dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Altanka 6X6 Jak przykręcić murłate do betonu komórkowego bez wieńca

    Dzień Dobry.
    Postawiłem właśnie mur, suporeks 24X59 wysokość 2,16m.Konstrukcja bez poddasza.
    Chcę ograniczyć koszty do minimum i chcę zrezygnować z wieńca.Chcę tylko wylać belki nad oknami i drzwiami. Mogę przykręcić murłate do kotwy (szpilka 12/14 co 0,8metra zatopiona na głębokość 2 bloczków i zalana żywicą)?Myślałem o murłacie prostokątnej np 15X20?
    Drugi pomysł to dać murłate do czoła muru z zewnątrz i przykręcić bednarką pionowo na 50cm ,styropian przyjdzie i zasłoni.
    Przesyłam rysunek , Mysle na konstrukcji jętkowej,na jakiej wysokośći daje się poprzeczke w wierzby dachowej?Są na to jakieś wzory? jest to pewnie zależnie od kąta rozwarcia krokwi?Im dach bardziej płaski tym większe siły rozpychające na ściany.Tylko nie wiem czy przy takim kształcie dachu będzie to możliwe.
    Proszę o sugestie, jakie kotwy, inny sposób mocowania murłaty do suporeks...itp...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	budowa.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	59,9 KB
ID:	444179  
    Ostatnio edytowane przez Piotr4888 ; 16-05-2020 o 08:04

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Na czym Ty chcesz oszczędzać? Ma być zrobione tak jak jest w projekcie! Czy murując ściany też nie wylałeś ław żeby było taniej?! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Bez wieńca dach i cała ta szopka się rozpadnie. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zrobienie konstrukcji dachu w ten sposób jak za Niemca bo wieńców się nie stosowało, ale koszt tej konstrukcji będzie kilkukrotnie wyższy niż wylanie wieńca. No i oczywiście dachówka a nie blacha.


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony