dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Rów melioracyjny

    Uprzejmie proszę o poradę.

    Chciałbym kupić dwie sąsiadujące działki na terenie podmiejskim. Jedna z nich graniczy wzdłuż krótszego boku z rowem melioracyjnym i utwardzaną drogą, przy której rosną drzewa objęte ochroną. Rów melioracyjny należy do działki. W księdze wieczystej brak jest zapisów odnośnie służebności. Poniższe zdjęcia skopiowałem z serwisu geoportal i dodatkowo nałożyłem obraz hipsometria (WMS). Analizując dane z poprzednich lat, kiedy działka była jeszcze rolna na zaznaczonym terenie podmokłym w przeciągu ostatnich lat było widoczne pole, na którym w tym miejscu nie rosły uprawy (maszyny rolnicze omijały ten teren). W ostatnich 2 - 3 latach teren był suchy. Obok działki przebiega zakopana kanalizacja deszczowa.

    Druga działka jest wyżej położona. Na niej chciałem wybudować dom. Natomiast wybudowane wcześniej domy na działkach położonych wyżej są umieszczone na podniesionym terenie.

    Proszę o poradę czy warto podjąć ryzyko? Jak ewentualnie można uniknąć błędów? Działkę wybrałem ze względu na bliskość do miasta, dostęp do komunikacji miejskiej, drogi rowerowej i chodnika biegnącego do samego miasta oraz pełne uzbrojenie działki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	działka1.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	444210Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	działka1.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	444210

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	działka2.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	444211

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał nsrg Zobacz post

    Jedna z nich graniczy wzdłuż krótszego boku z rowem melioracyjnym i utwardzaną drogą, przy której rosną drzewa objęte ochroną.
    Proszę zwrócić na słowa pogrubione. Jakbym widział słowo ochrona to od razu zapalała by mi się czerwona lampka. Dla mnie oznacza to od razu problem ze wszystkimi zezwoleniami itp. Muszą Państwo dopytać się w Starostwie dla danego terenu co z tym rowem melioracyjnym bo wątpię aby należał do działki. Przez takie rzeczy wszelkie pozwolenia typu zjazd z drogi, jakiś mostek itp. ciągną się miesiącami.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony