dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tilnen

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    127

    Domyślnie Przekrój szachtu wentylacyjnego a rura spalinowa do kotła kondens.

    Podpowiedzcie mi proszę.

    Czy jeśli mam komin z szachtem wentylacyjnym (nowy, czysty) o przekroju 11/17 a producent kotła dopuszcza podłączenie rurą koncentryczną 60\100 do max. długości 12m a u mnie będzie 6 + dwa kolanka 90 stopni (każde dodaje 1m) = 8 metrów sumarycznie, to czy mogę wpuścić w taki szacht rurę z kwasówki fi60 i będzie to wszystko śmigać? Na mój rozum kanał 11/17 ma większy przekrój na powietrze do spalania niż przestrzeń między rurą fi60 a rurą zewnętrzną w kanale koncentrycznym 60/100. Przez ścianę wyrzucić nie mogę bo >21KW. Piec Termet Ecocondens 25 Plus - 25KW a nie 21 bo modulują z tego samego poziomu a szybciej CWU będzie grzał...
    Mogę oczywiście wyrzucić spaliny kwasówką na dach, a powietrze ssać poziomo przez ścianę tylko po co jeśli na mój rozum można jedno i drugie załatwić szachtem wentylacyjnym 11/17.

    Być może pytam o rzecz oczywistą ale gdzieś krąży magiczne 14/14 cm przekrój szachtu pod piec kondensacyjjny i nie wiem z czego to wynika...

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    stosuje się takie rozwiazanie, ale polecam rurę 80 mm

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tilnen

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    127

    Domyślnie

    No tak ale 80 to już może być cięzko wepchnąć w kanal 11\17. Chyba ze okaze sie udealnie równy. A to i tak wypadałoby założyć dystans na rurę żeby umiejscowić ją przy przeciwległej ściance szachtu do tej na której będzie już kolano przyłaczeniowe zeby jednak to powietrze mało swobodny przepływ do pieca? Chyba że masz na mysli Brodowski system dwururowy - 1 rura do spalin druga przez sciane czerpnia? Tego szczerze wolałbym uniknąc....

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    powietrze miedzy 80 a szachtem, gdzie rura nie ma znaczenia, z kotła w komin wchodzisz 80/125 a w góre samą 80

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony