dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Domyślnie przecieka wokół komina

Dzień dobry, przecieka mi koło komina jak dłużej popada, wydaje mi się że to wina blachy okuciowej bo jest falista dachówka i opiera się na wierzchołkach a reszta plaska część dachówki ma taką dużą dziurę pomiędzy dachówką a blachą, czym to trzeba uszczelnić?

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

Kod pocztowy
    83-330

Domyślnie

Jeśli występuje to po dłuższych opadach a masz komin z klinkieru to fuga pije wode

Domyślnie

Chcę ci dać zdjecie na priv ale jak?

ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

Domyślnie

Cytat Napisał fotek2@interia.eu Zobacz post
    Dzień dobry, przecieka mi koło komina jak dłużej popada, wydaje mi się że to wina blachy okuciowej bo jest falista dachówka i opiera się na wierzchołkach a reszta plaska część dachówki ma taką dużą dziurę pomiędzy dachówką a blachą, czym to trzeba uszczelnić?
    Zrobić obróbkę pod spód dachówki
    Po mnie nie ma poprawek

Domyślnie

Ale pod blachą jest szpara 5cm bo trzyma ją wysoka fala, i zacina deszcz z wiatrem , pasowałoby tam czymś zapchać

Domyślnie

Bez zdjęć trudno będzie ruszyć dalej z naprawą, przyczyn może być mnóstwo, od źle wykonanej obróbki, przez spękanie uszczelniacza, po źle wymurowany komin.

Domyślnie

proszę o ocenę
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200523_060301.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	444707   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200523_060317.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	444708   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200523_060358.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	444709   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200523_060419.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	444710   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200523_060426.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	444711  

Domyślnie

Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200523_060548.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	444712   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200523_060557.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	444713  

Domyślnie

Dyplomatycznie powiem, że ta obróbka komina wygląda dość dziwnie. Nigdzie nie widzę uszczelniacza, do tego komin z boku (od strony gąsiorów) nie jest nacięty pod obróbkę, w sumie to można by jeszcze wiele wymieniać, a samemu będzie Ci trudno to naprawić.
    Zaproś jakiegoś dekarza, niech to obejrzy na miejscu, bo bez poprawek, a może nawet wymiany całej obróbki się nie obejdzie, tu jest coś nakombinowanie, nie tak to powinno wyglądać. Taką obróbkę można wykonać na kilka sposobów, można użyć elastycznej taśmy kominowej i opaski wpuszczonej w nacięcie, albo tylko przylegającej do komina i uszczelnionej, albo wykonać całą obróbkę z blach, wszystko zależy od budżetu jakim dysponujesz.
    Sam komin też należało by obejrzeć, ostatnie 3 warstwy cegieł powinny być z cegły pełnej, tak samo z cegły pełnej powinna być warstwa pod otworami wentylacyjnymi i jeżeli w otworach wentylacyjnych są zamontowane kratki ich powierzchnia powinna być o 1/3 większa od pola przekroju kanału wentylacyjnego.

Domyślnie

A można zapchać pianoklejem pod blachę jak najgłębiej jak się da bo jest pusta przestrzeń, a tam kładziono taśmę zwykłą do gąsiorów a wiadomo że jej środkowa membrana przecieka.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia