dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hakatu

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Kod pocztowy
    25-001
    Posty
    7

    Domyślnie Brak zasilania produ, choć nic na to nie wskazuje - błąd?

    Witam Nie jestem elektrykiem, jeśli zapytam o coś, co wydaje się z punktu widzenia logiki i zdrowego rozsądku idiotyczne to przepraszam. Mam niebywałe problemy z zasilaniem elektrycznym w domu, zwłaszcza, że małżonka pracuje zdalnie. Wezwaliśmy elektryka, po pierwsze szukał gdzieś zwarcia (3 pokoje - razem 6 gniazdek, odbiorniki komputery, router, TV, kuchnia - 2xgniazdo, odbiornik-lodówka, piec 2funkcyjny, piec gazowy z piekarnikiem, łazienka-2 gniazda, odbiornik-pralka. Po sprawdzeniu. wykluczył taką ewentualność, zresztą, od razu wiadomo byłoby jaki odbiornik powodowałby problem. Posprawdzał miernikiem wszystkie gniazdka,puszki,włączniki, też bez efektu- nic nie wykrył, nie było problemu. Na zewnątrz mieszkania, usunął bezpieczniki automatyczne, założył, tzw. "esy", wymienił przewód od licznika, energetyki - dalej problem. Ze swej strony sprawdzałem stacje benchmarkiem, karta graficzna,a przez to zasilacz obciążone maksymalnie, chodziło to to z 3-4 h i nic. Wymieniłem listwy na nowe – nic. Średnio tak co 2-3 h prąd wyłączał się, co może świadczyć o przegrzewaniu się czegoś, uszkodzeniu jakiegoś przewodu, obluzowaniu się, itp. Elektryk sprawdzał to „mądrymi maszynami” ponoć wszystko jest ok. Chciałbym się Was zapytać, skoro elektryk wykluczył te ewentualności, to czy może dojść zdalnie do ingerencji pozbawiania nas prądu? Pytanie idiotyczne,ale racjonalnie zatrudniłem elektryka, przyszedł w tym trudnym czasie, skasował, a skutek jest bardzo mierny. Proszę Was o pomoc na co jeszcze zwrócić uwagę elektrykowi?
    Ostatnio edytowane przez hakatu ; 20-05-2020 o 12:30 Powód: błędy ortograficzne

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hakatu

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Kod pocztowy
    25-001
    Posty
    7

    Domyślnie Brak zasilania produ, choć nic na to nie wskazuje - błąd?

    Witam Nie jestem elektrykiem, jeśli zapytam o coś, co wydaje się z punktu widzenia logiki i zdrowego rozsądku idiotyczne to przepraszam. Mam niebywałe problemy z zasilaniem elektrycznym w domu, zwłaszcza, że małżonka pracuje zdalnie. Wezwaliśmy elektryka, po pierwsze szukał gdzieś zwarcia (3 pokoje - razem 6 gniazdek, odbiorniki komputery, router, TV, kuchnia - 2xgniazdo, odbiornik-lodówka, piec 2funkcyjny, piec gazowy z piekarnikiem, łazienka-2 gniazda, odbiornik-pralka. Po sprawdzeniu. wykluczył taką ewentualność, zresztą, od razu wiadomo byłoby jaki odbiornik powodowałby problem. Posprawdzał miernikiem wszystkie gniazdka,puszki,włączniki, też bez efektu- nic nie wykrył, nie było problemu. Na zewnątrz mieszkania, usunął bezpieczniki automatyczne, założył, tzw. "esy", wymienił przewód od licznika, energetyki - dalej problem. Ze swej strony sprawdzałem stacje benchmarkiem, karta graficzna,a przez to zasilacz obciążone maksymalnie, chodziło to to z 3-4 h i nic. Wymieniłem listwy na nowe – nic. Średnio tak co 2-3 h prąd wyłączał się, co może świadczyć o przegrzewaniu się czegoś, uszkodzeniu jakiegoś przewodu, obluzowaniu się, itp. Elektryk sprawdzał to „mądrymi maszynami” ponoć wszystko jest ok. Chciałbym się Was zapytać, skoro elektryk wykluczył te ewentualności, to czy może dojść zdalnie do ingerencji pozbawiania nas prądu? Pytanie idiotyczne,ale racjonalnie zatrudniłem elektryka, przyszedł w tym trudnym czasie, skasował, a skutek jest bardzo mierny. Proszę Was o pomoc na co jeszcze zwrócić uwagę elektrykowi?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Ponoć wszystko ok. to dlaczego wyłącza się, elektryk do powtórki. Pomierzył tylko pytanie co i czym czyli jakimi "mądrymi maszynami". Nie da się zdalnie zbadać usterki i nie da się zdalnie pozbawić was prądu Powody mogą być dwa usterka w instalacji, tutaj elektryk powinien to wykryć i usterka w jakimś urządzeniu (czasami złamany przewód w zasilaczu lapka czy np odkurzacza potrafi psikusy czynić). Elektrykowi potrafisz tylko Ty pomóc przypominając sobie w jakich okolicznościach zaczęły się problemy. Pytanie czy w nocy też usterka daje o sobie znać? Jeśli nie to co jest włączone w dzień i tutaj szukać.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Co dokładnie się dzieje? Znika prąd w całym domu bez wybicia zabezpieczenia?
    Elektryk wykonał pomiary (które nota bene powinieneś mieć robione co 5 lat)? Wrzuć protokół.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ale co powoduje to wyłączenie? Co załączasz, aby pojawił się prąd po wyłączeniu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hakatu

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Kod pocztowy
    25-001
    Posty
    7

    Domyślnie

    Prąd znikał ok. 5tej nad ranem, potem gdzieś ok 11tej, o 16tej, pomiary czym wykonywał to nie wiem , tradycyjnym multimetrem gniazdka, włączniki, pod tynkiem nawet czymś sprawdzał, nie wiem czy czarował, wydaję się w porządku, no i wiedza, przecież za darmo, albo czapkę śliwek uprawnień tak chyba nie rozdają, zresztą, to starszy "fachura" dba o swoją markę, ludzie go polecają, telefonów ma mnóstwo, może wybierać zlecenia. Ale u mnie jest problem. Nawet założył na 2 komputery każdy z osobna 2 bezpieczniki, żeby wykluczyć, czy może one są problemem, ale nie. I tak się prąd wyłącza.Ostatni zanik prądu 2x komputery, lodówka, piec elektryczno-gazowy, telewizor.Zapewniam Was, że domowe sprzęty zostały przez niego sprawdzone, pozostaje nam instalacja na zewnątrz mieszkania, już na prawdę nie wiem.
    Proszę Was, czytajcie te 2 moje posty, łączcie kropeczki, pomóżcie.
    Ostatnio edytowane przez hakatu ; 21-05-2020 o 17:23

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hakatu Zobacz post
    przecież za darmo, albo czapkę śliwek uprawnień tak chyba nie rozdają,
    Jakie uprawnienia? Masz pieczątkę na protokole? Jak multimetrem sprawdzał, to guzik nie sprawdzanie.

    Tzw. "SEP do 1kV" kosztują ze 300 zł - kurs i egzamin. Wiedza z samego szkolenia wystarczy do posługiwania się tradycyjnym multimetrem.

    Cytat Napisał hakatu Zobacz post
    Nawet założył na 2 komputery każdy z osobna 2 bezpieczniki, żeby wykluczyć, czy może one są problemem, ale nie.
    Jak nie wybija zabezpieczeń, to dokładanie kolejnych nic nie zmieni.

    Nie opisałeś, co dokładnie się dzieje. Czy prąd znika we wszystkich obwodach? Czy wybija zabezpieczenie? W jakich sytuacjach/godzinach to się dzieje? Jakie parametry wykazały pomiary (jak ten elektryk ich nie zrobił, a nie robi się ich multimetrem, to ostatnie, jakie masz)?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 21-05-2020 o 17:36

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Każesz nam czytać posty a nie czytasz tych co odpowiedzieli.
    Na postawione pytanie brak odpowiedzi.
    Pisz mniej, a dokładniej.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hakatu

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Kod pocztowy
    25-001
    Posty
    7

    Domyślnie

    Według elektryka chodziło o wykluczenie tej przyczyny, to nie jest dodatkowe zabezpieczenie. Przecież nie będę żądał od niego pieczątki, zatrudniony jest w publicznym urzędzie na ćwierć etatu, reszta zlecenia.Co mam Ci napisać, wyłączył się prąd we wszystkich pomieszczeniach i już. Elektryk ma być między 19- 20 tą, nie mam żadnych pomiarów, on je ma. Ale o co chodzi, wartość prądu w gniazdkach? Jak wygląda połączenie od licznika? Co zastosowano? Bo nie wiem.
    Ostatnio edytowane przez hakatu ; 21-05-2020 o 18:11

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    No to napisz kiedy się pojawia zasilanie.
    Mamy stan że go nie ma...... czekasz..... czekasz nic nie robisz i nagle powraca i jest..... do czasu następnego braku?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hakatu Zobacz post
    Ale o co chodzi, wartość prądu w gniazdkach? Jak wygląda połączenie od licznika? Co zastosowano? Bo nie wiem.
    O pomiary, które co 5 lat masz obowiązek robić (znaczy zlecać elektrykowi z uprawnieniami do pomiarów i odpowiednim sprzętem - a tych uprawnień ma zdecydowanie mniej elektryków niż do eksploatacji i dozoru).









    Do tego aktualny certyfikat kalibracji urządzenia pomiarowego (typ masz na ostatnim obrazku).


    Multimetrem to nawet nie zmierzysz chwilowego spadku czy wzrostu napięcia poza normę.

    Zapytam jeszcze po raz trzeci - zabezpieczeń nie wybija?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	65,4 KB
ID:	444334   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	59,0 KB
ID:	444335   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	102,4 KB
ID:	444336  

  12. #12

    Domyślnie

    Witam.
    Kolego Kaizen, ten "pomiar rezystancji izolacji" w protokole to bubel
    Wyniki wpisano z sufitu, "pomiarowcowi" się nie chciało lub inna przyczyna.
    A wyniki "hurtowe" 2 Mohm to kpina. I podejrzane wartości dla pomiarowca, tak na marginesie.
    Pomijam niezgodny z PN-HD 60364-6 sposób pomiaru.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    "Wyniki wpisano z sufitu" to fakt niestety
    "Pomijam niezgodny z PN-HD 60364-6 sposób pomiaru. " czy aby na pewno, a może to pomiary z przed kilku lat albo no właśnie czy norma wyklucza taki pomiar w końcu zmierzono wszystkie czynne do uzimionego PE
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  14. #14

    Domyślnie

    Zgadza się. Pomiary z września 2018 r. (lub terminu późniejszego), i taka informacja wystarcza, co do szczegółów normy pomiarowei.
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 27-05-2020 o 17:49

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Zwieranie czynnych nie zawsze wskazane i norma o tym chyba też coś wspomina
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Zwieranie czynnych nie zawsze wskazane i norma o tym chyba też coś wspomina
    Ano jest. Ale takie rzeczy/szczególne przypadki to się zaznacza albo w części opisowej, albo w rzetelnym protokole i tabeli według zał. H. Tam nie ocygani za bardzo.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony