dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Napisał miecio 301 Zobacz post
    Spokojnie, masz 14 dni na aktualizację
    miecio... jaką aktualizacje? Tu chodzi o rozbudowanie istniejącej instalacji, a właściwie dołożenie drugiej.

  2. #42

    Domyślnie

    Ja nie wiem skąd biorą się te poglądy, że większy falownik w stosunku do mocy paneli to złe rozwiązanie?
    Wg mnie nie ma to uzasadnienia, poza tym, że mniejszy falownik kosztuje tylko 500-1000 zł mniej.
    Wydaje mi się, że większy falownik będzie pracował pod mniejszym obciążeniem i zamiast pracować z wydajnością 100%., będzie pracował na 70-80%,a tym samym będzie miał mniejszą temp. pracy, rzadziej będzie włączał wentylatory, a co za tym idzie będzie miał większą wydajność, bo wiadomo, że nie tylko panele pod wpływem temperatury zmniejszają swoją wydajność, ale falownik również.Tym samym będzie miał dłuższą żywotność. Tak na mój rozum.
    Coś źle rozumuję?

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Ja nie wiem skąd biorą się te poglądy, że większy falownik w stosunku do mocy paneli to złe rozwiązanie?
    Wg mnie nie ma to uzasadnienia, poza tym, że mniejszy falownik kosztuje tylko 500-1000 zł mniej.
    Wydaje mi się, że większy falownik będzie pracował pod mniejszym obciążeniem i zamiast pracować z wydajnością 100%., będzie pracował na 70-80%,a tym samym będzie miał mniejszą temp. pracy, rzadziej będzie włączał wentylatory, a co za tym idzie będzie miał większą wydajność, bo wiadomo, że nie tylko panele pod wpływem temperatury zmniejszają swoją wydajność, ale falownik również.Tym samym będzie miał dłuższą żywotność. Tak na mój rozum.
    Coś źle rozumuję?
    To nie poglądy, to statystyki. Przewymiarowanie w naszym położeniu geograficzny przynosi korzyści i tyle, o czym tu dyskutować? To, że Tobie się wydaje, nie oznacza że tak jest.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    miecio... jaką aktualizacje? Tu chodzi o rozbudowanie istniejącej instalacji, a właściwie dołożenie drugiej.
    Nie ma czegoś takiego jak dołożenia drugiej, we wniosku "ZGŁOSZENIE PRZYŁĄCZENIA DO SIECI ELEKTROENERGETYCZNEJ
    MIKROINSTALACJI" masz wybór albo przyłączenie nowej instalacji, albo aktualizacji danych w zakresie przyłączonej
    mikroinstalacji, zgłaszasz aktualizację uwzględniając wszystko co masz związane z instalacją PV

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Napisał miecio 301 Zobacz post
    Nie ma czegoś takiego jak dołożenia drugiej, we wniosku "ZGŁOSZENIE PRZYŁĄCZENIA DO SIECI ELEKTROENERGETYCZNEJ
    MIKROINSTALACJI" masz wybór albo przyłączenie nowej instalacji, albo aktualizacji danych w zakresie przyłączonej
    mikroinstalacji, zgłaszasz aktualizację uwzględniając wszystko co masz związane z instalacją PV
    Nie chodzi mi o prawne dołożenie drugiej a o fizyczne i Sebastain chyba mówi o tym samym. Ma gość zgłoszone 3kW i chce założyć i złościć dodatkowe 7kW, gdzie ty chcesz użyć tych proponwanych 14dni na aktualizacje?

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    Nie chodzi mi o prawne dołożenie drugiej a o fizyczne i Sebastain chyba mówi o tym samym. Ma gość zgłoszone 3kW i chce założyć i złościć dodatkowe 7kW, gdzie ty chcesz użyć tych proponwanych 14dni na aktualizacje?
    Mówiłem już że nie ma czegoś takiego jak zgłoszone 3kW i dodatkowe 7kW, może być tylko jedna np.. 3+7 daje 10 i to zgłaszasz jako aktualizację

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Ja nie wiem skąd biorą się te poglądy, że większy falownik w stosunku do mocy paneli to złe rozwiązanie?
    Wg mnie nie ma to uzasadnienia, poza tym, że mniejszy falownik kosztuje tylko 500-1000 zł mniej.
    Wydaje mi się, że większy falownik będzie pracował pod mniejszym obciążeniem i zamiast pracować z wydajnością 100%., będzie pracował na 70-80%,a tym samym będzie miał mniejszą temp. pracy, rzadziej będzie włączał wentylatory, a co za tym idzie będzie miał większą wydajność, bo wiadomo, że nie tylko panele pod wpływem temperatury zmniejszają swoją wydajność, ale falownik również.Tym samym będzie miał dłuższą żywotność. Tak na mój rozum.
    Coś źle rozumuję?
    Ma sens pod warunkiem, że w najbliższym czasie dołoży się paneli. W najbliższym czasie, gdyż za parę lat może się zmienić w przepisach, że już tego falownika nie będzie można zakładać i przy zwiększeniu ilości paneli będzie musiał być zastąpiony takim jakie będą wtedy dopuszczone przez przepisy.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony