dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Odmowa przyłącza sieci gazowej - pomocy !!!

    Witam,
    Moi drodzy mam następujący problem. Otrzymałem pismo z informacją o odmowie wydania warunków przyłącza do sieci gazowej z przyczyn ekonomicznych. Z tego co napisali to :
    1. Zakres rzeczowy niezbędny do wykonania celem przyłączenia (dane działki ) Projektowane przyłącze średnica 25 mm materiał PE długość 7 m
    2. Zakres konieczny rozbudowy sieci : średnica 40 mm, materiał PE długość 60 m

    Odmowa tak jak wyżej pisałem ze względów na niespełnienie warunków ekonomicznych. Pismo oczywiście powędrowało również do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.
    Czy istnieje jakiś wzór aby sie od tego odwołać czy po prostu napisać że się z tym nie zgadzam.
    Ogólnie jestem na etapie budowy domu o metrażu 240 m2 a gaz zasilać by miał kocioł ,cwu i kuchenkę gazową. Zaznaczyć też bym chciał że jest to dopiero nowe osiedle i akurat działka na której buduje jest ostatnią działką a na przeciwko jest co prawda działka bud. ale nie wiem kto jest właścicielem i czy będzie się budować w najbliższym czasie.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Przy remoncie sieci spotkałem się z tym, że nie opłacało się ciągnąc PE 32 do domku odległego o 250m, choć stary (stalowy) gazociąg był doprowadzony. Argument był ekonomiczny gdyż w domku była tylko kuchenka gazowa i gospodarze nie dali się namówić na piec gazowy.
    Jeśli ty masz być odbiorcą gazu do celów grzewczych, to trochę dziwne wygląda odmowa. Spotkałem się z sytuacją kiedy wybudowano sieć 63 i 40 do kilku budynków, lecz zagazowanie miało nastąpić dopiero gdy będzie przyłączony choć jeden odbiorca na cele grzewcze.
    Chodziło o to, że wpuszczenie gazu do sieci bez odbiorców generuje stratydla dystrybutora. Może gdyby to było masowe w skali kraju...

    Czy ktoś z gazowni jest twoim niedobrym sąsiadem? Może kogoś ochlapałeś wjeżdżając w kałużę?
    Może rodzina kogoś z gazowni chodzi po kolędzie, a ty dałeś im 15 sekund zanim spuściłeś pieska wielkości cielaka?

    Niezbadane są ścieżki odmowy...
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 23-05-2020 o 15:21 Powód: Czy ktoś z gazowni...

  3. #3

    Domyślnie

    nie nikogo nie ochlapalem nie pognalemPana z gazowni itp ... ogolnoe nikt mnie w tych stronach nie zna bo dopiero tam się przeprowadzam ... najlepsze jest to ze dopiero kładli ta nikte odlegla o te okolo 60 m i rozmawiałem z kierownikiem budowy od nich powiedzial uu kawałek tu jest to na pewno Panu doprowadza wiec jeszcze się spotkamy do zobaczenia a tu taki psikus

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Ot, typowo polskie problemy, bo urzędnik na zagrodzie równy wojewodzie.
    U mnie było z 80m, pierwszą wycenę od gazowników dostałem na prawie 9 tysięcy. Powiedziałem, że dziękuję i pokazałem w necie PC za ok 15k i dodałem, że sąsiadów obok (dwie działki) też na nie namówię. Po dwóch tygodniach dostałem pismo, a tam 2500zł za przyłącze....ale i tak PC kupiłem
    4 lata temu,do znajomego było 170m i obok dwie działki na sprzedaż. Gazownicy powiedzieli, że im się nie opłaca. Znajomy zainwestował w gaz ze zbiornika. Po dwóch latach na jednej z działek stanął dom i gaz podprowadzili a na dodatek znajomemu i następnej działce obok również..."na przyszłość"

  5. #5

    Domyślnie

    Pytajnick a wysyłałeś jakieś pismo do gazowni że się nie zgadzasz na takie koszty czy jak ??. Zastanawiam się właśnie czy pisać do nich czy od razu do URE

  6. #6

    Domyślnie

    Myslalem o tym żeby założyć pompe ciepla tylko sie zastanawiam czy mnie koszty noe przerosną :/

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Czy liczyłeś ile w sumie będzie Cię kosztowała instalacja gazowa?
    Ile kosztuje podłączenie, projekt, piec, komin, doroczne obowiązkowe przeglądy, ciągłe mycie szafek w kuchni z tego tłustego nalotu?
    No i jak w przyszłości zdecydujesz założyć PV to na ogrzewaniu nic nie zaoszczędzisz.
    Nic dodać nic ując,

  8. #8

    Domyślnie

    szczerze powiem że nie liczyłem i z tego co piszecie to chyba sie pochyle nad tym i policzę ...

  9. #9

    Domyślnie

    Masz dobrą okazję żeby nie mieć gazu tylko PC i to będzie jedna z najlepszych Twoich decyzji.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarny2008 Zobacz post
    Pytajnick a wysyłałeś jakieś pismo do gazowni że się nie zgadzasz na takie koszty czy jak ??. Zastanawiam się właśnie czy pisać do nich czy od razu do URE
    Nie wysyłałem tylko pojechałem do 'gazowni' i zapytałem dlaczego tak drogo.Jak usłyszałem "bo takie są stawki" to im pokazałem w smartfonie PC z allledrogo i nadmieniłem o przyszłych sąsiadach. Dwa tygodnie później decyzję zmienili....ale ja już zacząłem się interesować ogrzewaniem kablami i PC a że perspektywa braku komina i kontaktów z kominiarzami to dla mnie wielki plus, więc z gazu zrezygnowałem.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarny2008 Zobacz post
    Myslalem o tym żeby założyć pompe ciepla tylko sie zastanawiam czy mnie koszty noe przerosną :/
    to ociepl dom. Koszty generuje nie źródło ciepła, tylko ucieczka ciepła przez nieszczelnosci.

  12. #12

    Domyślnie

    Dom będzie ocieplony... ogólnie budowany ma być z silki 24 cm ocieplony 15 cm styropianem grafitowym. Dom będzie posiadał rekuperacje i to wliczyłem sobie w koszty budowy domu ogólnie ... Kolejna sprawa tak siedziałem czytałem sobie to rozumiem że nie ma jakoś problemu żeby połączyć dwa obieegi w domu chodzi mi o podłogówkę i grzejniki ?? Macie może jakąś firmę godna polecenia która się specjalizuje w PC itp

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Jak zdecydujesz na PC to zapomnij o grzejnikach.
    czyli nie przejdzie ten motyw ... No dobra a jak to ma do pozwolenia na budowę. Teoretycznie tzn praktycznie mam pozwolenie na budowę i tam jest też że niby zasilanie gazem żę zagospodarowanie terenu co jak itp czy to nie przeszkadza w żaden sposób jak bym teraz zmienił sposób ogrzewania domu czy może trzeba to zgłaszać ...

  14. #14

    Domyślnie

    Zdania co do tego są podzielone. Ja też mam gaz w projekcie ale go nie robię bo w porę zmądrzałem i będzie PC. Wspólnie z kierownikiem i projektantem ustaliliśmy że będzie wpis w dzienniku budowy odnośnie zmiany źródła ogrzewania i tyle.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Nie zrozum mnie źle.
    PC z grzejnikami też pracują tylko tracisz jej zaletę niskiego zużycia energii.
    Im niższa temperatura zasilania tym wyższy COP pompy.
    Oczywiście można zagrzać czynnik pompą do np. 50C, dla grzejników, a następnie obniżyć tą temperaturę, mieszając z zimną wodą, aby wpuścić go do podłogi.
    COP pompy przy takim grzaniu spada średnio o połowę.
    Np. dla 30C pompa ma COP=4 a dla 50C COP=2.
    na spokojnie po to jest forum żeby własnie wymieniać się doświadczeniami. Ale powiem wam kurcze szczerze że mam mętlik w głowie i muszę usiąść na spokojnie i przeliczyc wszystko .

    Dzięki wam za wszystkie porady

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie mieszaj systemów grzejniki i podłogówka.
    Większość ludzi, która ma mieszany system żałuje, że nie zrobiła 100% podłogówki.
    A do mitycznego suszenia ręczników w łazience zamontuj elektryczną suszarkę drabinkową z czasowym włącznikiem.

    Zawsze możesz rozważyć zbiornik na gaz na terenie działki.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie mieszaj systemów grzejniki i podłogówka.
    Większość ludzi, która ma mieszany system żałuje, że nie zrobiła 100% podłogówki.
    A do mitycznego suszenia ręczników w łazience zamontuj elektryczną suszarkę drabinkową z czasowym włącznikiem.

    Zawsze możesz rozważyć zbiornik na gaz na terenie działki.

    właśnie taki miałem plan że podłogówka na dole plus łazienka na górze natomiast resztę poddasza w grzejnikach i jakiś tam w garażu bo zawsze to jednak troche zmieni temperaturę. To prawda można zamontować butle na działce i być że tak powiem "niezależny" i wybierać gaz tam gdzie jest najtańszy jednak coraz bardziej mi chodzi po głowie właśnie PC tak jak większość ludzi tu poleca. Powiem wam że trudny wybór oj trudny

  18. #18

    Domyślnie

    @pytajnick a czy odprowadzana nitka biegła drogą publiczną czy prywatną? Co w sytuacji jeśli droga ma wspoludział osob prywatnych ze slużebnościa mediów? Też tak chętnie rozbudowują?

  19. #19

    Domyślnie

    Właściwie chodzi mi o to czy np rząd działek z drogą, w ktorej wszyscy wlaściciele mają wspóludział i wpisaną służebność mediów są te media przejmowane przez daną spółkę czy opieka nad tymi nitkami należy do właścicieli?

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarny2008 Zobacz post
    właśnie taki miałem plan że podłogówka na dole plus łazienka na górze natomiast resztę poddasza w grzejnikach i jakiś tam w garażu bo zawsze to jednak troche zmieni temperaturę. To prawda można zamontować butle na działce i być że tak powiem "niezależny" i wybierać gaz tam gdzie jest najtańszy jednak coraz bardziej mi chodzi po głowie właśnie PC tak jak większość ludzi tu poleca. Powiem wam że trudny wybór oj trudny
    Zbiornik na gaz? To chyba żart jakiś. Lata 90te juz minęły.
    Wszedzie podłogówka i pompa. Albo idz w pasywny dm. Zamiast 20cm grafitu daj 30, okna 0.6, 30cm w podloge i 50cm w dach i zagrzejesz dom jedna swieczka.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 01-08-2020 o 09:28

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony