dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Projekt kuchni

    Proszę o porady/sugestie odnośnie projektu kuchni.

    Mam do dyspozycji pomieszczenie o wysokości 247cm, układ wygląda tak:


    Pomiary robione po ścianach (krzywych), po kafelkach ucieka od 1 do 3cm.

    Po lewej stronie jest okno, na dole po prawej wystaje pion kanalizacyjno-wentylacyjny, a u góry po prawej jest wejście. Na lewo od wejścia coś niby barek - otwór na jadalnię, z blatem 100cm nad ziemią. U góry, po prawej od wejścia, ma stanąć pralka z suszarką.


    Projekt jest taki:
    Ściana główna:


    Ściana naprzeciw głównej:


    Widok z góry:


    Obydwie strony mają być połączone parapetem - który wymusza wysokość blatu 86cm. Blatu główny ma być laminowany, grubość 38mm, szerokość 66-68cm.
    Blat do siedzenia (ściana naprzeciwko głównej) ma mieć 40cm i wystawać na 30cm ponad szafki pod spodem.
    Szafki wiszące 107cm, 54cm nad blatem, do sufitu. Okap w trybie pochłaniacza, wyrzut powietrza zaraz nad okapem, w przód.
    Cokół szafek dolnych wysoki na 9cm, cofnięty o 8cm (gospodarz wielka stopa).
    Szafka "J" to lodówka do zabudowy.


    Ma to sens? Nie ma jakichś błędów, albo rozwiązań bez sensu, ewentualnie niepotrzebnych utrudniaczy życia?
    Ostatnio edytowane przez Stevan ; 17-05-2020 o 12:45

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może uproscić? masz mnóstwo wąskich szafek z cargo.


  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Może uproscić? masz mnóstwo wąskich szafek z cargo.
    Fakt - sporo. Tak mi jakoś wyszło chcąc schować okropny kosz z praniem, poutykane wszędzie proszki i płyny do prania, a jednocześnie nie mieszać tego w szafkach ze spożywką. W którymś momencie stwierdziłem, że może to i ma sens, że szafki generalnie "idą w czterdziestki". Ale ciągle mam też wątpliwości.

    Bardzo ciekawy pomysł z zabudową ścianki przy wejściu - aż dziwne, że nie przyszło mi to w ogóle do głowy...
    Ale, po przemyśleniu, ten układ byłby chyba mocno problematyczny.
    Po pierwsze - kuchenka bliżej niż 60cm od okna. Przy pierwszej wizycie kominiarza będą problemy (?)
    Po drugie - brak kawałka blatu do siedzenia
    Po trzecie - lodówka daleko od wszystkego
    Po czwarte - obsługa pralki (a częściowo i lodówki) to zatarasowanie przejścia
    Po piąte - trzeba by ciągnąć gaz na drugą stronę kuchni. A rurka gazu musi być na wierzchu - ładnie się chyba tego nie da zrobić...
    I po piąte - dziwny byłby ten kawałek zostawionej ściany. No i trzeba byłoby go i tak obudować czymś z GK, bo okropne rury tam lecą po wierzchu...
    Ostatnio edytowane przez Stevan ; 17-05-2020 o 11:33

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przy indukcji kuchenka może być w oknie. Po co gazowa?
    Blat do siedzenia pod oknem podawczym
    U siebie pralkę wrysowałaś w tym samym miejscu co jest litera P i nie było to problemem.
    Lodówka jest przy zlewie. Cały układ tworzy wzorcowy trójkąt roboczy.

  5. #5
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    A nie lepiej zrezygnować z bufetu i zupełnie pozbyć się tego fragmentu ściany? Zabudowa kuchenna w kształcie „L” zawinięta na okno i pełna zabudowa ściany z pralką jak w projekcie Elfir. Wnętrze zrobi się lekkie, przestronne, jasne i nowoczesne.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie robiłam L-ki, bo okno osadzone jest za nisko, by było to wygodne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony