dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie SSO ile dni roboczych na ekipę?

    Witajcie, czy ktoś z Was robił kalkulację jeśli chodzi o noclegi dla ekipy w okolicy Warszawy? Na ten moment rozmawialiśmy z pierwszą ekipą, wymagają miejsca do spania. Stary kontener budowlany to koszt rzędu 5-7 tysięcy ale koszt dostawy spory, stara przyczepa kempingowa również podobne ceny ale transport łatwiejszy. Z tym, że później trzeba męczyć się z odsprzedażą, pewnie starą przyczepę łatwiej odsprzedać bo jest bardziej mobilna. Zastanawiam się ewentualnie nad tanimi kwaterami ale tam płaci się za dzień za osobę a brakuje mi podstawowej danej do kalkulacji.

    Zatem do sedna ile faktycznie dni spędziły Wasze ekipy na budowie? Ktoś robił notatki i może się podzielić najlepiej taką rozpiską z przerwami, ewentualnie jakaś dobra dusza pokieruje do jakiś dzienników budowy z taką rozpiską?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Nie łatwiej zrzucić to na ekipę? Niech sobie wkalkulują nocleg w cenę usługi

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przynajmniej bedą zapierdalać, żeby ograniczyć koszty

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Stara przyczepa do nocowania ekipy?
    Kilku ludzi ma mieszkać przez miesiąc lub dwa w jakiejś budce?
    Skąd ty masz tą ekipę, z Korei Północnej?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    U mnie wyszło 28 dniówek, ekipa wynajęła sobie kwaterę pracowniczą 600 metrów od budowy, koszt z tego co pamiętam 25 zł od osoby.
    Zdarzają się jeszcze ekipy (głównie starszych majstrów), którzy przyjeżdżają z własną przyczepą (po sąsiedzku budowała ekipa z Ostrołęki, która spala w przyczepie), ale to powoli odchodzi w zapomnienie. Młodsi chcą po dniu pracy wziąć prysznic, wyspać się na normalnym łóżku.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    Ciężko coś konkretnego powiedzieć jeśli nie wiadomo jaka to budowa - ile m2 czy parter czy piętrowy, do jakiego etapu ma budować wskazana ekipa itp. I ile osób ma być na tej budowie.

    90% wybiera kwatery pracownicze, z reguły w obrębie 10-15 km można takie znieść i problem w z głowy. To wykonawca tez powinien wiedzieć ile potrzebuje czasu na taką robotę. Jacyś mało konkretna ta ekipa - powinno być prosta kwestia, potrzebujemy noclegu na np. 50-60 dni i juz.

    Przyczepa jest dobra na ekipę weekendową. Ci ludzie tez chcą mieć prysznic, dostęp do kuchni, łazienki i w miarę wygodne łóżko.
    Pomijając ze np latem te kontenery czy przyczepy bez klimy są nie do wytrzymania.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi, do tej pory kontaktowaliśmy się tylko z jedną ekipą i oni powiedzieli, że chcą mieć nocleg na budowie i wystarczy im stara przyczepa. Zastanawiam się nad czymś bardziej komfortowym typu kwatery ale oni powiedzieli, że chcą cokolwiek byleby na budowie.

    Wolę mieć jednak jakieś dane do obliczeń do rozmów z innymi ekipami.

  8. #8

    Domyślnie

    Ile dni spędziała ekipa murarzy na budowie ? Może w jakiś sposób Ci pomogę, bo akurat mnie to zagadnienie w jakiś sposób musiało interesować, gdyż z murarzami rozliczałem się na podstawie przepracowanych godzin, a nie metrów. Więc wszystko notowałem ( czego ja nie notowałem..), i wyszło mi, że moja ekipa do SSO postawiła dom w 995 roboczogodzin. 2016 rok, dom 159 mkw netto,ławy kopane łopatami w glinie.. ( po zdjęciu humusu koparką), poddasze użytkowe, dwa stropy ( skosy lane ), schody dwubiegowe ze spocznikiem, dwa kominy systemowe, bez podpiwniczenia. Średnio na budowie pracowało po 5 osób ( 3 murarzy + 2 pomocników, zbrojarze bodajże 2 osoby ). Zaznaczam, że zamawianie i dostawa materiałów wg majstra było tylko na mojej głowie. Materiały Panowie mieli porozkładane jak klocki, np., bloczki fundamentowe tuż pod ławą. Sam robiłem hydroizolację i termoizolację fundamentów ( zajęło mi to miesiąc, wolałem wykonać ten etap osobiście ).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony