dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Sprawdzenie szczelności dachu.

    Witam...

    czy sprawdza się też szczelność membrany ? bo myślałem po prostu polać trochę szlaufem od kalenicy jak gąsiorów jeszcze nie ma.
    Czy tak to się sprawdza ? Mam jeszcze pytanko o dopuszczalne tolerancje położenia dachówki względem siebie oraz łat.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Membrana nie ma zadania spełniać szczelności. Ma jedynie odprowadzać skropliny i wode po suchym sniegu. Może przepuścić przy kontrłacie ( dziura od gwoździa) a i pamiętaj że lanie z węża to nie deszcz ponieważ nigdy z takim ciśnieniem nie pada na dach

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Rzecz w tym, że za szczelność dachu odpowiada krycie wstępne. Bez względu jakim materiałem jest wykonane ma nie przeciekać!!! Producenci folii dachowych zalecają uszczelnianie kontrłat. Folia powinna być montowana w lekkim zwisie ~0,5 cm co zabezpiecza przed kapilarnym podciąganiem wody pod kontrłaty. Najlepszym sprawdzianem szczelności krycia wstępnego jest deszcz gdy jeszcze nie ma krycia docelowego. Jak nie ma deszczu ja też tak sprawdzam swoje dachy lejąc wodę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony