dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kucharrrr

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Skoki
    Kod pocztowy
    62-085
    Posty
    3

    Domyślnie Działka za duża aby dostać kredyt.

    Witam serdecznie, w związku z panującym korona wirusem ciężko w Urzędzie się czegoś dowiedzieć. Mam taki problem ponieważ posiadam działkę Siedliskowa z wydanymi Warunkami zabudowy. Problem jest taki, że żaden bank nie chce mi dać hipoteki z uwagi na to iż działka ma 3003m2, dodam również za mam skończone fundamenty, nie wiem co w tym przypadku zrobić czy da się jakoś podzielić ta działkę bądź w Urzędzie jakoś zmniejszyć o te 4m? Dziękuję za kazda odpowiedź.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Za darmo nic jak śpiewała Iza T.
    Ujawniasz fundament (budynek w budowie), dokonujesz podziału na poprawę użytkowania działki (skos przy wjeździe bo gruszka/ciężarówka z opałem się nie mieści , jeśli działka narożna to trójkąt widoczności , poszerzenie pasa drogowego, coś z tych tematów , strzelam w ciemno). Dokonany podział unieważnia WZ, dlatego napisałem - za darmo nic. Masz działkę mniejszą niż 3000 m^2, nowe WZ, mdcproj, PnB i śmiało startujesz do banku.
    Rok w plecy.
    Porada jest za darmo, procedura nie.

    Swoją drogą nikt cię nie uprzedzał że działka 3003 m kw. to proszenie się o problemy gdy nie jesteś rolnikiem?

  3. #3

    Domyślnie

    Z czystej ciekawości, jako osoba postronna zapytam - dlaczego 3003 m kw. to proszenie się o problemy gdy nie jest się rolnikiem? Te 3000m kw. to jakaś magiczna granica? Z jakiego powodu?

    EDYCJA: ok, chyba znalazłem - według prawa powyżej 3000 m kw. działka jest uznawana jako rolna.
    Ostatnio edytowane przez JakisTaki ; 14-09-2020 o 19:20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony