dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Enea a nieodpłatna służebność

    Witam serdecznie. Na mojej prywatnej drodze wewnętrznej ma zostać pobudowana sieć elektroenergetyczna nn 0,4kV. Dostałem umowę do podpisania i jest zapis: wyrażam zgodę na ustanowienie nieodpłatnej służebności przesyłu na rzecz Enea operator.

    Czy mogę się nie zgodzić? Pobiera ktoś z was opłatę od Enea operator za przesył?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Jak się nie zgodzisz, to nie dostaniesz prądu oraz te osoby, które kupiły od Ciebie działki. Tak przynajmniej to u mnie wygląda. A druga sprawa, umowy dawane przez gestorów sieci nie podlegają negocjacjom. Muszą zostać zaakceptowane w przedstawionej formie.

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko problem jest Taki, że u mnie w ogrodzeniu chcą postawić większą skrzynkę do której będą podłączać inne działki budowlane z którymi nie mam interesu. Rozumiem jakby tylko od tej mojej rozdzielni podłączali moje i moich kupujących działki. A tak przy domu będę miał wiecznie rozryte.
    Mogą postawić ta główna rozdzielnie na drodze gminnej i z tamtad ciągnąć do nas wszystkich prąd. Nie wiem jak mam do tego tematu podejść...

  4. #4

    Domyślnie

    Tylko problem jest Taki, że u mnie w ogrodzeniu chcą postawić większą skrzynkę do której będą podłączać inne działki budowlane z którymi nie mam interesu. Rozumiem jakby tylko od tej mojej rozdzielni podłączali moje i moich kupujących działki. A tak przy domu będę miał wiecznie rozryte.
    Mogą postawić ta główna rozdzielnie na drodze gminnej i z tamtad ciągnąć do nas wszystkich prąd. Nie wiem jak mam do tego tematu podejść...
    Powiem tak.

    W większości przyłączenia do prywatnych domów to zupełnie nieopłacalny interes dla energetyki , bo realne koszty przyłączenia a większości są dużo większe od tego co płaci inwestor prywatny , więc wcale nie obrażą się jak nie będzie zgody.
    Wyślą pisemka że nie ma możliwości podłączenia prądu , bo nie ma zgoda właściciela działki i temat zakończony.
    Firmy kombinują jak zrobić takie przyłącze aby strata była jak najmniejsza a wiadomo czym mniej kabla , mniej robót ziemnych to i koszt mniejszy.

    Tyle że raczej wtedy popularności w okolicy nie zdobędziesz
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #5

    Domyślnie

    Pewnie jesteś najbliżej miejsca przyłączenia do sieci i dlatego u Ciebie chcą postawić największą skrzynkę z której poleci do następnych. Teraz właśnie w końcu ktoś pomyślał i dają na zapas trochę i kabla i skrzynki. Tak jak piszą wyżej dystrybutor ma narzucony obowiązek przyłączania podmiotów, ale wcale nie jest tak, że nie ma negocjacji. Tym niemniej rozumiem, że ty też wystąpiłeś o przyłącze więc jak zaczniesz rozmowę o pieniądzach (których dostaniesz grosze) to dasz ładną podkładkę pod zerwanie procesu przyłączania ze względów niezależnych od operatora. No chyba, że chcą ci trafostację na twoim terenie stawiać, ale pewnie chodzi o większe złącze kablowe.

  6. #6

    Domyślnie

    Tak, chodzi o większą skrzynkę w moim ogrodzeniu do której będą podłączać kolejne działki. Wszystko pod ziemią... Nie będę z nimi walczył o grosze bo nie będę miał prądu... A jakie są w ogóle stawki za służebność?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony