dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    A masz może zdjęcie dolnego zbrojenie w tych rejonach? Lub poprostu zbrojnienia , jestem ciekawy na czym ono lezy skoro tam nie ma ściany czy belki jak to wykonawca zrobił?
    Nie mam niestety, nie było mnie w domu wtedy i tylko finalne zdjęcia mam, które załączałem.

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    szukaj w okolicy Badanie młotkiem Schmidta, to nieniszczące badanie -pokaże jakość jaką masz klasę betonu w stropie,
    znalazłem podzwonię jutro
    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Zacznij od mierzenia ugięć od spodu płyty. Jak nie masz niwelatora możesz użyć "wagi wodnej"
    Ustalę żeby pomierzyli jutro wszyscy 3 - kierbud, konstruktor i wykonawca.
    Ostatnio edytowane przez dpo ; 24-05-2020 o 17:37
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie wnikając w poprawność zaprojektowania i wykonania stropu, jaka była kolejność wykonania prac?
    Kiedy wykonano strop i szalunki, kiedy wymurowano ścianki i kiedy zdjęto szalunki stropu?
    Na jakim podłożu stały stemple stropu?
    Muszę te dane dopiero zebrać, bo jak już pisałem większosć czasu mnie nie było i probuję ze zdjęć wywnioskować, oraz podpytać wykonawcę, a to bardzo utrudnione, bo on jest "niemailowy".

    Strop zalewali 27/11/2019 (był lany razem z nadpożami okien parteru bo stanowia całosć.Beton W8C25/30 znanej firmy na "Ar").

    Scianki zaczęli stawiać po jakichs 2-3 tygodniach, ale nie pamiętam ile zrobili, bo w międzyczasie popsuła się pogoda i skupili się na dachu, żeby im się lepiej pracowało. Myslę że max połowe zrobili albo i mniej. Kończyli w 2-4 tyg stycznia.

    Stemple stały na płycie fundamentowej parteru - 20cm betonu na 20cm XPS (wylana 05/09/2019 Beton W8C20/25 znanej firmy na "Ar").
    Ile stały pod stropem to podam później jak żonka "odkopie" zdjęcia.
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Spiszę daty jakie udało mi się zebrać:

    05-09-19 płyta parteru
    27-11-19 wylany strop z nadprożami parterowych okien
    02-12-19 już zaczęli sciany nosne stawiać (szybko dosc, ale w sumie pełnej wytrzymałosci beton nie potrzebuje na 1,2,3 warstwę bloczków Temperatury były dodatnie)
    07-12-19 Cała pólnocna sciana nosna stoi - patrz fotka
    18-12-19 sciany nosne skończone - gotowe na wieniec (dzialowych jeszcze nie zaczeli)
    przełom roku (około nie wiem czy przed wigilią czy po) staneły wiązary, nie opierają sie na działowych.
    styczeń 20 roku zaczęli stawiać działowe - powoli bo w międzyczasie kończyli dach
    20-01-20 skończony dach
    30-01-2020 (około) skończyli działówki

    W stropie mam już przepusty pod kanalizę, wodę, reku itp bo strop to ma być już finalna warstwa tak jak i na parterze (spód stropu ocieplony zeby mi kable grzały piętro a nie sufit salonu).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02-12 poczátek scian zewn.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	444445   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	05-01-20 stemple parter.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	444446   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7-12 zewnétrzne sciany + palety bloczków, ale podparte stemplami.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	444447   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18-12 gotowe do wienca.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	444448   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	grudzien pod stropem.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	444449  

    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  4. #24

    Domyślnie

    Witam.
    Tak się przyglądam tym pęknięciom i w zasadzie wszystko się zgadza, konstruktor wyliczył ugięcie na 8mm, a ściany murowane są na zaprawę cienkowarstwową, wiec są sztywne i nie mają się gdzie ugiąć, no to pękły w najsłabszych miejscach, oczywiście brakuje też przewiązania ze ścianami zewnętrznymi.
    Zaproś Inspektora nadzoru budowlanego, niech to obejrzy i pomyśl o postawieniu ścian z karton-gipsu, oczywiście zgodnie ze sztuką podwójna warstwa.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryni Zobacz post
    Witam.
    Tak się przyglądam tym pęknięciom i w zasadzie wszystko się zgadza, .
    Nieprawda nic sie nie zgadza. Z tych 8 mm pewnie 60-70% to ciężar stropu wiec dla działówek ugięcie to ze 2-3mm, nie byłoby śladu

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    To kilka dni po wylaniu stropu obciążyli go paletami z silką?
    A kiedy rozszalowali i co wtedy stało na stropie?
    Czy dobrze widzę na fotce ze stemplami, że od dołu widać pręty zbrojenia?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 24-05-2020 o 22:59

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Nieprawda nic sie nie zgadza. Z tych 8 mm pewnie 60-70% to ciężar stropu wiec dla działówek ugięcie to ze 2-3mm, nie byłoby śladu
    To miał być sarkazm, a wyszło jak wyszło, oczywiście, że coś jest nie tak ze stropem i dobrze by było, żeby ktoś to jeszcze raz to sprawdził i przeliczył

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To kilka dni po wylaniu stropu obciążyli go paletami z silką?
    A kiedy rozszalowali i co wtedy stało na stropie?
    Czy dobrze widzę na fotce ze stemplami, że od dołu widać pręty zbrojenia?
    Jak na zdjęciu - postawili kilka palet , z tym że wtedy strop cały był podparty.
    Dokładnej daty rozszalunku nie znam - przełom roku (albo przed Wigilią albo początek stycznia - podpytam wykonawce bo pewnie ma fakturę z wynajmu).
    Raczej zdjęli w styczniu i zostawili tylko stęple pod działowymi w czasie budowy.

    Nie zwróciłem uwagi na te "kratki". Nie powinno to być zbrojenie bo jak na załączonym zdjęciu widać cała dolna siatka stała na takich podłużnych dystansach.
    Z drugiej strony widać zastanawiające przeswity tej kratownicy.....Jakby za rzadko dystanse dali i pomiedzy nimi przeswituje siatka....
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OMGH9576.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	103,4 KB
ID:	444470  
    Ostatnio edytowane przez dpo ; 25-05-2020 o 05:42
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Mały update dla zainteresowanych:
    Konstrukcja bez zarzutu - sprawdzone u innego konstruktora. Obu "wyszło" to samo.
    Wszyscy trzej zainteresowani (kierbud, wykonawca, konstruktor) rzucili okiem na strop i żadnych niepokojącyh oznak nie ma.
    Nie chcieli mierzyc z uwagi na powyższe i na fakt, że szalunki jesli się nawet kilka mm przekosiły to poważnie zaburzą wyniki i byłoby trzeba wiele pomiarów robić i wyciągać srednie jakies .
    Poprosiłem żeby zmieżyli od góry, co powinno być łatwiejsze w wykonaniu. Wiem, że dokłądnosć jest srednia, ale wolę wiedzieć czy się ugięlo 1cm czy 2 cm i spać spokojnie.

    Główna przyczyna to budowanie scianek z szalunkami od spodu. Strop się więc ugiął wraz ze scianami i stad pęknięcia. O ile na nosne to wpływu nie ma i dobrze, że palety z silką na te sciany leżały z szalunkiem pod stropem to już do działówek powinni zdjąć i poczekać na odprężenie stropu..... ale nie poczekali.
    Nie przewiązywali też scian tradycyjnie tylko takimi metalowymi płaskownikami (widać ponoć jak się przyjrzy a zdjęcie tego nie oddaje).

    Kamień z serca, bo wyglądało to poważnie.
    Naprawiać sciany będą jakas specjalną zaprawą i siatkami po całosci
    Dzięki za chęć pomocy wszystkim.
    Pozdrawiam
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpo Zobacz post
    Wiem, że dokłądnosć jest srednia, ale wolę wiedzieć czy się ugięlo 1cm czy 2 cm i spać spokojnie.
    Od góry to dokładność zerowa. Po deszczu na jeszcze zaszalowanym stropie miałem ponad centymetrowej głębokości kałuże. Tylko od dołu ma sens. A to trochę dziwne, że wykonawca przyznaje się, do słabego wypoziomowania. U mnie biegali z niwelatorem i kręcili dokładnie stemplami.

    Cytat Napisał dpo Zobacz post
    Główna przyczyna to budowanie scianek z szalunkami od spodu.
    To kiedy w końcu strop został rozszalowany, skoro działówki 30 stycznia skończyli? Stawiali je ponad miesiąc?

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpo Zobacz post

    Główna przyczyna to budowanie scianek z szalunkami od spodu. Strop się więc ugiął wraz ze scianami i stad pęknięcia.
    Od tej informacji trzeba było zacząć.

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Od tej informacji trzeba było zacząć.
    tego nie wiedziałem wtedy - tzn nie byłem pewien. Daty próbowałem dedukować ze zdjęc małżonki.
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Od góry to dokładność zerowa. Po deszczu na jeszcze zaszalowanym stropie miałem ponad centymetrowej głębokości kałuże. Tylko od dołu ma sens. A to trochę dziwne, że wykonawca przyznaje się, do słabego wypoziomowania. U mnie biegali z niwelatorem i kręcili dokładnie stemplami.
    Nie tyle przynaje się co mówi że istanieje taka możliwosć - pewnie nie chce im się mierzyć (u góry łatwiej).
    Nie kumam czemu deszcz miałby Ci orobić kałuże na dobrze zawibrowanym stropie - przecież nie pada jakos wybiórczo w jednym miejscu.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To kiedy w końcu strop został rozszalowany, skoro działówki 30 stycznia skończyli? Stawiali je ponad miesiąc?
    Miesiąc stawiali, bo jak pisałem w międzyczasie robili więźbę i dachówki.
    Po zdjęciu szalunków i tak postawili podpory pod stropem (mniej więcej w swietle działówke) a to nie pozwoliło się stropowi odprężyć zanim postawili sciany.
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  14. #34

    Domyślnie

    Zmierzyłeś Pan w ogóle grubość tego stropu ??? bo nie widzę tutaj danych. U mojego znajomego zamiast 15 to zrobili 12 cm . nie wiem czy mu się ugięło ale dudni strasznie jak się chodzi. Pęknięć nie widać. Wydaje mi się że do 1 cm nie ma problemu jak się ugnie. Sam sprawdzę u siebie bo mam stop o rozpiętości 6x8 m i gr. 17-18 . Nie mam żadnego podciągu czy słupa ale teraz widzę że jakby pomyśleć to by dało się wrzucić podciąg. Niestety mój KB był totalny nieuk, a i też architekt nie doradził. Teraz już musztarda po obiedzie.

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał KUBEK1978 Zobacz post
    Zmierzyłeś Pan w ogóle grubość tego stropu ??? bo nie widzę tutaj danych. U mojego znajomego zamiast 15 to zrobili 12 cm . nie wiem czy mu się ugięło ale dudni strasznie jak się chodzi. Pęknięć nie widać. Wydaje mi się że do 1 cm nie ma problemu jak się ugnie. Sam sprawdzę u siebie bo mam stop o rozpiętości 6x8 m i gr. 17-18 . Nie mam żadnego podciągu czy słupa ale teraz widzę że jakby pomyśleć to by dało się wrzucić podciąg. Niestety mój KB był totalny nieuk, a i też architekt nie doradził. Teraz już musztarda po obiedzie.
    Mam 20 cm. Główny błąd to stawianie na podporach. W sumie ugięło mi się 12mm - czyli 4 mm więcej niż obliczono.
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  16. #36

    Domyślnie

    4mm ... to dość ścisłe tolerancje jak na budowlanke . A cały dom masz zrobiony w tej tolerancji ??? ściany ,kąty itd ? Cały surowy strop masz równiutki i mieści się w 5 mm ?
    Czytałem, że w normie jest do 2 cm .

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał KUBEK1978 Zobacz post
    4mm ... to dość ścisłe tolerancje jak na budowlanke . A cały dom masz zrobiony w tej tolerancji ??? ściany ,kąty itd ? Cały surowy strop masz równiutki i mieści się w 5 mm ?
    Czytałem, że w normie jest do 2 cm .
    Bez przesady - to nie apteka
    Jak to w życiu, jest kilka fuckupów ale niegroźne konstrukcyjnie. Kąty też pogubione. Trzeba będzie tynkami "nadganiac".
    Płyty się lepszej spodziewałem. Na to idzie u mnie już drewno więc tu i ówdzie muszę podolewać sapomoziomu - niełatwo było zrobić obniżenia w płycie by progi HST były niziutkie lub wcale.
    Pewnie kilka rzeczy jeszcze później wyjdzie.
    Ideałów nie ma, poprostu my forumowicze sprawdzamy i się interesujemy co i jak.
    Większosć moich znajomych nie ma zielonego pojęcia co im postawiono.....
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  18. #38

    Domyślnie

    Co do mnie to narzekałem, że nie ma budowlańców po 1-2 miechy na budowie ale teraz nie żałuje, że się budowa rozciągnęła w czasie .Wszystko musi się uleżeć i odprężyć . Więźba też . Aczkolwiek u mnie już po 4 tyg od zalania kładli na stropie palety z pustakami. Masz 20 cm strop to nie wiem czym się martwisz. U mnie strop 8x6 gr. 17-18 ale dużo stali podwójna siatka tyle, że osłabiony kominem i nie ma podciągu, do tego duża brama 5 m. Też nie śpie po nocach ale architekt tak zaprojektował i zatwierdził.

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lipo

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Czy te 8 mm w projekcie to nie jest już ugięcie łącznie z jastrychem na stropie? Trochę ton jeszcze na ten strop wrzucisz przy 7-8 cm jastrychu

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał lipo Zobacz post
    Czy te 8 mm w projekcie to nie jest już ugięcie łącznie z jastrychem na stropie? Trochę ton jeszcze na ten strop wrzucisz przy 7-8 cm jastrychu
    Ja już nic nie daję na strop oprócz finalnej podłogi. A tynki na działówkach obliczył mi konstruktor na 1mm więcej od dzisiejszego ugięcia.
    Tak więc niewiele ciężarów mi przybędzie bo mam niestandardowe rozwiązania
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony