dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie mieszkania 45 m2 bez gazu

    Witam

    Miesiąc temu dostałem mieszkanie do remontu od miasta. Po zakończeniu remontu na własny koszt mieszkanie mogę wykupić.
    Lokal znajduje się na parterze w budynku wolnostojacym nie ocieplonym, sciany z cegly 50 cm, (2 ściany zewnetrzne) bez piwnicy, dach nowy ocieplony. U góry sąsiedzi, mieszkanie sąsiadów ogrzewane.
    Przeprowadzany jest kapitalny remont, w zasadzie zostały tylko gołe ściany. Będzie wylewana posadzka z ociepleniem 20 cm, sufit będzie docieplony wełną 20cm, nowa stolarka okienna oraz drzwiowa, nowa instalacja elektryczna 3-fazowa ogólnie wszystko nowe.
    Kończę rozbiórkę wszystkiego i będę zaczynał remont.
    Miałem mieć piec dwufunkcyjny gazowy do ogrzewania podłogowego i c.w.u. (instalacja gazowa jest w budunku).
    Pojawił się problem ponieważ gazownicy odmówili przyłączenia do mieszkania gazu - główny gazociąg biegnący w ulicy ma za mała przepustowość i nie podłączają nowych użytkowników (spróbuję jeszcze odwołać się od decyzji, ale może to nic nie dać)
    Chciałbym się dowiedzieć jakie ogrzewanie co oraz cwu najlepiej zamontować w mieszkaniu bez gazu. Paliwo stałe nie wchodzi w grę brak kotłowni. Czy elektryka nie wyjdzie za drogo, będę miał kuchenkę indukcyjna wiec może być problem z taryfa nocna. Myślałem o pompie ciepła powietrze/woda ale to droga inwestycja, tym bardziej, że w mieszkania mam zamiar pomieszkać kilka lat a później docelowo będzie wynajmowane.

    Z góry dziękuje za podpowiedzi

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    elektryka może wyjść drogo, skoro budynek nieocieplony, ale specjalnie wyjścia nie masz.
    Co najwyżej trzeba rozpatrzyć jakie rozwiązanie? panele na podczerwień + grzałka do wody CWU
    czy grzejniki elekt.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 23-05-2020 o 14:00

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Odwołuj się do skutku. Jeżeli się nie uda zostaje Ci elektryczne ogrzewanie.
    1)Pompa ciepła czy klimatyzator - zapewne będziesz musiał mieć zgodę sąsiadów na powieszenie agregatu na ścianie zewnętrznej. Nie zgodzą się bo będzie im przeszkadzało - to jest zwyczajnie głośne. Co innego jak masz dom wolnostojący wtedy stawiasz sobie agregat gdzie chcesz i nikomu nie przeszkadza bo nie masz sąsiada mieszkającego nad Tobą tylko mare metrów od granicy twojej działki
    2) zostaje Ci : piec elektryczny + CO ( np podłogówka lub kaloryfery) / grzejniki konwektorowe lub akumulacyjne ( grzejące w 2 taryfie) + bojler. Osobiście szedłbym w piece akumulacyjne + bojler+2 taryfa . Dom co prawda nieocieplony ale sciana 0,5 m wiec tragedii nie bedzie. Wymien okna na nowe i drogo nie bedzie porównywalnie z gazem
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 23-05-2020 o 14:11

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Grzejniki elektruczne + klima jako pompa ciepłą ( dostarczy minimum 50 %taniej energi do domu nawet jak bedzie działał w godzinach 6-22) .Nie jest głośny bo małej mocy.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.490

    Domyślnie

    @szynak1

    Są firmy, które produkują ciche pompy ciepła, więc chyba ich klimatyzatory mają też tę cechę. Klima na 45 m2 może załatwić tanie ogrzewanie - jest stosowny wątek na FM.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...%C3%B3wk%C4%99

    A cicha PC (niestety nie za tania) to taka jak w "stopce".
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  6. #6

    Domyślnie

    Jak wygląda sprawa rozmieszczenia pieców akumulacyjnych elektrycznych ????
    Czy w każdym pomieszczeniu musi być jeden ? W mieszkaniu każde pomieszczenie będzie oddzielone zamykanymi drzwiami (taki wymóg z ZGKiM) czy wtedy ciepło np z jednego czy dwóch pieców może mieć problem z ogrzaniem pozostałych pomieszczeń, zwłaszcza w łazience
    Dołączam rzut mieszkania
    1.1 pokój - 11 m2
    1.2 pokój z aneksem - 23 m2
    1.3 przedpokój - 5,7 m2
    1.4 łazienka - 4,1 m2
    https://ibb.co/1QMQnrm

    Rozmawiałem z gazownikami i na 2022 rok planowana jest budowa nowej linii gazowej, wiec może do 2024 mógłbym się podłączyć i tu nasuwa się pytanie czy może zrobić C.O. podłogowe lub kaloryfery (wodne) i podpiąć to pod kocioł elektryczny, a za parę lat zmienić na gazowy. Z drugiej strony boję się strasznych rachunków za prąd nigdy nie miałem takiego ogrzewania i nie wiem jakie będą rachunki za prąd np przy podłogówce.
    Im więcej czytam to bardziej głupieje

    Upieram się przy gazie bo za kilka lat (5-7) mieszkanie pójdzie pod wynajem a wiem, że z prądem będzie problem o najemcę
    Ostatnio edytowane przez szynak1 ; 25-05-2020 o 15:02

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    podłogówka lepiej zakumuluje ciepło

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Absolutnie nie boj się grzania prądem. Jeżeli masz taką możliwośc zrób jak piszesz, załóż CO a poźniej zmienisz kocioł na elektryczny. To jest malutkie mieszkanko w dodatku masz sąsiadów którzy będą Cie dogrzewać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony