dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Podłączenie deszczówki do rowu

    Witam serdecznie. Mam rów melioracyjny przy działce, czy mogę podłączyć się z deszczówką do tego rowu? Niektorzy sąsiedzi tak mają, a co na ten temat mówi prawo?

  2. #2

    Domyślnie

    (...)a co na ten temat mówi prawo?
    Że nie możesz ota tak sobie. Zgoda zarządcy, operat wodno-prawny, projekt, zgłoszenie itd, itp.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Od 2018r jest bardziej pod górkę niż wcześniej ale... nie wszyscy urzędnicy mają wiedzę Ja bym najpierw sąsiadów popytał, bo jak pójdziesz do urzędów i powiesz, że chcesz jak oni się podłączyć a się okaże że sąsiedzi są na lewo, to będzie kwas .

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Zrobić dyskretnie według zasady stosowanej na cichej prowincji: "wszystko wolno co nie można, byle z cicha i ostrożna". Jak nie lecą smrody, rura nie będzie sterczała metr ze skarpy, to do czasu renowacji rowu będzie cisza. Osobna sprawa że przy obecnym tryndzie meteo, to zrzucanie wody do rowu jest frajerstwem. Najpierw pozbędziesz się deszczówki a potem będziesz kopał studnię do podlewania ogródka? Dlaczego przy babcinym domku zawsze pod rynną stały cebrzyki? Aby oszczędzać energię własną i nie kręcić kołowrotem, łatwiej było zanurzyć konewkę w cebrzyku. Jeśli już, to tylko przelew lecz coś zgromadzić warto. Nieprawdaż?

  5. #5

    Domyślnie

    Mam studnię głębinową i abisynke, więc nie potrzebuje zbierać deszczówki. Row od domu mam 7m, więc tam chciałbym odprowadzać deszczówkę. Sasiednie domy już stoją kilka lub kilkanaście lat więc prawo pewnie było inne.
    Za rów płace co rok podatek. Na logikę po to jest row, żeby tam zbierała się woda...
    Zrobię na lewo, bo jak zacznę pisać pisma to może być faktycznie kwas.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony