dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Płytki podłogowe w kuchni

    Dzień dobry.

    Zwracam się z prośbą o poradę. Jestem w trakcie wykończenia mieszkania. Jest ono niewielkie, w celu powiększenia kuchni wyburzyliśmy ściankę, aby aneks łączył się z salonem.
    Narodził się niestety problem. Do salonu przewidziane były panele. W kuchni miały być płytki.
    Czy mają Państwo jakieś pomysły w jaki sposób ułożyć płytki żeby ładnie to wyglądało?
    https://ibb.co/SwJ5Z60
    Znajoma poradziła nam łuk (delikatnie zaznaczony jest na zdjęciu), osobiście tego nie widzę. Nie chciałabym żeby został ułożony prostokąt, ponieważ stół będzie wtedy stał na różnych powierzchniach.
    Byłabym bardzo wdzięczna za rady. Plus zdjęcia jeśli mieli Państwo podobny problem.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może połaczyc nieregularnie:


    można zrobić tylko wąska opaskę z płytek przy szafkach.



    Wymagane jest zróżnicowanie wysokości wylewki (płytka jest grubsza od paneli)

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Wymagane jest zróżnicowanie wysokości wylewki (płytka jest grubsza od paneli)
    Płytki nie często są grubsze niż 10mm a lepsze panele mają 12mm. Pod płytki dochodzi klej, a pod panele podkład. Więc różnica żadna ale płytki raczej wychodzą cieniej (ale łatwo się dopasować podkładem pod panele). Klejone deski/parkiet za to trzeba dokładnie zaplanować, bo nie ma pola manewru a warstwa kleju cieniutka.

    A co do łączenia po łuku - dobrzy spece dotną (prawie) idealnie i płytki, i panele. Wtedy możesz wypełnić szczelinę masą albo dać korek. Jak przyoszczędzisz na specach to zostaje zakryć łączenie listwą do łączenia po łuku. Kwestia gustu - mi mosiężne i z nierdzewki (zależnie od kolorystyki wnętrza) się podobają. Anodyzowane aluminium też ujdzie, ale może się brzydko "zużywać".
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 16-05-2020 o 17:24

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kaizen - panele laminowane to ok 0,7-0,8 cm. Pewnie, jak przeszukać internet to znajdziesz wyjątek, ale nie sadzę, by autorka akurat miała na myśli jakieś niszowe, wyjątkowe panele.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Kaizen - panele laminowane to ok 0,7-0,8 cm. Pewnie, jak przeszukać internet to znajdziesz wyjątek, ale nie sadzę, by autorka akurat miała na myśli jakieś niszowe, wyjątkowe panele.
    https://kronotex.pl/sklep/
    AC5 nie schodzą poniżej 10mm. Słabsze to można w sypialni dać. Te 2mm nie zmieniają jednak faktu, że i tak to przy panelach trzeba będzie wybierać z cieńszych podkładów, żeby nie było wyżej od płytek (za to bez problemu znajdzie się podkład, żeby w razie potrzeby podnieść poziom paneli).

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    napisałam - jak przeszukasz neta to pewnie takie znajdziesz. Ale nie jest to standard.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Mam podobny dylemat. Mieszkanie 31 m2.
    Tak to jest z tymi małymi aneksami w przejściach.
    Ja zdecydowałem, że położę panele i w pokoju dziennym i w aneksie. Nie będę łączył materiałów bo na takiej małej powierzchni to wyjdzie miszmasz.
    Oczywiście panele lepszej jakości minimum AC4, lepszej twardości, Będę szukał bez frezu V, żeby łatwiej czyścić.
    Gdybym łączył (bez listew) to zastosowałbym grubsze panele 10 mm + 2 mm podkładu = terakota 9 mm + 3 mm kleju. Ale jak nie ma łączenia to można nawet dać lepszej jakości panele 8 mm i połączyć listwą w przedpokoju.

    Brałem też pod uwagę opcję terakota drewnopodobna w aneksie, pokoju dziennym i w przedpokoju tą samą. Ale zdecydowałem się na terakotę tylko w przedpokoju i łazience.
    Aha na nóżkach mebli obowiązkowo podkładki filcowe. To może rozwiązać wątpliwości.
    Mam nadzieje że nieco pomogłem.

  8. #8
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    W małym mieszkaniu najkorzystniej, gdy podłoga jest jednolita, odpadają wtedy wszystkie problemy z łączeniem materiałów, ale też zabieg ten powiększa optycznie pomieszczenie. Jeśli jednak takie rozwiązanie odpada rozwiązań może być wiele. Łuki i fale są obecnie passe, lepiej w aktualnych aranżacjach prezentują się skosy. Ukośne łączenie można podkreślić (kontynuować) malowaniem ścian lub ich wykończeniem, wtedy tworzy się fajna i spójna koncepcja na aranżację. W załączeniu przykład.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	60,7 KB
ID:	444791

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony