dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Jak zlikwidować wikline na działce?

    Witam serdecznie.
    Jak zlikwidować wikline na działce? Czym popryskac? Szukam fajnego środka na to ustrojstwo? Roundap z góry wykluczam... miał ktoś kiedyś styczność z wikliną?

  2. #2

    Domyślnie

    Pomoże ktoś i poleci coś zamiast roundap? No chyba, że tylko to dziadostwo da radę.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wiklina to wierzba, czyli krzew. Trzeba po prostu wykopac karpy

  4. #4

    Domyślnie

    Wiklina została ścięta, powoli rośnie nowa, na razie ma po 10cm. Teraz jest najlepszy okres żeby czymś prysnąć, tylko czym...
    Przeoranie nie wchodzi w grę, bo traktor nie dał rady, takie są korzenie starej wikliny.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    raczej myślałam o wyrywaniu kazdej karpy z osobna a nie oraniu.

    "Roundap" zawiera glifosat. "Atut" nie jest "Roundapem', ale też zawiera glifosat .
    Nie chcesz konkretnie Roundapu czy tego, co zawiera, czyli glifosatu?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Glifosaty raczej nic nie pomogą. Mam podobny problem, dęby za płotem zasypują mi pas działki 32x5m żołędziami. Jak ją kupiłem, to było sporo pędów o wysokości ok 50-70cm. Polałem kontrolnie w trzech punktach różnymi środkami, uschnięte ściąłem....i na drugi rok z korzeni wyrosły kolejne. Teraz mozolnie odkopuję, wycinam. Nie mam żadnego pomysłu co w tym bombardowanym miejscu posiać, Planowałem łąkę kwietną ale to chyba nie pasuje, bo trzeba te żołędzie i liście jakoś zbierać. Na dodatek jeszcze dwie chyba olchy zasypują ten pas latającymi nasionami przy niesprzyjającym wietrze i boję się, że jak użyźnię ziemię (teraz piaski) to będą rosły. Oj, będzie co robić

  7. #7

    Domyślnie

    Nie chce roundap bo jest rakotwórczy, no i w okolicy są pola uprawne, a jak zawieje wiatr to ich uprawy też spali..
    Tego jest prawie pół hektara, więc wyrywanie ręczne nie wchodzi w grę.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Rakotwórcza nie jest nazwa produktu, ale substancja, którą zawiera.
    Stąd moje pytanie. Masz uraz do marki "Roundap" czy do substancji, którą zawierają wszystkie totalne herbicydy (o rożnych nazwach handlowych) - glifosatu?

    jest urządzenie - mulczer lesny do karczowania zarośli. Nie da się za darmo pozbyć tego problemu.

  9. #9

    Domyślnie

    Mam uraz do substancji rakotworczych, do samej marki nie mam nic. Możesz coś polecić co nie zawiera takowych substancji?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie, bo praktycznie nie ma.
    Może są jakieś rolnicze, na używanie przez osoby z uprawnieniami, ale ogrodniczych nie znam.
    Wszystkie środki chemiczne do trucia czegoś są szkodliwe, dlatego trzeba nosić odzież ochronną, maseczki, gogle.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-05-2020 o 20:23

  11. #11

    Domyślnie

    To w takim razie jaki środek polecisz z tymi substancjami? Muszę to zlikwidować, nie mam wyjścia. Najpierw oprysk, potem do korzeni mulczer.

  12. #12

    Domyślnie

    Elfir, a co sądzisz o środku Fernando?
    A może ktoś z forumowiczów miał z nim styczność?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja nie zwalczam chwastów dwuliściennych na polach pszenicy, wiec nic ci nie pomogę z tym środkiem

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tutaj badania na temat zwalczania odrośli herbicydami innymi niż glifosat:
    http://ssa.ptg.sggw.pl/files/artykul...ek_736-739.pdf
    " Przy zwalczaniu odrośli drzew i krzewów wszystkie dawki stosowanych
    herbicydów okazały się niewystarczające. "


    Natomiast jeśli chodzi o glifosat to nie ma znaczenia czy kupisz Roundap czy Atut czy Gallup czy jeszcze jakiś inne. Różnią się opakowaniami, natomiast substancja wszędzie ta sama.

    Równie dobrze możesz pytać które mleko jest bardziej mleczne: Łaciate czy Wypasione?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 26-05-2020 o 18:52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony