dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie przecieka wokół komina

    Dzień dobry, przecieka mi koło komina jak dłużej popada, wydaje mi się że to wina blachy okuciowej bo jest falista dachówka i opiera się na wierzchołkach a reszta plaska część dachówki ma taką dużą dziurę pomiędzy dachówką a blachą, czym to trzeba uszczelnić?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Jeśli występuje to po dłuższych opadach a masz komin z klinkieru to fuga pije wode

  3. #3

    Domyślnie

    Chcę ci dać zdjecie na priv ale jak?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Dzień dobry, przecieka mi koło komina jak dłużej popada, wydaje mi się że to wina blachy okuciowej bo jest falista dachówka i opiera się na wierzchołkach a reszta plaska część dachówki ma taką dużą dziurę pomiędzy dachówką a blachą, czym to trzeba uszczelnić?
    Zrobić obróbkę pod spód dachówki
    Po mnie nie ma poprawek

  5. #5

    Domyślnie

    Ale pod blachą jest szpara 5cm bo trzyma ją wysoka fala, i zacina deszcz z wiatrem , pasowałoby tam czymś zapchać

  6. #6

    Domyślnie

    Bez zdjęć trudno będzie ruszyć dalej z naprawą, przyczyn może być mnóstwo, od źle wykonanej obróbki, przez spękanie uszczelniacza, po źle wymurowany komin.

  7. #7

    Domyślnie

    proszę o ocenę
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200523_060301.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	444707   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200523_060317.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	444708   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200523_060358.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	444709   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200523_060419.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	444710   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200523_060426.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	444711  


  8. #8

    Domyślnie

    ***
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200523_060548.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	444712   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200523_060557.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	444713  

  9. #9

    Domyślnie

    Dyplomatycznie powiem, że ta obróbka komina wygląda dość dziwnie. Nigdzie nie widzę uszczelniacza, do tego komin z boku (od strony gąsiorów) nie jest nacięty pod obróbkę, w sumie to można by jeszcze wiele wymieniać, a samemu będzie Ci trudno to naprawić.
    Zaproś jakiegoś dekarza, niech to obejrzy na miejscu, bo bez poprawek, a może nawet wymiany całej obróbki się nie obejdzie, tu jest coś nakombinowanie, nie tak to powinno wyglądać. Taką obróbkę można wykonać na kilka sposobów, można użyć elastycznej taśmy kominowej i opaski wpuszczonej w nacięcie, albo tylko przylegającej do komina i uszczelnionej, albo wykonać całą obróbkę z blach, wszystko zależy od budżetu jakim dysponujesz.
    Sam komin też należało by obejrzeć, ostatnie 3 warstwy cegieł powinny być z cegły pełnej, tak samo z cegły pełnej powinna być warstwa pod otworami wentylacyjnymi i jeżeli w otworach wentylacyjnych są zamontowane kratki ich powierzchnia powinna być o 1/3 większa od pola przekroju kanału wentylacyjnego.

  10. #10

    Domyślnie

    A można zapchać pianoklejem pod blachę jak najgłębiej jak się da bo jest pusta przestrzeń, a tam kładziono taśmę zwykłą do gąsiorów a wiadomo że jej środkowa membrana przecieka.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    U mnie przeciekało na łączeniu blachy z kominem w miejscu wcięcia. Poszedł sikaflex 11fc i jak narazie sucho

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Z tak wykonanych zdjęć nie wiele wynika. Wpychanie czegokolwiek nie ma sensu. Za szczelność dachu odpowiada krycie wstępne. Skoro twierdzisz, że przeciek występuje po dłuższym deszczu to raczej wina komina. Nie ma tu odpowiedzi z jakiej cegły wymurowany jest komin. Co prawda jest na pełną fugę ale miejscami jej brakuje. Nie widać też uszczelniacza przy obróbkach wpuszczonych w szlic. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #13

    Domyślnie

    Dach jest deskowany plus membrana i woda kapie z najwyzszych desek, a ściana komina na poddaszu jest sucha , tak faktycznie nie jest uszczelnione na lączeniu blachy z kominem to trzeba rozprowadzić uszczelniaczem,
    jakie są sposoby dojścia do komina żeby uszczelnic jego boki a mam tylko wyłaz?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    wejść na dach, jak inaczej ?

  15. #15

    Domyślnie

    ...jakie są sposoby dojścia do komina żeby uszczelnic jego boki a mam tylko wyłaz?
    Można wyjąć pojedyncze dachówki i w ten sposób zrobić sobie dojście do komina.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryni Zobacz post
    Można wyjąć pojedyncze dachówki i w ten sposób zrobić sobie dojście do komina.
    Po co skoro ma wylaz?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Powinien to zrobić dekarz. Potrzebne będą dwie osoby + szelki i lina. Jedna osoba asekuruje z wyłazu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #18

    Domyślnie

    Jest sens dać uszczelniacz dekarski kauczukowy po 2,5 latach po produkcji a wcześniej był używany?

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jest sens dać uszczelniacz dekarski kauczukowy po 2,5 latach po produkcji a wcześniej był używany?
    Rozumiem, że to taki żart ?
    kup sikaflex 11fc

  20. #20

    Domyślnie

    A może zamiennik podobny do niego? Czemu nie masa bitumiczna, mam na innej budowie 3 lata i nic się nie dzieje

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony