dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Strop z wiązarów z pustkę 60 cm, jak zaizolować?

    Witam, mam taki problem, może ktoś przerabiał.

    Dach z wiązarów.

    Przestrzeń między sufitem z GK a górnym pasem wiązarów ok. 60 cm (rozwiązanie izolacji projektanta na rysunku, wg mnie beznadziejne).

    I teraz, jak to zaizolować, żeby nie było mostka na łączeniu styku wieńca, styropianu, który przyjdzie na ściany z zewnątrz i pasów wiązarów?

    Opcje mam dwie:
    1. Albo nadmuch celulozą 30 cm z góry i tylko w miejscach styku styropianu z zewnątrz i wiązarów oraz wieńca pogrubić miejscowo, żeby zasypać miejsce łączenia. Ale wtedy same wiązary z góry zostają odkryte (mostki ?)
    2. Na wiązary od góry przybić płyty OSB i od dołu pianka pur, ok. 30 cm, żeby zakryć wszystko, ale wtedy mam pustkę powietrzną ok. 30 cm nad płytą GK i co z akustyką, nie będzie dudniało w pomieszczeniach?
    3. Ew. wypełnić całą lukę celulozą 60 cm grubości, ale to opcja na bogato, cena celulozy x 2 + obciążenie sufitu z GK?
    Załączam schemat z projektu i zdjęcie sytuacji
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	68,5 KB
ID:	444181   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200415_091835.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	444182  
    Foxy

  2. #2

    Domyślnie

    A chcesz tanio i lekko?
    W podobnej sytuacji jak u Ciebie mam jak na zdjęciach plus 15-20 cm wełny na wierzchu w wysokości dolnego pasa wiązara. Na forum jest kilka podobnych rozwiązań.



    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  3. #3

    Domyślnie

    Ok, jestem już zdecydowany na wdmuchanie od góry celulozy, pytanie, od razu dać 50 - 60 cm, żeby zapełnić całą przestrzeń, czy np. 30 cm+ wełna, ale cenowo wyjdzie chyba tak samo, a więcej przy tym roboty.

    Czy wiązary trzeba zakryć do samej góry, żeby nie było mostków, czy można je przysypać np. do połowy, a miejscowo w miejscach łączenia z wieńcem tylko zasypać całe??
    Foxy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony