dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dimek

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    ostrów mazowiecka
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    75

    Domyślnie Stelaż Geberit ( lekki ) wkuty w ściaane.

    Dzień dobry Wszystkim

    Drodzy Forumowicze z tytułu tego iż ściana z betonu komórkowego to nie chciałem montować stelaża ciężkiego wiszącego bo popularny ,,pustak " to nie jest materiał któremu ufam w takiej np. sytuacji. . Zakupiłem więc taki do zabudowy lekkiej z nóżkami i wkułem go w ściane. Wszystko przebiegło bez problemu i juz wiem, że bedzie to ,,działać ". Problem z jakim sie do Was zwracam dotyczy nie samego stelaża, nie wkucia go w ściane, ale dotyczy problemu z doprowadzeniem wody do spłuczki. Nie byloby problemu również z tym gdyby nie kolejność prac na budowie. Geberit wkuty, za chwile musze go obrobić płytą podwóją od czoła, na to rzucę siatke siegającą na ,,pustak " i zaciagne klejem. Tak obrobiona ściana bedzie czekała kilkanaście dni na kładzenie tynku gipsowego. Wode planuje doprowadzić po tynkowaniu i mam problem jak potem podpiąc wodę do spłuczki kiedy sciany beda otynkowane. Gdyby chodziło o jakieś inne miejsce nie byloby prolemu, bo wykułbym bruzde i doprowadził wode. Tutaj niestety wszystko juz bedzie zabudowane, zatynkowane i koniec. Czy na obecnym etapie wyjsc może docelową rurą w dole sciany i potem ją wpiąć w instalację zimnej wody. Bardzo proszę o wskazówki. Pozdrawiam

    Wkuty geberit:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	97992581_704222903657825_3179808140291997696_n1.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	444232  
    Ostatnio edytowane przez dimek ; 17-05-2020 o 20:05

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Wężyk nierdzewny i zaworek
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	węzyk.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	43,0 KB
ID:	444238
    wewnątrz zbiornika, a dokładnie nad mechanizmem spłukującym.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	geberit.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	68,6 KB
ID:	444237
    Będzie dobrze, bo jest miejsce i łatwo się tam dostać , nie szpeci również przy ewentualnej naprawie zawsze można zakręcić wodę.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dimek

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    ostrów mazowiecka
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    75

    Domyślnie

    Witam ponownie, Coś chyba nie zrozumieliśmy sie. Wężyk wężykiem, ale ja pytałem, że chyba musze juz teraz doprowadzic pod zabudowe odcinek rury instalacji wodnej zasilajacej spłuczke ( musze chyba wybrać jakimi rurami bede doprowadzał wode do łazienki ) i taka rure ( odcinek ) chyba juz musze wstawić pod zabudowe. Potem poprostu podlacze ja do instalacji wodnej . Czy dobrze kombinuje i czy jest miejsce, aby w srodku na styku instalcji wodnej i węzyka idacego do spłóczki zamontować zawór?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Bez sensu, po co doprowadzać tam rurę?jakąkolwiek? Wkuj stelaż/zamocuj jak Ci odpowiada. Gdy przyjdzie czas na hydraulikę sprawa sama się rozwiąże. Przecież można to podkuć, przekuć, doprowadzić od spodu, boku, tyłu to żaden problem jak się wie co się robi. Kiedyś doprowadzałem rurę wodną do umywalki przez sypialnię i od niej do umywalki-taniej było otynkować bruzdę niż kuć nowe płytki. Na tym etapie co jesteś wszystko jest do "ogarnięcia"
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dimek

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    ostrów mazowiecka
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    75

    Domyślnie

    Kolego Olimp rangę masz zacną, ale jestem mocno na NIE formą Twoich porad. Ja zapytałem o kilka rzeczy, a Ty tak naprawde nie odpowiedziałeś. Pytam wiec po raz kolejny, czy po zabudowaniu tego bałaganu bede miał możliwość poprzez ,,wejscie" przycisku dostać sie do środka i skręciś wężyk z rurą doprowadzającą wode. Jak zamocuje tę ruę np. na ścianie kiedy bedzie zabudowa. Jak zamontuje i czy jest miejsce na kranik w środku. Proszę o merytoryke, a nie gadanie w stylu jak dotychczas. Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Wykuwasz wnękę na stelaż . Doprowadzasz do wnęki wodę rurą i kończysz ją kolankiem 90* 1/2" GW . Wkręcasz w kolanko zawór , który jest w zestawie ze stelażem .Zawór ma swoje miejsce w zbiorniku obudowy . Zamontowany jest więc w taki sposób , że połączenie sztywne znajduje się na zewnątrz zbiornika i wkręcasz w niego wężyk elastyczny , który jest w zestawie ze stelażem i masz do niego dostęp poprzez przycisk .

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał dimek Zobacz post
    Kolego Olimp rangę masz zacną, ale jestem mocno na NIE formą Twoich porad. Ja zapytałem o kilka rzeczy, a Ty tak naprawde nie odpowiedziałeś. Pytam wiec po raz kolejny, czy po zabudowaniu tego bałaganu bede miał możliwość poprzez ,,wejscie" przycisku dostać sie do środka i skręciś wężyk z rurą doprowadzającą wode. Jak zamocuje tę ruę np. na ścianie kiedy bedzie zabudowa. Jak zamontuje i czy jest miejsce na kranik w środku. Proszę o merytoryke, a nie gadanie w stylu jak dotychczas. Pozdrawiam
    Masz rysunki, opis co Ci jeszcze potrzeba? Pozdrawiam chociaż nie powinienem już odpowiadać w Twoim wątku jeśli nie widzisz w tym co napisałem odpowiedzi.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dimek

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    ostrów mazowiecka
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    75

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Jak pisałem wcześniej beton komórkowy to żądne podłoże pod mocowanie czegokolwiek. Jeżeli to możliwe to proszę o ocenę techniczną czy tak zamocowany w górnej części stelaż będzie się ,,trzymał mocno " Nad stelażem wkułem ceownik hutniczy chyba 40x20 ścianki dość grube. Na ceowniku zamontowałem oryginalne łapy z kompletu geberita. Ceownik został przykręcony do ściany w czterech miejscach śrubami z kołkami 12 mm i długości 18 cm. Przed przykręceniem na powierzchnie pod ceownikiem .narzuciłem trochę gipsu, aby przykręcony cewnik miał jednolite równe podłoże. Czy takie kołki utrzymają siły działające w jakimś stopniu wyrywająco ze ściany w górnej części montażu. Na środku ceownika zostawiłem mała dziurkę w razie konieczności złapania tego szpilką przez ścianę. Czy tak zamontowany zda egzamin? Pozdrawiam


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	98089077_1174079702937295_3339987090170445824_n.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	444290
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	98167484_2634608043477129_5678521071158951936_n.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	71,5 KB
ID:	444291
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	98183347_962298804203408_668887211562762240_n.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	72,3 KB
ID:	444292
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	98187091_2586028378305730_7962771222486319104_n.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	444293
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	98346639_1197052880633141_3518975922336169984_n.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	444294
    Ostatnio edytowane przez dimek ; 20-05-2020 o 06:22 Powód: brak fotek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony