dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Kod pocztowy
    41-200

Domyślnie

Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Ale PC lubi mase i pojemność grzejników ( defrost i czas na reakcje falownika)
    Ten bufor 100 litrów wystarczy...

Drugie 100 litrów (albo więcej) jest w grzejnikach i rurach.
    2 inwertery mocy 5 kW podłączone do ZE w 2017 r. Drugie przyłącze (inwerter 3,6 kW) podłączony do ZE w 2018 r. Panele (używane) około 10 kW na dachu 2-spadowym W-Z oraz na ścianie południowej rozdzielone na te przyłącza. Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy po 3,5 kW. PC PW 8,5 kW (Daikin Altherma) w trakcie testowania od 16.07.2019 r.

Domyślnie

Obecnie mam 10-letnie grzejniki NOVELLO
    OK, to podsumujmy opcje:

1. Novello T33 (grubość 16cm, 600x600mm) przy temperaturze 55° moc 729 W (bez wentylatora) ok 393zł netto
    (moje Novello o grubości 10cm 600x600mm, przy temp. 55° moc 526 W)

2. PURMO Ventil Compact CV33 600x600 przy temperaturze 55° moc 704 W (bez wentylatora) ok 393zł netto
    3. Purmo Plan Ventil Compact FCV33 600x600 przy temperaturze 55° moc 698 W (bez wentylatora) ok 696zł netto

i teraz inna kategoria- wentylatorowe, bo one lepiej rozprowadzają ciepło:

4. regulus e-vent ok 60cm x 60cm , grubość 9cm przy temperaturze 55° moc 637 W (z włączonym wentylatorem 9W) ok 889zl + wentylator 3-9W 120zl = 1009zl netto (w moim przypadku musiałbym jeszcze do tego doliczyć elektroniczny termostat za kilkadziesiąt zł)

5. klimakonwektor HEWALEX BM150 (60x70cm, grubość 13cm) z wbudowanym w cenie 4-stopniowym wentylatorem w trybie grzania 5-12W przy temperaturze wody 50° ma moc 990 W, cena 1560zł netto

6. klimakonwektor Omnia HL 11 (grubość 19cm) - cena ok 1400zl netto - (tez ok 60cm x 60cm z wbudowanym wentylatorem w cenie) przy włączonym wentylatorze na 18W ma wydajność 1000W przy temperaturze już 45°... (do tego Omnia HL ma w cenie elektroniczny termostat oraz + standardowo trzystopniowy regulator wentylatora (8, 12 lub 18W)

Do porównania wydajności przyjąłem 60cm x 60cm, chociaż w rzeczywistości większość grzejników mam wys. 60cm i długie ponad 100cm.
    jak mam wymieniać grzejniki to sens jest chyba tylko na konwektor/klimakonwektor wentylatorowy? Omnia HL jest kilkaset zł droższa od regulusa, ale wydajnością bije go na łeb
    Ostatnio edytowane przez Nanofox1 ; 18-05-2020 o 19:38

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

Domyślnie

Cytat Napisał Nanofox1 Zobacz post
    (opieram się na zadeklarowanych parametrach, a nie na tym, co utrzymuje Pan Bogusław, że nie ma lepszych ani nawet zbliżonych)
    Pomalutku dojdziemy do wszystkiego...
    Napisałem tak cyt."Nikt w Polsce nie ma grzejników zbliżonych możliwymi opcjami wykorzystania oraz charakterystyką pracy m.in. do grzejników rewersyjnych REGULUS-system." koniec cyt.

Dlaczego? Gdyż nikt nie ma grzejnika z takimi trzema opcjami pracy.
    1/. Grzejnik rewersyjny REGULUS-system z wypiętym wentylatorem może pracować jak zwykły grzejnik (tzw. grzejnik bazowy). Taka opcja bez żadnego przewymiarowywania może wystarczyć do obsługi grzania przez około 70% sezonu grzewczego.
    Grzejnik ten grzeje poprzez promieniowanie z powierzchni oraz w drodze konwekcji a zatem analogicznie do grzejników panelowych z konwektorami.
    Grzejnik ten jednak posiada znacznie większą powierzchnię wymiany od grzejników panelowych o około 40% a to warunkuje zdolność jakiegokolwiek grzejnika do efektywnego grzania niskotemperaturowego.
    Na marginesie: dT wynosząca 1 oC/ m2 powierzchni grzejnika daje moc grzewczą około 10W... Dotyczy to wszystkich grzejników w tym podłogowego...

2/. Po wpięciu wentylatora (operacja taka trwa 10 sec)., w zależności od jego rodzaju (230 lub 24 V) oraz na jakim biegu pracuje wentylator, moc grzejnika zwiększa się o 30-60%
    Opcję tą stosujemy, gdy chcemy podwyższyć moc grzejnika lub gdy chcemy szybciej nagrzać pomieszczenie.

3/. We współpracy z pompą ciepła, grzejnik rewersyjny z wpiętym wentylatorem można używać latem do obniżania temperatury w wybranym pomieszczeniu lub w pomieszczeniach.

Grzejnik Regulus pracują z powodzeniem w małych instalacjach nawet przy bardzo niskim ciśnieniu roboczym (z kotłem elektrycznym od 0,3 bara), mogą także pracować w instalacjach, w których ciśnienie robocze wynosi 15 bar.
    Mogą pracować efektywnie w instalacjach niskotemperaturowych a także w instalacjach zasilanych parą 110-120 oC.

Które jeszcze grzejniki maja takie możliwości - tj. od opcji 1 -3 ?

Skąd wziąłeś te 30W mocy wentylatorów w regulusach E-vent? To nieprawda.
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 18-05-2020 o 14:52
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

Domyślnie

Cytat Napisał boguslaw Zobacz post

Które jeszcze grzejniki maja takie możliwości - tj. od opcji 1 -3 ?

Skąd wziąłeś te 30W mocy wentylatorów w regulusach E-vent? To nieprawda.
    Sam napisałeś "Chcemy zwiększyć moc grzejnika i dynamikę grzania o 30-60% - wpinamy w magnesy bardzo wydajny, cichy, praktycznie niesłyszalny wentylator (moc 30W)." tak jak napisałem, jak zrobiłem jakiś błąd merytoryczny, to prosze o poprawienie mnie.

A dlaczego chcesz swoje regulusy e-vent porównywać do pozycji 1-3? Przecież wyraźnie napisałem, że to inna kategoria... Klimakonwektory Hawalex i Omnia HL spełniają wszystkie 3 funkcje o których piszesz (tez 1 ruchem ręki można wyłączyć wentylatory) i do tego robią to znacznie wydajniej niż regulusy. Powinien się Pan z nimi porównywać, a nie ze zwykłymi panelowymi. Oczywiście Pana grzejniki są kilkaset zł tańsze, ale jak już miałbym wymieniać to wolałbym dołożyć do Omni HL o rewelacyjnych parametrach. Ciągle zachwalanie uniwersalności regulusow nie zmieni faktu, że omnia ma o niebo lepsze parametry. Marketing robi swoje, ale liczą się wyniki.

Chyba że ma ktoś jeszcze jakąś niskotemperaturową, wentylatorową propozycje w półce cenowej do 1,5 tys?
    Ostatnio edytowane przez Nanofox1 ; 18-05-2020 o 18:19

boguslaw

Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

Domyślnie

Klimakonwektory nie potrafią grzać jak "zwykłe" grzejniki, gdyż nie grzeją przez promieniowanie z powierzchni. Regulusy grzeją, gdyż lamele wymiennika tworzą jednocześnie powierzchnie przednią i tylną.
    Wypięcie wentylatora w regulusach ma na celu usunięcie przeszkody dla swobodnego, niewymuszonego wentylatorem przepływu powietrza przez całe wnętrze grzejnika.
    Konwekcja nie jest wówczas zakłócona przez żadną przeszkodę. jest możliwie maksymalna.

Faktycznie błąd w podanej przeze mnie w innym wątku mocy wentylatora - miało być 3W a nie 30W. Ściślej mówiąc różne typy wentylatorów mają różną moc 3W, 7W, 9W. Nie więcej.
    Po co wymagający dodatkowej mocy sterownik ma być umieszczony w każdym grzejniku? Regulusy rewersyjne mogą być sterowane przez jeden sterownik centralny o takiej samej mocy jaką Ty podałeś dla pojedynczego grzejnika... Całe sterowanie układem jest centralne.

Grubość regulusów prawie wszystkich typów to zaledwie 9 cm. Wyjątek stanowi typoszereg Dubel o grubości 18cm.
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 18-05-2020 o 18:44
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein

Domyślnie

No 3W a 30W to duża różnica, ok już poprawiam (grubość też)

Racja, hawalex i omnia nie mają radiacji, ale nadal potrafią grzać konwekcyjnie nawet jak wentylatory odłączymy - może jest jakaś grupa klientów, której by zależało na całkowitej uniwersalności takiego urządzenia. Mi na pewno na tym nie zależy, największe znaczenie ma dla mnie wydajność - moc grzewcza - oczywiście z uwzględnieniem ceny urządzenia, dlatego omnia nadal przebija konkurencję.

A o jakie sterowniki chodzi? O wbudowany termostat elektroniczny? Te moce co podałem to moce pracy wentylatorów a nie jakichś sterowników.

boguslaw

Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice

Domyślnie

Przeczytaj mój poprzedni post...
    Grzanie konwekcyjne przez klimakonwektor z wyłączonym wentylatorem, szczególnie w niskiej temperatura czynnika grzejnego, jest całkowicie śladowe, by nie rzec pomijalne.
    Posiadają one wymienniki małe, wąskie, położone w dole grzejnika (vide wszelkie dostępne zdjęcia i schematy), zbudowane z gęsto upakowanych lamelek aluminiowych.
    Gęstość lamelek i powstające z tego powodu wysokie opory przyścienne przepływu powietrza pomiędzy nimi, wykluczają efektywne grzanie takim wymiennikiem bez wspomaganego wentylatorem przedmuchu powietrza pomiędzy jego lamelkami.

Dystans pomiędzy lamelkami w regulusach jest precyzyjnie wyliczony i potwierdzony empirycznie przez naukowców jednej z politechnik i wynosi 11,5 mm. Taka odległość gwarantuje konwekcję swobodną, również w niskich temperaturach czynnika grzejnego. Cały czas przypominam, że wszystkie regulusy grzeją także poprzez promieniowanie z powierzchni.
    Dlatego też, tworząc grzejnik rewersyjny zadbaliśmy o to, by była w nim możliwość niezwykle łatwego wypięcia wentylatora, po to by usunąć jakąkolwiek przeszkodę w swobodnej konwekcji, by grzejnik taki mógł przez większą część sezonu grzewczego pracować bez wspomaganej cyrkulacji powietrza, w trybie pracy radiacyjno-konwekcyjnej.
    Wspomaganie wentylatorem zasugerowaliśmy użytkownikom dla wybranych opcji: grzania z większą mocą (wielkie, kilkudniowe spadki temperatur), dla zagrzania pomieszczeń szybciej (pomieszczenia użytkowane czasowo lub w określonych porach dnia), z większą intensywnością, z większą dynamiką oraz dla chłodzenia pomieszczeń (rewers na pompie ciepła).

Domyślnie

Tak jak napisałem, twoje grzejniki idą w stronę wielozadaniowości (na pewno jest jakaś grupa klientów której się spodoba taka całkowita uniwersalność, ale uniwersalność to jedno a wyniki to drugie. Zareklamował Pan już swój produkt i myśle, że już wystarczy o regulusach w tym wątku, bo ten wątek dotyczy grzejników możliwie niskotemperaturowych o maksymalnym przełożeniu temperatura zasilania na moc grzewcza - a W TEJ KATEGORII regulusy e-vent wypadają naprawdę mizernie.

Dostałem wycenę na 1 sztukę klimakonwektora Omnia HL11L ok 1100zł netto, tyle że bez tacki na skropliny, bo będą służyły wyłącznie do grzania, chłodzenie będzie mi ogarniał żwirowy GWC z rekuperacją, bez nóżek - bo będą powieszone plus zawór 2-drogowy z siłownikiem 230V ok 190zł netto (ponoć niezbędny, aby klimakonwektor sam był w stanie przymykać i otwierać obieg z zależności od nastawy i temperatury w danym pomieszczeniu) razem niecałe 1300zł netto. No jak dotąd nadal najlepsza opcja

boguslaw

Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice

Domyślnie

Wybrałeś, gratuluję. W trybie grzania klimakonwektory nie są grzejnikami niskotemperaturowymi.

O aktualnych osiągach grzejników Regulus- REVERS porozmawiamy za kilka tygodni, gdy po dokonanych pewnych istotnych zmianach, dostanę wyniki nowych badań wykonanych w jednym z notyfikowanych przez UE laboratoriów.

Domyślnie

Wiadomo, że nie jest to to co podłogówka ale jak na grzejnik/klimakonwektor ścienny to omnia hl daje najwyższe rezultaty przy możliwie niskich temperaturach, czyli w swojej kategorii jest to względnie BARDZO NISKA temperatura wody zasilającej - o to się rozchodzi.
    Nie bede kupował klimakonwektorow już. Jakie będą parametry Pana grzejników po przeróbkach? Jak będą wydajniejsze to oczywiście wybiorę regulusy i to je będę zachwalał na forum.
    Ostatnio edytowane przez Nanofox1 ; 22-05-2020 o 16:58

boguslaw

Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice

Domyślnie

OK. Pisałem, trzeba trochę poczekać.
    Dlaczego tak? Jestem przeciwnikiem zamykania się na jednej opcji, choć niektórzy lubią mieć wręcz przeciwnie... Na wszelki wypadek, na przyszłość, wstępnie przygotowuję bazę pod nowe rozwiązania, pod nowe opcje.
    Tak mam. Takie podejście proponuję swojemu otoczeniu, także poprzez lansowane rozwiązania. Trzeba zobaczyć całość i próbować przewidzieć co może zdarzyć się dalej w dłuższym przedziale czasowym i nie tylko dla mnie lecz także dla moich kontynuatorów... Ludzie są różni, różne są też sytuacje.

Dlatego nie jestem miłośnikiem samej podłogówki lecz co najmniej hybrydowej dystrybucji ciepła.
    System powinien być modyfikowalny i w maksymalnym stopniu sterowalny.
    Jako producent uważam także, że wyprodukowanie jakiegoś towaru (takim towarem jest ciepło) i rzucenie go od razu w całości "na rynek" (podłogówka) nie jest, nie może być działaniem optymalnym.
    Narzędzia i metoda działania, modus operandi, powinny być jak najbardziej dopasowane do celu jaki chcemy osiągnąć. To motor postępu ludzkości - jak najlepszy efekt, jak najmniejszym wysiłkiem. Dobre przygotowanie do wykonania pracy, zadania to 90% sukcesu. Również w medycynie - dobra diagnoza to 90% - reszta to automat...

Potraktujmy ciepło jako produkt, jako wyrób.
    Każdy produkt należy wytworzyć ( produkcja), czasem zgromadzić, zakumulować (magazynowanie), a na końcu rozdzielić (dystrybucja).
    Na każdym z wymienionych etapów dojść może do nieuzasadnionych strat.
    Ciepło można optymalnie wytworzyć lecz nieoptymalnie je magazynować czy też nieoptymalnie dystrybuować. Cały proces jest w swej istocie zwartą całością i jako całość należy go postrzegać.

Przyjemnego weekendu
    Bogusław

Domyślnie

Parafrazując twoje ciągnące się wypowiedzi 90% marketing a 10% wyniki. Rezultatem jest uniwersalny grzejnik (niedysputowany czempion w swojej kategorii ) o no dobra nie mizernych ale słabych paramatrach. To czekamy na parametry po przeróbkach, żeby ocenić, czy wtedy będzie konkurencyjny wydajnościowo do OMNI HL.
    Ostatnio edytowane przez Nanofox1 ; 23-05-2020 o 07:04

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia