dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Kocioł węglowy i gazowy

    Proszę o pomoc; Mam kotłownię węglową z kotłem z nawiewem z którego zasilane jest CO system otwarty i CWU Zasobnik 300l z jedną wężownicą . Zamierzam zainstalować kocioł gazowy i zostawić węglowy.. Jak połączyć? kocioł gazowy pracuje w systemie zamkniętym Czy zasobnik CWU j.w będzie ekonomiczny Czy zastosować jakieś inne rozwiązanie? Proszę o poradę, gdyż moja wiedza z tego zakresu jest równa 0

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Nic nie łączyć. Zrobić kocioł gazowy z własnym zasobnikiem termet silver z zasobnikiem jednofunkcyjny kosztuje 4 tys nie kombinuj z podłączaniem tego starocia.
    Jak bardzo chcesz zostawić weglaka choć nie wiem po co (w razie wojny ludzie niby zostawiają) to w razie czego ruszysz z weglakiem ale na czas pracy kotła gazowego nic nie łącz.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Nic nie łączyć. Zrobić kocioł gazowy z własnym zasobnikiem termet silver z zasobnikiem jednofunkcyjny kosztuje 4 tys nie kombinuj z podłączaniem tego starocia.
    Jak bardzo chcesz zostawić weglaka choć nie wiem po co (w razie wojny ludzie niby zostawiają) to w razie czego ruszysz z weglakiem ale na czas pracy kotła gazowego nic nie łącz.
    Dziękuję Co nieco jaśniej!

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Producenci kotłów mają gotowe schematy, wystarczy poszukac i dopasować. Musisz dać wymiennik płytowy.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    I co kilka sezonów regeneracja, bo zapycha się kamieniem kotłowym.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    I co kilka sezonów regeneracja, bo zapycha się kamieniem kotłowym.
    To zalać instalacjie deszczowka lub wodą demirelizowana i po problemie zresztą przy takiej ilości zladu to nie wiem czy jest sens chyba żeby był bufor z 1000l.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    I co kilka sezonów regeneracja, bo zapycha się kamieniem kotłowym.
    wymiennik? co za problem odkamienić?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Nie mój problem, wiem że ludzie zlecają.

  9. #9

    Domyślnie

    Zamontuj ACV Kompakta i będzie pracował w systemie otwartym - ma jako jedyny dopuszczenie i żadnych wymienników płytowych.
    Pozdrawiam

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaju Zobacz post
    Zamontuj ACV Kompakta i będzie pracował w systemie otwartym - ma jako jedyny dopuszczenie i żadnych wymienników płytowych.
    Pozdrawiam
    wymiennik płytowy łatwo odkamienić a wymiennik spaliny-woda kotła już nie tak łatwo, albo rozbierać kocioł albo układ instalację tak zrobić, żeby płukać. Można też kupić wodę demineralizowana

  11. #11

    Domyślnie

    Dziękuję za rozjaśnienie co nie co szarych komórek.
    Jak macie rozwiązane w Waszych domach, czy rozwiązania sprawdzają się. Bardzo proszę, pomóżcie mi pokonać tę barierę za nim przyjdą fachowcy.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Podłączyć węglaka do zasilania grzejników i zamknąć takie podłączenie zaworem jeśli ma węglak zostać.
    A reszta niech hula na kotle gazowym spiętym z zasobnikiem.
    Termet silver ma mocną pompę więc nie daj aby hydraulik cudował z dodatkową pompą czy sprzęglem.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał kietad Zobacz post
    Proszę o pomoc; Mam kotłownię węglową z kotłem z nawiewem z którego zasilane jest CO system otwarty i CWU Zasobnik 300l z jedną wężownicą . Zamierzam zainstalować kocioł gazowy i zostawić węglowy.. Jak połączyć? kocioł gazowy pracuje w systemie zamkniętym Czy zasobnik CWU j.w będzie ekonomiczny Czy zastosować jakieś inne rozwiązanie? Proszę o poradę, gdyż moja wiedza z tego zakresu jest równa 0
    Witam, ja podtrzymuję jak najbardziej zdanie kolegów.
    Ponadto pamiętaj, że na likwidację kopciucha i montaż nowoczesnego kotła gazowego możesz otrzymać dotacje z programu Czyste Powietrze, a tak czy inaczej, kocioł gazowy w zupełności wystarczy do zapewnienia podstawowych funkcji: co i cwu!

    Pamiętaj tez, że ogrzewanie stałopalne jest nieco ryzykowne, wchodzą kolejne uchwały antysmogowe i w wielu regionach prędzej czy później nie będzie można ich używać. Jak planujesz modernizację, zrób to raz a dobrze.
    Jak masz określony budżet na modernizację, podaj orientacyjną kwotę, możemy coś zaproponować.
    Podaj też parametry budynku, OZC, dotychczasową moc kotła.
    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony