dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Pospółka czy piasek do zasypania

    Hej, w umowie z wykonawca mam, że zasypanie wewnątrz budynku wraz z kosztem pospółki. Dzisiaj przywieźli i wygląda mi to na zwykły piasek. Jest bez kamienie żadnych. Czy tak może być to jedno. Drugie, to czy wykonawca nie oszczędza na mnie - pewnie piasek jest tańszy.

    Dziękuję za pomoc.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tak , piasek jest tańszy, jeśli masz w umowie i ustaleniach pospółkę to to ma być - nie wnikam teraz jaka jest tego przyczyna, ale są to inne materiały.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Ok, to dwie kwestie.

    Pierwsza to juz pomijajac cene, to czy piasek spelni normy tj. czy mi sie to nie zapadnie pozniej, albo posadzka nie popeka np.

    Druga to jak rozpoznac czy to na pewno piasek? Golym okiem taki laik jak ja rozpozna? Moge zdjecie zrobic. Kamieni jednak tam nie widze zadnych. Jak dla mnie to jest piasek.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Wpisz w googlarkę "pospółka" nie będę tworzył nowej definicji, nawet wiki ją ma.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Piasek to dość pojemne określenie. Bywają takie szczegolnie drobne że są ciężkie do ubicia. W ocenie materiału powinien pomoc kierownik lub kwit z kopalni.

  6. #6

    Domyślnie

    Kierownik jest wykonawca, wiec wole to skonaultowac z kims z zewnatrz.

  7. #7

    Domyślnie

    W google wpisywalem:
    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Posp...9Bliwska-1.jpg

    I u mnie tak to nie wyglada :/ Kolor inny i kamieni brak, jest drobny, wiec mysle, ze to piasek zwykly.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smyq999 Zobacz post
    Kierownik jest wykonawca, wiec wole to skonaultowac z kims z zewnatrz.
    Wiesz że to spory błąd?
    Wynajmij na budowę inspektora nadzoru masz do tego prawo.

  9. #9

    Domyślnie

    Dobra pojechalem jeszcze raz to zobaczyc...
    Kamienie jednak jakies tam sa. Moze nie jakos super duzo, ale tez nie zero, wiec jednak to moze byc pospolka. Moze jakiejs klasy nizszej, ale tez nie sam piasek.

  10. #10

    Domyślnie

    Wiem, ze moze przykrywac pewne oszczednosci itd. ale ufam mu. Z drugiej strony predzej jakies drobne przerobki moze klepnac, chociaz na razie takich nie robilem.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smyq999 Zobacz post
    ale ufam mu.
    Cytat Napisał Smyq999 Zobacz post
    Kierownik jest wykonawca, wiec wole to skonaultowac z kims z zewnatrz.
    No własnie widać jak mu ufasz , ufam mu

  12. #12

    Domyślnie

    Wez ten piasek/pospolke do reki i potrzej miedzy rekami. Jezeli jest mily i gladki to srednio sie nadaje a jak jest ostry i szorstki to moze byc. Jezeli boisz sie osiadania to przypilnuj ekipe przy zageszczaniu a nie rozterki czy piasek to piasek czy pospolka. Wiadomo pospolka lepsza ale w niektorych regionach praktycznie nieosiagalna i jakos sobie ludzie radza.

  13. #13

    Domyślnie

    No ufam, ale jak mi to wygladalo na piasek, to wolalem pojechac sprawdzic. Zaufanie nie polega tez na przyjmowaniu wszystkiego jak leci w ciemno

  14. #14

    Domyślnie

    Dzisiaj to deszcz lał caly dzień, więc z tym braniem w rękę to też nie do końca tak łatwo, ale dzięki to zawsze jakaś rada

    Zageszczac, to widzialem ze zageszczaja. Jezdzili ta zageszczarka dzisiaj, wiec to jest ubijane.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony