dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Chudziak a fundamenty

    Witajcie,

    Jakiś czas temu kupiliśmy działkę z małym starym ( ale nie jakoś bardzo ) domkiem. Zamysłem było korzystanie z działki rekreacyjnie i powolnego doprowadzania go do stanu mieszkalnego i dobudowy kolejnej części. Jesteśmy po wymianie dachu i czas na podłogę. Dotychczasowa podłoga była na legarach. Teraz zastanawiamy się jak to ugryźć ( a dokładniej wysokości na jakich mają się znaleść poszczególne warstwy ). Zacznę od podania trochę liczb.

    Fundament od strony zewnętrznej budynku wystaje ponad grunt 37cm następnie jest papa, zaprawa ok 1 może 1,5 cm, cegła na sztorc 12 cm wydaje mi się ze znowu jest papa i potem zaczyna się mur. Co daje nam mniej więcej 53 cm od pozomu gruntu.

    Natomiast od wewnątrz podam wymiary odwrotnie od poziomu spodu parapetu.
    Parapet jest na wysokości 80 cm od cegieł natomiast zasypka ( piach ) jest na wysokości 98 cm czyli +/- 5 cm poniżej fundamentów.

    I teraz po moich wywodach czas na pytania

    Biorąc pod uwagę fakt ze mamy w planach dobudowę kolejnej części domu do obecnego, to zostawiać obecne wysokości tak jak wychodzi z tzw. Sztuki. Czyli chudziak 10cm na równo z fundamentem następnie 10 cm styropian i powiedzmy 5/6 cm wylewka pod ogrzewanie podłogowe do tego 2 cm panel podkład. Daje nam to 27/28 cm czyli mniej więcej wychodzimy na podobnym poziomie do starej podłogi. Czy np. Wybrać powiedzmy 10/12 cm więcej czyli ok 20/22 cm poniżej fundamentu i tam zacząć od chudziaka następnie styropian 10 dopiero zrówna się ze styropianem i na to kolejne warstwy. Dzięki temu podwyższymy trochę okna i zejdziemy trochę niżej nowym budynkiem i drzwiami.

    Czy nie zawracać sobie tym tyłka zostawić pierwszą opcje parapet wyjdzie na poziomie ok 75/80 ( dokładnie wyjdzie w praniu ) a nowym budynkiem dopasować się do istniejących wysokości.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeszcze jedna sprawa, dzisiaj zacząłem wywozić piasek żeby trochę pogłębić pod chudziaka. Okazało się ze po wybraniu ok 10 cm mam już grunt rodzimy natomiast sprawa wyglada teraz tak ze niewiem czy wybierać go znowu z 10 cm żeby nawieźć pospółkę ? Czy mogę łac bezpośrednio na grunt. Pytam ze względu na fakt ze jest on naprawdę mocno ubity łopatę wypijam na max 2/3 cm

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony