dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie

    W ubiegłym roku sąsiedzi moich rodziców pokryli sobie dach nowiutką blachodachówką w naszym ulubionym jasnobrązowym kolorze. Wyglądało to bardzo ładnie - przez kilka pierwszych miesięcy. W okolicach komina blachodachówka zaczęła zmieniać kolor na coraz to ciemniejszy - nie wiem, czy tam komin jest wadliwy, czy palą oni jakieś paskudztwa - nie pytałam o to tych sąsiadów i chyba nie będę pytać - nawet nie znamm ich osobiście. W każdym razie na takim jasnym dachu te okopcenia wyglądają okropnie!!! Mamy na swoim domku blachodachówkę w tym samym kolorze i w związku z tym proszę o rady czego unikać albo na co uważać żeby nie mieć też takiej "ozdoby". Wiem że to tylko takie gdybanie, ale może ktoś spotkał się z podobną sytuacją i da mi radę typu: " Nie dla kotłów węglowych!" itp.

  2. #2

    Domyślnie

    Tak już jest gdzie sie pali tam się dymi, a tak na poważnie to może u sąsiadów są kominy za niskie i zamiast w górę to kręci w dół.

  3. #3

    Domyślnie Czym wyczyścić blachodachówkę ?

    Tynkarze tak zamaszyście szprycowali ściany na poddaszu, że w jednym miejscu przerzucili szpryc ponad ścianą kolankową na dach nad garażem. Niestety zauważyłem to dopiero po dwóch tygodniach i teraz jest to dosyć mocno przyczepione do powierzchi blachy.
    Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś środek na usunięcie przyschniętej zaprawy tak aby nie zniszczyć powłoki, ktoś mi mówił o wodzie z octem, a może są jeszcze jakieś sposoby?

  4. #4

    Domyślnie

    przykro mi...

  5. #5

    Domyślnie

    moim zdaniem musisz pokochac ...
    ewentualne czyszczenie, zrywanie, lazenie po dachu moga narobic wiecej zlego niz ta szpryca.
    Poza tym - przygotuj sie psychicznie na o wiele wieksze zabrudzenia przy robieniu elewacji wtedy to dopiero zabrudza - przynajmniej u mnie nakitowali strasznie.

    Y

  6. #6

    Domyślnie

    Da radę po zimie zejdzie samo oby nie razem z powłoką

  7. #7

    Domyślnie

    Znalazłem dwa środki Oxyban e4 i Brick cleaner, które rozpuszczają zaprawę z tym, że po kontakcie z dostawcami dowiedziałem się, iż Brick cleaner oczyści blachę razem z powłoką. Oxyban podobno nie powinien uszkodzić powoki.
    Ostatecznie zaprawa schodzi przez delikatne pocieranie szmatą z wodą ale nie chce mi się tak bawić. Wolałbym czymś polać i zetrzeć.

  8. #8

    Domyślnie Brudna blachodachówka

    Posiadam piec na ekogroszek, komin zakończony obróbka z blachy.
    Zauważyłem że na blachodacówce zaczeły sie robić ciemne smugi.]
    Po ogledzinach komina stwierdziłem że blacha którą obrobiony był komin jest już zardzewniała i cała czarna, czyli prawdopodobnie dym osadza sie na oróbce a gdy pada deszcz robi sie jakiś kwas(pewnie siarkowy) i żre blachę. Część wody miesza się z z sadzą i skapuje dalej na dach i pozostawia smugi. Myśle żeby założyć jakąś przedłużkę z kwasówki lub zakończenie typu "strażak", może pomoże. Zastanawiam sie tylko jak wyczyścic blachodachówkę z tych smug. Czy ktoś miał taki przypadek ?

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał vanderbobo
    BRUDNA
    taka czyści sie bez problemu

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    akryl

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    1

    Domyślnie Jak wyczyścić blachodachówkę z tynku akrylowego?

    Mam pytanie?
    Czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć czym wyczyścić blachodachówkę z tynku akrylowego.Fachowcy położyli mi tynk akrylowy, przy okazji zostawiając na blasze sporo tynku. Wymyłem wodą ale pozostaly siwe plamy. Blchodachówka jest w kolorze brązowy mat, z plamami na powierzchni ok.1,2 mkw. wygląda nie najlepiej
    Bardzo proszę o podpowiedź

  12. #12

    Domyślnie

    Nie wiem jak z Akrylu ale z betonu (cement + piasek +woda) (pofajdałem sobie blachę ja obkładałem komin kamieniami) to trzeba poczekać i po zimie zeszło u mnie samo.
    Treaz nie ma ani śladu. Oczywiście mówię o zimie poprzedniej bo teraz jeszcze nie było zimy
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pokakulka

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    9

    Domyślnie Czym doczyścić blachodachówkę

    No właśnie...jak w temacie. Ekipa zostawiła mi w niektórych miejscach paskudne ślady na dachu po kleju, cemencie i innych tego typu paskudztwach. Czym to domyć? Czy są jakieś środki chemiczne nadające się do tego. Dodam że dachówkę mam matową i będzie widać na niej każde mocniejsze zarysowanie tzn. zejdzie kolor.

  14. #14

    Domyślnie czym doczyścić blachodachówkę

    mysilę że niema takiego środka, który by usunoł to paskudztwo a zarazem nie uszkodził lakieru.Ja bym na twoim miejscu kupił farbe w spreju o tym koloże co blacha i pomalowałbym.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AnePa

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    3

    Domyślnie Blachodachówka wybrudzona w strukturze

    Witam, w czasie robienia elewacji ekipa ubrudziła blachodachówkę ( Ruukki, ciemnobrązowa, matowa ) w jasnej strukturze i gruncie. Proszę o pomoc czym to odczyścić,

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar inwent
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    148

    Domyślnie

    Mało szczegółów. Jaki tynk, grunt i skala problemu - zdjęcia. Na szybko i z odrobiną ironii to poczekać na deszcz

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dominik98xf

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-475
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja skorzystałem z usług firmy zajmującej się czyszczeniem dachów Dachbart. Bardzo ładnie wyczyścili dach, sam takiego efektu bym nie osiągnął.

  18. #18

    Domyślnie

    Ile płacą za takiego posta?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony