dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Zmiana drogi do której „należy” działka

    Dzień dobry!

    Kupiłem działkę rolną z warunkami zabudowy domu jednorodzinnego. Działka ma dojazd drogą wewnętrzną do ulicy gminnej (nazwijmy nr 1), a z drugiej strony przylega bokiem do drugiej ulicy (numer 2). W warunkach zabudowy mam napisane ze działka leży przy ulicy 1, a mi zależy żeby zrobić sobie wjazd od ulicy 2.

    Czy wykonując wjazd na działkę z ulicy 2 muszę to gdzieś zgłaszać? Jak zmienić „przynależność” działki na ulicę nr 2? Chodzi mi o to żeby w przyszłości adres działki i domu był również na ulicy 2.

    Dziękuję i pozdrawiam!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Budynek nie może mieć dwóch adresów. Działka przynależy do obrębu ewidencyjnego, adres najczęściej pochodzi od adresu starej działki z której była wydzielana, chyba że wydzielano nowe ulice z nowymi nazwami . Zjazd do innej ulicy nie oznacza nowego adresu, możesz mieć nawet cztery zjazdy, lecz adres masz tylko jeden nadany przez gminę.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 16-05-2020 o 02:32

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję! Masz rację, działka była wydzielona z większej która leży przy ulicy 1. Czy w takim razie można zmienić adres działki? Skoro główny dojazd (a może i jedyny) będzie z innej ulicy, może jest sposób żeby to zmienić?

    Już widzę tych kurierów którzy nie mogą do nas trafić

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Kurierzy jeżdżą tak jak im aplikacja pokazuje. Na aplikacjach są błędy i zawsze jakieś będą. Osobna sprawa to "umiejętność" obsługi urządzeń. Na zamówieniach trzeba zawsze zaznaczać "dojazd od ulicu Śliskiej, za numerem zjechał 50metrów na północ i na prawo 100 m przez Stumilowy Las". Wiele razy nawet prowadzenie kuriera przez telefon on line nie pomaga, gdy kurier gapa. Widziałem sytuacje gdy kurier jechał przez wieś (jedno ulicową!) i w telefonie słyszał "Jesteś z firmy XYZ? - No to właśnie mnie minąłeś. - Nie możliwe. -To krówka ćma STÓJ! Potem zawróć 150 metrów. - Ahaaaaa... ."

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony