dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Puszka elektryczna- izolacja pianką poliuretanową

    Czy mogę zaizolowac otwory z puszkami pianką poliuretanową? Niektóre otwory pod puszki są za duże i za głębokie i obawiam się że ściany zbytnio nie będą w tych miejscach trzymać ciepło.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jakbyś usunął izolację termiczną to by był mostek ciepła ale nie gdy jest kawałek dziury w murze.

  3. #3

    Domyślnie

    Pytałem ponieważ gdzieś wyczytałem, że kable elektryczne nie mogą mieć styczności (bliższej lub dalszej ) z pianką poliuretanową ze względu na jej łatwopalność. Chciałem zapiankować otwory z puszkami żeby uniknąć zimowych nawiewów od kontaktów. Tym bardziej, że w przypadku dwóch czy trzech (przyszłych) gniazdek, gdzieś przez mury (Porotherm) przedostaje się powietrze.

  4. #4

    Domyślnie

    To w końcu pianka ma umocować puszki czy zlikwidować wicher w gniazdkach?
    Bo jak to drugie to daj sobie spokój. Nawet jak załatasz puszki to wiatr będzie hulał we wnętrzu pustaków. Prawie niemożliwe jest idealne wymurowanie szczelnej ściany z porotherma - taki już jego urok.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    To w końcu pianka ma umocować puszki czy zlikwidować wicher w gniazdkach?
    Bo jak to drugie to daj sobie spokój. Nawet jak załatasz puszki to wiatr będzie hulał we wnętrzu pustaków. Prawie niemożliwe jest idealne wymurowanie szczelnej ściany z porotherma - taki już jego urok.
    A czy w ogóle można zapiankować dziury z puszkami? Bo główny sens mojego pytania to chronić przez wiatrem i zimnem - wkurza mnie to ciągłe dziurawienie ścian. Mam wrażenie, że dom w różnych miejscach stoi na połowie bloczku . A wiadomo jak to jest - puszki są zagipsowane ale ich powierzchnia nie zawsze powala. Na to przyjdzie tynk, który zakryje niedoskonałości gipsowania ale tak czy inaczej wolna przestrzeń dookoła puszki wewnątrz bloczku pozostaje. A potem przyjdzie zima, żona rozpocznie marudzenie, że jej zimno wieje od gniazdek itp. itd.

    Chodzi mi o to czy tego typu otwory można potraktować pianką

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200519_134948.jpg
Wyświetleń:	334
Rozmiar:	43,7 KB
ID:	444274
    Ostatnio edytowane przez Jeremies ; 19-05-2020 o 15:30

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Jak by nie osadzał puszek paprok to piany by nie trzeba było. Protherm to delikatny materiał i nie wskazane jest używanie młotka 3kg do wykonania otworów pod puszki a jeśli już to zarzucić rzadkim i w to wkleić puszkę i nic nie będzie wiało. Byle jak byle szybko i takie efekty.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Serio w ścianie z tych cegieł występuje coś takiego jak wiatr?

  8. #8

    Domyślnie

    No niestety. Poszukaj, na forum było sporo tematów typu "ratunku wieje mi z gniazdek".
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    No niestety. Poszukaj, na forum było sporo tematów typu "ratunku wieje mi z gniazdek".
    I tego właśnie najbardziej się obawiam. Choć widok rozwalonych ścian też jest mocno irytujący .
    Ostatnio edytowane przez Jeremies ; 20-05-2020 o 11:42

  10. #10

    Domyślnie

    Skończyło się na tym, że elektrycy zapiankują otwory pod puszki możliwie jak najdokładniej - tak się zobowiazali. Zobaczymy.

  11. #11

    Domyślnie

    Przez ostatnie kilka lat napatrzylem sie na rozne budowy i doszlem do wniosku, iż...
    Cala budowlanka dostala by zapasci jakby braklo pianku w sprayu. Kto obrabia dziury, montuje, klei, uszczselnia itd, itp nie pianą? Śibko, predko i byle by bylo.

    Jak dzisiaj pamietam przyjechali murowac szlifowanym porothermem. Podnosili kciuk ze super duper material. Pytam czy nie zapomnieli betoniarki, no nie .... puszki pod dmuchawe i jedziem. Ciagne dalej ze niby jak.... oni ano tak ze bedzie szczelnie, cieplo.....

    Final. Po raz enty w wolnej chwili piankuje za gniazdkami bo reku robi swoje i wyciegnie z kazdej dziury luft.

    Niestety nie spotkalem budowy bez pianki.
    Dla mnie to jak z Yeti.
    Ostatnio edytowane przez margabr ; 26-01-2021 o 11:34
    240m2 parter i -1, wielospad T ,
    230m2 podlogowki Vitodens 200 19kW,reku komfovent 500r, Izolacja ziemia 5cm xps i 5 eps parking, fundament 12cm xps, sciany i deka25cm styr. bialy, okna 3szyb.

    Nothing ventured, nothing gained

  12. #12

    Domyślnie

    Obsadz to gipsem jak przystało.
    Obecne budowy bez silikonu i pianki z miejsca nie ruszą/

  13. #13

    Domyślnie

    Mieszkamy juz.
    Wreszcie realizuje niespelnione hobby z poprzedniego domu. Mieszkalem przedtem w typowej deweloperce gdzie otwarty salonik z anekem non stop cieplo a pokoj z drugiej strony od lazienki ciagle zimno. 10lat nie bylo czasu uszczelnic wyjaco/wiejacych gniazdek.
    Wentylacja spie......a jak sie tylko dalo, dwufunkcyjny piecyk z otwartą komorą. Kto to przezyl tylko wie. Tragedia gdy niesprawna wentylacja grawitacyjna i gaz.
    A jednak nie zrazilo mnie do niebieskiego zlota. Podstawy przypilnowane przez mojego nadwornego domowego kierownika i dziala home.
    Teraz mam luzy i rekreacyjnie łatam gdzie coś chocby tyci podwieje. Przymiezam sie do termokamery a zona mi szuka psychologa. Ale sie wybronilem bo nie pojde na golasa w zimie w gory jak inni i sie chwilowo upieklo
    Eko i termo terapia....
    240m2 parter i -1, wielospad T ,
    230m2 podlogowki Vitodens 200 19kW,reku komfovent 500r, Izolacja ziemia 5cm xps i 5 eps parking, fundament 12cm xps, sciany i deka25cm styr. bialy, okna 3szyb.

    Nothing ventured, nothing gained

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony