dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Płyty betonowe a wylewka

    Dzień dobry, chciałem zapytać jak najlepiej wykorzystać płyty chodnikowe 50x50x7 cm przy wylewce pod garaż blaszany. Płyty niestety są zbyt zniszczony aby je ułożyć pod garaż, dlatego myślałem o wyłożeniu ich na podsypce piaskowej w np. 2 cm odstępach aby szczeliny odbierały wodę, na to folia izolacyjna i wylewka właściwa 7-8cm. Zbroić beton siatkami kiedy będą płyty pod spodem? Co myślicie o tym,może jakieś propozycje? Pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Reynald Zobacz post
    Dzień dobry, chciałem zapytać jak najlepiej wykorzystać płyty chodnikowe 50x50x7 cm przy wylewce pod garaż blaszany. Płyty niestety są zbyt zniszczony aby je ułożyć pod garaż, dlatego myślałem o wyłożeniu ich na podsypce piaskowej w np. 2 cm odstępach aby szczeliny odbierały wodę, na to folia izolacyjna i wylewka właściwa 7-8cm. Zbroić beton siatkami kiedy będą płyty pod spodem? Co myślicie o tym,może jakieś propozycje? Pozdrawiam
    Ja gdybym robił coś takiego dla siebie, to z betonowych płyt zrobiłbym co najwyżej szalunek. U siebie folii bym nie dawał, zależy jakie masz warunki gruntowe. Ale jeśli chcesz dawać folię, to wyłóż taki właśnie szalunek folią. I zalej z 10-12 cm betonu. Zbrojenie oczywiście być powinno. Ale nie takie z marketu, tylko normalna zgrzewana siatka zbrojeniowa z minimum pręta fi 6.

  3. #3

    Domyślnie

    Możesz wyjaśnić dlaczego nie dawałbyś pod wylewkę płyt? Szalunki wolałbym zrobić z desek, a nie płyt. Chciałbym wykorzystać te płyty ponieważ nie mam na tyle dużo gruzu aby zrobić gruba podbudowę

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Reynald Zobacz post
    Możesz wyjaśnić dlaczego nie dawałbyś pod wylewkę płyt? Szalunki wolałbym zrobić z desek, a nie płyt. Chciałbym wykorzystać te płyty ponieważ nie mam na tyle dużo gruzu aby zrobić gruba podbudowę
    Bo na płyty i tak byś musiał wylać ze 12 cm betonu żeby to miało ręce i nogi. Oczywiście jak zrobisz mniej też jest szansa że nie popęka. Płyty należy potraktować jako taki chudziak. Czyli warstwa niekonstrukcyjna tylko wyrównująca.
    Znaczy oczywiście możesz dać pod spód płytki, nic nie broni, będzie lepiej. Pod płytki piasek i ułożyć płasko żeby nie klawiszowały. Na to jakieś dystanse i siatka zbrojeniowa minimum z pręta fi 6 oczko 15x15 czyli Q188.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony