dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie Dodatkowe uszczelnienie okien

    Witam. Mam zamontowane okna systemem tradycyjnym, czyli kotwy i piana. Jeden z montażystów podpowiedział że wiele osób oszczędza na ciepłym montażu lecz mozna wykonać go samemu przyklejając specjalna taśmę we wnęki okienne lub po prostu wymowanie wnęki i szczeliny z piana nawet zwykła folia w płynie. Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Jestem przed tynkami i w sumie wydaje mi się że pomalowanie szczeliny folia nie zaszkodziłoby ale czy jest sens? Proszę o poradę. Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ma sens. Są dostępne specjalne masy uszczelniające:
    wewnętrzne:
    https://sklep.grupamagnum.eu/Tasmy-p...Folia-w-plynie
    zewnętrzne:
    https://sklep.grupamagnum.eu/Tasmy-d...Folia-w-plynie
    przy czym zewnątrz jest łatwiej (niż wewnątrz) użyć także klasycznych folii.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Ja właśnie 2 dni temu dawałem sobie PU SAFE od zewnątrz, a od środka pójdzie Soudatight LQ.
    Nie wiem tylko co zrobić z klinami, o których pisałem w innym temacie. Wg mnie należy wsunąć tam bardzo twardy XPS, o ile dam radę wyciągnąć te kliny.
    A jeśli nie dam rady, to przynajmniej uciąć je do zlicowania z ramą, a nie żeby mi leżały na murze gdzie ma być parapet.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200518_165508_cr.jpg
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	444387

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Ja właśnie 2 dni temu dawałem sobie PU SAFE od zewnątrz, a od środka pójdzie Soudatight LQ.
    Nie wiem tylko co zrobić z klinami, o których pisałem w innym temacie. Wg mnie należy wsunąć tam bardzo twardy XPS, o ile dam radę wyciągnąć te kliny.
    A jeśli nie dam rady, to przynajmniej uciąć je do zlicowania z ramą, a nie żeby mi leżały na murze gdzie ma być parapet.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200518_165508_cr.jpg
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	444387
    Tych klinów pod oknem nie wolno wyjmować!!! Inna sprawa, że źle ich użyto. Powinny być wzdłuż ramy i poza tym kliny zawsze stosuje się parami by utworzyły płaską powierzchnię.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oknobest_f11b34e530.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	61,9 KB
ID:	444398
    W tym przypadku jeżeli nie wchodzi w grę poprawka przez montażystów pozostaje użyć ostrego dłuta i młotka.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Tych klinów pod oknem nie wolno wyjmować!
    Chyba nic się nie stanie, jeśli na chwilę wyjmę jeden i wepcham w to miejsce XPS 700? A potem zrobię to samo z drugim.

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    W tym przypadku jeżeli nie wchodzi w grę poprawka przez montażystów pozostaje użyć ostrego dłuta i młotka.
    W celu ich wbicia głębiej?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W celu ucięcia. Żaden styrodur nie może zastąpić twardego pcw. Mostek jest, jak wiele innych wokół i w samym oknie..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Chyba nic się nie stanie, jeśli na chwilę wyjmę jeden i wepcham w to miejsce XPS 700? A potem zrobię to samo z drugim.
    Próbowałeś kiedyś wymienić koło w samochodzie bez podparcia lewarkiem?

  8. #8

    Domyślnie

    Czyli uważasz, że jednak nie da się tego zrobić, mimo że rama okna jest przecież przymocowana do ościeży u góry i po bokach, więc raczej nie powinna opaść.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Czyli uważasz, że jednak nie da się tego zrobić, mimo że rama okna jest przecież przymocowana do ościeży u góry i po bokach, więc raczej nie powinna opaść.
    Da się. Ale trzeba zdjąć skrzydła i sprawdzić dokładnie poziom/skorygować po wymianie podparcia. Oczywiście nie na XPS ale na prawidłowo podłożone kliny pcv.
    Raczej jest to robota dla ekipy montażowej, która to wcześniej spaprała.

  10. #10

    Domyślnie

    Zmieniliście temat, jeden z montażystów podpowiedział mi żeby pierwsza warstwę zrobić folia w płynie, zrobilem qseal z farkomu a druga będę robił soudalem. Po tym qseal jest taka fajna warstwa tak jakby z gumy myślę tylko po tym już by jakiś efekt dała

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Da się. Ale trzeba zdjąć skrzydła i sprawdzić dokładnie poziom/skorygować po wymianie podparcia. Oczywiście nie na XPS ale na prawidłowo podłożone kliny pcv.
    OK, skrzydła mam zdjęte.
    Uważasz, że XPS 700 nie da rady? OK, ale szkło piankowe na pewno da radę i zapewni właściwą termoizolację w przeciwieństwie do klinów z tworzywa.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    OK, skrzydła mam zdjęte.
    Uważasz, że XPS 700 nie da rady? OK, ale szkło piankowe na pewno da radę i zapewni właściwą termoizolację w przeciwieństwie do klinów z tworzywa.
    Zapewne masz ryflowane kliny z tego szkła by prawidłowo i trwale podeprzeć okno?
    A wkładkę patentową w drzwiach wymienisz na taką z aerożelu bo to przecież most a nie mostek termiczny

  13. #13

    Domyślnie

    Spoko. Bez nerwów.
    Jeśli okna są szczelne, a pomieszczenie dobrze ogrzewane, to ten mostek jest znacznie większy niż w przypadku wkładki zamka drzwi wejściowych przy wejściu do raczej chłodnego wiatrołapu.
    Są jednak osoby, które faworyzują usunięcie tych klinów.
    Np. na stronie https://receptynadom.pl/montazu-okie...ieply-parapet/ można przeczytać:

    Przy oknach niedużych i średniej wielkości z zapewnieniem ciągłości izolacji nie ma zwykle większego problemu, bo kliny używane przy montażu okna są usuwane po stwardnieniu pianki montażowej.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Kliny stosowane do pozycjonowania okna są usuwane (i ja to robię często zanim zapianuję, bo w odpowiednich miejscach stosuję klocki wypierające). Ale w Twoim przypadku mowa o klockach podporowych, a od ich trwałego podparcia okna zaczyna się każda instrukcja montażu i jest to punkt zdecydowanie "sztywny".
    Twoje okna - rób co chcesz. Jeśli okno nie jest duże, to pewnie nic się nie stanie jeśli zrobisz to co planujesz. Poza złamaniem podstawowego punktu każdej gwarancji. Moim zdaniem bijesz się o absurdalne "mostki". Pokaż swoje okno, a wskażę Ci potencjalnie znacznie większe "zagrożenia"
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 24-05-2020 o 20:12 Powód: uzupełnienie
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Pokaż swoje okno, a wskażę Ci potencjalnie znacznie większe "zagrożenia"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200527_122343a.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	444577

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200527_122519a.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	444578

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200527_122822a.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	100,0 KB
ID:	444579

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ja tam widzę nawiewnik(jaki to model)? Wiesz ile on wpuszcza powietrza nawet gdy jest zamknięty?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #17

    Domyślnie

    Aereco 2MO.
    Tak, nawiewnik ma mi wpuszczać powietrze poprzez górną część skrzydła pod stropem, a nie na styku ramy okna i ościeży.
    Ostatnio edytowane przez Robinson74 ; 30-05-2020 o 09:29

  18. #18

    Domyślnie

    Jednak jestem uparty.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200529_185120a.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	444669

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200529_210616a.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	444670

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200529_213107a.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	444671

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nawiewnik 2MO - przepuszcza od min 4 do max20m3 powietrza na godzinę. Ok. Dolicz jeszcze trochę na te styropianowe kostki, bo to że one są włożone, nie oznacza że tam będzie szczelnie. Moim zdaniem suma strat z wymiany klocka pcw na cieplejszy, ale kosztem nieszczelnego włożenia będzie na minus. Oczywiście możesz/powinieneś to zapianować / doszczelnić. Swoją drogą - przez samą pianę też z czasem będzie się przedostawało powietrze (odpowiednie relacje z badań są na oknoteście).

    Masz małe, piwniczne okienko. Najpewniej nic złego się z nim nie stanie, szczególnie że jest tylko uchylne. Ale to co zrobiłeś jest ABSOLUTNIE złym wzorem do naśladowania! Nie róbcie tego w domu - w przypadku normalnej wielkości okna całość starci stabilne i trwałe podparcie oraz gwarancję producenta.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #20

    Domyślnie

    Zapianowane.
    Chociaż tak sobie rozważam, że może należało wydłubać całą tę piankę pod oknem i wcisnąć XPS pod całą tą dolną listwą, czyli na całej szerokości okna, a nie tylko w miejsce klinów.
    Czy Twoim zdaniem byłoby to bardziej akceptowalne czy nie ma to znaczenia.
    Tak, gwarancję stracę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200529_215915a.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	444673

    A swoją drogą, tę białe "kliny" to rozumiem, że są na czas transportu i teraz są do usunięcia?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200529_214657a.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	444674

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony