dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Ptaki niszczą elewacje

    Pomocy. Dom otynkowanu tynkiem silikonowym dekoral 2 tyg temu. Jasny kolor beż ecru. Sąsiad hoduje sobie dzikie ptaki na ogrodzie. Ma budki lęgowe. Ptaki obsraly mi nowe ściany. Za chwile elewacja bedzie do malowania. Czym to czyścić? Czy mozna cos z tym zrobić? Jest na to jakiś paragraf? W końcu te ptaki wyrzadzaja realną szkodę.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Deszcz zmyje.

    Już lubię tego sąsiada.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    A tak z ciekawości jakie to ptaki, może jerzyki. One wypróżniają się w locie. Czy te ptaki siadają gdzieś na Twój dom i stąd dopiero bombardują elewację.
    Jak to są jerzyki to jeszcze podziękujesz temu sąsiadowi i sam zainwestujesz w budki. Poczytaj dlaczego.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Chyba wszystkie ptaki defekują się w locie? Zresztą na siedząco też. Gołąbki sąsiada gdy podrywają się do lotu to zaraz stają się lżejsze

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek225577 Zobacz post
    Pomocy. Dom otynkowanu tynkiem silikonowym dekoral 2 tyg temu. Jasny kolor beż ecru. Sąsiad hoduje sobie dzikie ptaki na ogrodzie. Ma budki lęgowe. Ptaki obsraly mi nowe ściany. Za chwile elewacja bedzie do malowania. Czym to czyścić? Czy mozna cos z tym zrobić? Jest na to jakiś paragraf? W końcu te ptaki wyrzadzaja realną szkodę.
    Nic nie robić.
    Co to znaczy "sąsiad hoduje sobie dzikie ptaki na ogrodzie" ??
    Kupowałeś działkę (chyba że nie kupowałeś) to sąsiad wtedy też hodował dzikie ptaki?

    Paragraf?? Realna szkoda?? Może tak skoro jest to problem.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6

    Domyślnie

    1. Kosy, jeżyki, widziałem tez spacerujacego po ogrodzie dudka.

    2. Jeśli od deszczu zejdzie to nie mam problemu.

    3. Nie kupiłem działki. Mieszkam tu od lat. Ptaszki byly od dawna ale w tym roku pojawily sie nowe np. Kosy.

    4. Odkrylem ze pod dachem kosy zrobily sobie gniazdo. Dlatego sa tak zainteresowane naszym domem. Pewnie wypróżniają sie jak wylatuja z gniazda. Choć ślady sa na wszyatkich 4 ścianach. Widac ze przesiaduja na rynnach.

    W tym roku nie dam rady zrobić podbitki ale dziury sie jakos zatka i mam nadzieje ze znajda inne miejsce na gniazdo. Nie u nas.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Powieś domki lęgowe na pobliskich drzewach pod konkretne ptaszki.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Tomek225577 Zmieniłeś zdanie?
    Bo pisałeś
    Sąsiad hoduje sobie dzikie ptaki na ogrodzie. Ma budki lęgowe. Ptaki obsraly mi nowe ściany. Za chwile elewacja bedzie do malowania. Czym to czyścić? Czy mozna cos z tym zrobić? Jest na to jakiś paragraf? W końcu te ptaki wyrzadzaja realną szkodę.
    Jeżeli tak to ładnie.

    PS Sąsiad raczej nie hoduje sobie a ma ogród w którym mieszkają ptaki.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek225577 Zobacz post
    Sąsiad hoduje sobie dzikie ptaki na ogrodzie. Ma budki lęgowe. Ptaki obsraly mi nowe ściany. Za chwile elewacja bedzie do malowania. Czym to czyścić? Czy mozna cos z tym zrobić? Jest na to jakiś paragraf? W końcu te ptaki wyrzadzaja realną szkodę.
    Cytat Napisał Tomek225577 Zobacz post

    4. Odkrylem ze pod dachem kosy zrobily sobie gniazdo. Dlatego sa tak zainteresowane naszym domem. Pewnie wypróżniają sie jak wylatuja z gniazda. Choć ślady sa na wszyatkich 4 ścianach. Widac ze przesiaduja na rynnach.
    Szukasz paragrafów na sąsiad a ptaki żyją u Ciebie? A co jak sąsiad znajdzie paragrafy ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony