dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Temat: CWU i Viessmann 200-W

  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Interesowałem się PyViCare jakieś dwa lata temu po zakupie kotła. Odpuściłem czasowo temat z uwagi na to że chcę postawić HA na normalnym PC i zrobić całą integrację domu a do tego jeszcze brakuje mi sporo elementów.

    HA działa na raspberry ale z wydajnością może być różnie . Lepiej na linuxie stawiać.

    Gotowa integracja t.z dla HA są gotowe skrypty do Viessmanna . Nie musimy sami w kodowanie się bawić.
    Dom : Przy alabastrowej 20 . 115 m2 powierzchni użytkowej. Ocieplenie : Elewacja 15 cm knauf 0,32 , dach/poddasze 30 cm roockwool , podłoga 15 cm knauf 0,32 . Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie : Vissmann 100w B1HF. 100 % podłogówka + regulatory pokojowe Salus Quantum SQ610. Okna trzy szybowe Oknoplast winergetic premium . Rodzina 2+2

  2. #22

    Domyślnie

    OK, ja na razie jednak wdepnąłem w Raspberry Pi (kupiony kilka dni temu).
    W wolnej chwili poczytam o PyViCare, InfluxDB i Grafana.
    W tej kwestii Konsultant Viessmann nam chyba nie pomoże.

  3. #23

    Domyślnie

    OK, mam już integrację HA.
    Czy wiesz może jak z tej integracji wyciągnąć dane do InfluxDB i do Grafany, żeby tworzyć dowolne wykresy w dowolnych przedziałach czasowych?
    Nie chciałbym ponownie odpytywać serwera Viessmanna skoro HA już go odpytuje. Bo to groziłoby mi chyba blokadą.

  4. #24

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony