dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Kominy wentylacyjne

    Cześć,

    Może ktoś doradzi jakieś sensowne rozwiązanie. Poniżej rzuty parteru i piętra:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.JPG
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	444394

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	444395

    Chodzi głównie o komin przy kominku, gdzie jest komin dymowy z 1 kanałem wentylacyjnym (obsługującym łazienkę na poddaszu) i dodatkowo 3 kanałowy pustak wentylacyjny, który obsługuje chyba kuchnię (wentylacja i okap), a trzeci kanał jest chyba bezużyteczny, bo na projekcie nie widzę, żeby gdzieś miał wlot. W takim układzie nie ma jak przebić kanałów wentylacyjnych na przestrzał. Przemyślałem to już na milion sposobów i jedyne co mi się udaje ugrać to zrobienie w kotłowni komina z pustaków 2x2-kanałowy, co by mi dało możliwość zrobienia spalinowego do kotła gazowego z kwasówki i 2 kanałów wentylacyjnych, którymi obsłużę kotłownię i łazienkę na górze, dzięki czemu przy kominku 1 kanał by mi odpadł, ale to chyba i tak niewiele zmienia. Wyloty wentylacyjne do góry? Nie zaciągnie spalin z kominka? Musiałby być pewnie daszek jakiś nad całością, albo nasadki, ale to z kolei trochę lipnie będzie wyglądało w domu z drewna... nie mam już pomysłów.

    Pozdrawiam,
    Marcin

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    WM

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za uwagę, szanuję. Mimo wszystko nie zdecydowałem się na WM - może ktoś ma jakąś konstruktywną uwagę w ramach WG?

    Czy można przykładowo przebić na wylot dwa "dolne" (na rysunku dolne) kanały na przestrzał? Wtedy bym miał przynajmniej dwa poprawnie zrobione kanały w tym kominie przy kominku, a dwa zamknięte.
    Ostatnio edytowane przez ozehov ; 23-05-2020 o 08:15

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Nie wiem czy te kominy masz już postawione czy nie ale wydaje mi się, że ten "trzeci: kanał, który jest najbliższy ścianie od salonu jest właśnie kanałem dla tego pomieszczenia. Jeden dla kuchni, jeden do okapu i jeden na salon. Coś mi się wydaje, że jest taki przepis, który mówi o tym ,że w pomieszczeniu, którym znajduje się kominek czy piec na paliwo stałe musi być kanał wentylacyjny. Owszem, masz połączony salon z kuchnią ale mimo wszystko musi być osobny kanał dla salonu. W moim projekcie jest tak samo. Jeśli możesz to ja bym trochę pozmieniał ustawienia tych kominów. Jest bardzo dużo konfiguracji takich pustaków. Wszystko zależy od tego czy masz już wylane fundamenty czy nie. Za bardzo nie rozumiem co chcesz przebijać?
    P.S. A tak między nami mówiąc to jest właśnie "koszt" posiadania kominka

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Fundamenty już są, ale kominów nie ma. Tak podejrzewam, że ten jeden kanał jest dla salonu. Generalnie sam układ kominów i to jak wypadają w pomieszczeniach jest dla mnie ok, ale rozchodzi mi się głównie o zwieńczenie takiego komina i otwory wywiewne - przy takim układzie praktycznie odpada zrobienie tego jak zazwyczaj się robi i jak wg mnie jest najbardziej elegancko, czyli każdy kanał ma otwory wywiewne na przestrzał. Można pewnie je zostawić otwarte do góry pionowo, ale to wymusza nasady wentylacyjne, które są raczej brzydkie - widziałem w mieście takie niziutkie, których nawet z ziemi nie bardzo widać, ale sam się takich w necie doszukać nie mogę.

    A komin byłby tak czy siak, bo po prostu lubię kominek, więc nawet jakby była WM, to komin byłby tak czy siak, tylko wiadomo już nie byłoby problemu z kanałami wentylacyjnymi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony