dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jerzy1985

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Radzyń Podlaski
    Kod pocztowy
    21-300
    Posty
    47

    Domyślnie Z czego można zrobić tunel??

    Mam z 20 m3 ziemi/piachu (materiału który do niczego się nie nadaje), więc pomyślałem, że zrobię z tego taką sztuczną górkę na której postawię zamek/domek dla dzieci. Ale z racji tego że muszę ją przewieźć na inne miejsce to wpadłem na pomysł, że zanim przewiozę tą ziemię to na spodzie tej góry położę rurę średnicy 60 - 80 cm aby dzieci miały fajny tunel, a gdyby tak jeszcze jakoś tą instalację rozbudować o jakieś trójniki i kolanka to już w ogóle byłaby petarda

    Tylko teraz z czego tanio byłoby to zrobić? rury kanalizacyjne tej średnicy są ogromnie drogie (o średnicy 500 mm i odcinek 6 m to koszt 3 tysięcy, trójnik tyle samo) więc o wiele za drogie. Macie jakieś pomysł jak to zrealizować?
    Taka rura byłaby przysypana z ziemię gdzieś na jakieś 100 - 150 cm, musi być gładka aby można było się w niej czołgać (więc kręgi betonowe odpadają). Myślałem jeszcze o beczkach metalowych 200 l (koszt jakieś 200 zł) odjąć denka i jakoś ze sobą połączyć, ale jak zrobić skrzyżowania? i czy wogóle taka beczka wytrzyma?

    Wszelakie sugestie mile widziane

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    u klienta robiłam z kręgów betonowych, ale o średnicy chyba z 2 m

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Weź ty zrób to z materiału bezpiecznego!!!o odpowiedniej wytrzymałości. Chyba, że chcesz wystąpić w Teleexpressie o pomyśle nieodpowiedzialnego ojca który doprowadził do śmieci swoich dzieci poprzez zasypanie ich ziemią/piaskiem.
    Wyobraź sobie ściankę beczki w niej dziecko i kilka ton ziemi nad nim i niech to się załamie
    Pomysł dobry, ale próby wykonania złe.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jerzy1985

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Radzyń Podlaski
    Kod pocztowy
    21-300
    Posty
    47

    Domyślnie

    Dlatego właśnie pytam czy wytrzyma tak beczka. Nie - rozumiem i szukamy innych rozwiązań.
    Kręgi betonowe według mnie nie bardzo gdyż są szorstkie i zaraz łokcie i kolana będą w bandażach ... myślę że musi coś być w miarę gładkie.
    Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?
    Może ktoś ma jakieś dojścia, aby gdzieś taniej nabyć takie grube rury kanalizacyjne ?)) bo chyba one byłby najbezpieczniejsze i najbardziej odpowiednie.
    https://www.kaczmarek2.pl/produkt/k2-kan/

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jerzy1985

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Radzyń Podlaski
    Kod pocztowy
    21-300
    Posty
    47

    Domyślnie

    Bo np. taka
    https://www.bricoman.pl/materialy-bu...hoCHjAQAvD_BwE

    przekrój trochę za mały, ale czy taka rura wytrzymałaby nacisk ziemi? gdzie takie informacje zdobyć?
    To ma być przede wszystkim bezpieczne ... najwyżej nie zrobię jak będzie mnie nie stać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony