dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    titanium

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    18

    Domyślnie Dom 83,30 m² Zabudowy 102,02 m² użytkowe kocioł gazowy jednofunkcyjny Cena/Jakość

    Witam posiadam domek parterowy z poddaszem użytkowym .
    Góra : 3 pokoje + łazienka.
    Parter 2 pokoje , łazienka , wiatrołap , kuchnia , kotłownia.
    W całym domu są grzejniki + ogrzewanie podłogowe wszędzie tam gdzie płytki łącznie : 1 łazienka 5,5m² (zaraz obok kotłowni ) ,wiatrołap 4m² (zaraz obok kotłowni) ,kuchnia 7,5m2 (zaraz za wiatrołapem ) , 2 łazienka 5m ² (poddasze zaraz nad kotłownią) , w domu znajdują się dwa rozdzielacze jeden w kotłowni drugi w łazience na górze podłogówka jest wpięta w te same rozdzielacze co grzejniki są tylko dołożone zawory RTL.
    Wysokość pomieszczeń to 2,6m na dole , góra skosy i max wysokość to 2,5m , Dach docieplony wełna 20cm +10cm 033 lambda, ściany Porotherm 25 P+W + styropian 15cm 032 lambda , okna Salamander pakiet 3 szyby gruba rama ( nie pamiętam grubości )
    Łącznie do ogrzania + ciepła woda, jest 102m2 Dwie osoby w przyszłości +1

    Trochę przestudiowałem internet w tym kierunku, popytałem też i u mnie powiela się to co wyczytałem , kilku sprzedawców jak i instalatorów poleca piece 24kW
    " bo taki dogrzeje szybko wodę " bo i tak jest modulacja to lepiej mieć zapas mocy" bo taki jest najbardziej popularny" "no taki jest najczęściej produkowany "....
    Na forum wyczytałem również że ważne jest z czego wykonane są palniki jak i wymiennik ciepła . Jak Blisko Jest serwis no i cena serwisu .

    czyli do mojego domu najlepszy był by piec powiedzmy 10kW z zakresem modulacji 2-10kW z palnikami oraz wymiennikiem ciepła ze stali nierdzewnej.
    Teraz pytanie czego szukać w rozsądnych pieniądzach ?

    ECOCONDENS SILVER z rodzimej produkcji "Termet" Palniki jak i wymiennik z Stali nierdzewnej , modulacja w szerokim zakresie, to na + z minusów to że 20kW ,no i duży plus to sama cena , nie ma też wbudowanego zaworu trój drożnego.

    Kolejny piec do bodajże włoski "Imergas" (pan który polecał Buderusa powiedział ze na imergasie po 2 latach to najwyżej pizze można zrobić )
    VICTRIX 12 X TT 2 ERP dość mała moc duży zakres modulacji już od 1,9kW minus to wymiennik ciepła aluminiowo-krzemowy, nie znalazłem informacji i palnikach .
    Np model VICTRIX TERA 24 PLUS ma już wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej ale moc pieca to 24kW i modulacja zaczyna się od 4kW.

    Buderus Logamax plus GB072 model 14kW wydaje się ciekawy , Palniki ze stali nierdzewnej , sam wymiennik niestety aluminiowo-krzemowy , z wpisów na forum wygląda że z Serwisem nie nie jest słodko i nie jest też tani .

    Logamax plus GB122 wygląda też nieźle ma nawet większy zakres modulacji niż model wymieniony wyżej o palnikach nie znalazłem informacji , wymiennik ciepła aluminiowo-krzemowy, ogólnie piec jest niżej pozycjonowany przez firmę niż model wymieniony wyżej .

    Przy wyborze pieca nie zwracam uwagi na jakieś sterowania z telefonu i inne wodotryski , dobrzy było by żeby piec był ustawiony na " Krzywe graniczne " czyli czujnik zew... itp .
    Może ktoś kupował piec do małego domu i ma już jakieś doświadczenie i mógł by mi doradzić czego unikać a co brać pod uwagę ?moja wiedza w tej tematyce jest ograniczona do tego co wyczytałem na forum i www. a wiadomo ile ludzi tyle opinii .

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Gównie ta duża moc dotyczy CWU, czyli potrzeb na ogrzanie wody w chwili gdy jej po prostu potrzeba i działa jak piec przepływowy, a jeszcze jak jest tak ustawiony priorytet to tylko czeka aby się uruchomić.
    Modulacja jak najbardziej pożądana w dużym zakresie ale aby była, aż tak nisko poniżej 2 kW ( piece z taką modulacją działają chyba w domach pasywnych) tak więc thermet wydaje się i ekonomicznym można by było zakupić np ECOCONDENS SILVER 25 zasobnik 120 l, koszt poniżej 5 tyś i masz co i cwu oraz możliwość podłączenia do niego kolektorów słonecznych.
    Tak jak już wyczytałeś - wszystko zależy i od ceny i od dostępności serwisanta(który nie tylko naprawia , ale i serwisuje i pomoże w ustawieniach parametrów.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Kilka osób z forum ma immergas'y i ciekawe czy pizzę na nich robią Modulacja to dobra sprawa bo u mnie według OZC np przy -18stC potrzebuję źródła ogrzewania o mocy 3,2kW na 106m2 w tym ogrzewany do 15stC garaż 26m2.
    Jak rozpatrywałem ogrzewanie gazem, porównywałem również zużycie prądu podczas pracy i postoju. Niektóre piecyki to potrafiły nieźle łykać kWh

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    zacznij od tego czy jednofunkcyjny czy dwu
    patrzyłeś termeta golda?
    Buderus GB122 jest najnowszym kotłem a GB072 ma juz kilka lat, po nim był GB062, wszystkie sa bardzo podobne, kwestia sterownika, trochę inaczej żebra w wymienniku są ułozone, mogą się różnić wielkości naczyń przeponowych, patrz czy jest w komplecie adapter spalinowy.
    a każdy serwis kasuje po swojemu ja biorę 200 niezależnie od marki, Buderus ma drogie części ale jest dosyć bezawaryjny, ferroli się też zajmuje, ale z pierdołami są problemy ale części tanie

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    titanium

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    zacznij od tego czy jednofunkcyjny czy dwu
    patrzyłeś termeta golda?
    Buderus GB122 jest najnowszym kotłem a GB072 ma juz kilka lat, po nim był GB062, wszystkie sa bardzo podobne, kwestia sterownika, trochę inaczej żebra w wymienniku są ułozone, mogą się różnić wielkości naczyń przeponowych, patrz czy jest w komplecie adapter spalinowy.
    a każdy serwis kasuje po swojemu ja biorę 200 niezależnie od marki, Buderus ma drogie części ale jest dosyć bezawaryjny, ferroli się też zajmuje, ale z pierdołami są problemy ale części tanie
    W temacie jest napisane "kocioł gazowy jednofunkcyjny"

    no właśnie czytam że "Gold" jest bardziej oszczędny i różnią się ogólnie elementami z innych firm sterownik np. zamiast manometru..., reasumując SIlver , gold i Crystal w takiej kolejności jak wymieniłem. Cenowo Silver wychodzi najtaniej najdrożej Crystal, Gold to taki złoty środek

    Co do Samego Buderusa to Faktycznie gb 122 jest piecem nowszym ale nie koniecznie lepszym to inna półka co do samego gb062 jest piecem starszym niż gb072

    "Gazowy kocioł kondensacyjny Buderus GB072 jest kotłem wyższej klasy niż GB072 zarówno pod względem wyposażenia jaki i rozwiązań technicznych. Główne różnice pomiędzy kotłami GB072 oraz GB062 to:
    - GB072 posiada większe naczynie wzbiorcze oraz inny panel sterowania,
    - GB072 posiada płytę montażową w komplecie, a GB062 jako osprzęt,
    - GB072 posiada większą moc na c.w.u. oraz funkcję booster,
    - GB072 posiada modulację mocy palnika 1:5.
    - GB072 posiada pompę obiegową c.o. sterowaną sygnałem PWM bezpośrednio z panelu kotła.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus"



    Co do Samego Buderusa to chyba już firma z tradycją bo już będąc dzieckiem słyszałem tą nazwę , zdaje sobie sprawę że nie są na rynku od roku , mają wyrobioną renomę i tyle , tylko że wszyscy wiemy jakie są czasy teraz, nie robi się już jak kiedyś , Dziś mercedes za auto które jest warte ponad 200 Tys wstawia "zabawkowe tłumiki " ( imitacja sportowego wydechu). czy z piecami nie jest podobnie , zapłacimy jakąś ilość pieniędzy a możemy otrzymać podobny produkt o połowę tańszy ale innej firmy ? Czujnik podgrzewacza w Buderusie kosztuje prawie 300zł w Termecie jest już w zestwie .
    Ostatnio edytowane przez titanium ; 24-05-2020 o 15:58

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    jak jednofunkcyjny to patrz na moc minimalną i tyle, maksymalna nie ma znaczenia dużego, chociaż mniejszy będzie lepszy i minimalnie tańszy, w środku praktycznie się nie różnią.
    Patrz na pakiety grzewcze, masz w zestawie do kotła, zasobnik, sterownik i czujnik, wychodzi sporo taniej.
    GB062 jest nowszy niż GB072, montowałem u klienta jak wchodził na rynek a 072 już był, może myślisz o wersji V2 z elektroniczną pompą.
    te nowe kotły sa tańsze, bo mają prostszą automatykę, nie mają akcesoriów, ale możesz użyć z innych firm osprzętu, jak porównujesz ceny to weź uwagę, że z rabatem różnice się zmniejszaja. nie ma turbo, atmosferyki na wymarciu, więc więcej schodzi kondensatów, zaczęli robić kotły bardziej dostosowane do mieszkań, stąd też małe naczynia przeponowe, proste sterowanie, nie oznacza, że są gorsze, bo każdy model ma podobny wymiennik, pompe wilo albo grundfos, armatury gazowe ze 2-3 firmy. Ten GB122 niby słabszy , ale ma możliwośc podpięcia nowego sterowania .
    Najlepiej określ co potrzebujesz i od najtańszego sprawdzaj czy spełnia wymagania
    te droższe mają np. lepszą izolację komory, więc stoisz przy kotle i musisz patrzeć na wyświetlacz, żeby zobaczyć czy grzeje , bo nie usłyszysz

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    titanium

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Oczekuje niewiele , czujnik tem.zew, regulator bezprzewodowy + prosty bojler i tyle , nie musi miec super kolorowego wyswietlacza 32" nie musi byc zrobiony w technologi stealth, wyglad nie ma zaczenia

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    No to Buderusik będzie zbyt wypasion/drogi zostanie Termet

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    titanium

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    a jakaś inna alternatywa ? Jest masa innych firm jest coś godnego polecenia ?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał titanium Zobacz post
    a jakaś inna alternatywa ? Jest masa innych firm jest coś godnego polecenia ?
    Junkers CERAPUR, odpowiedniej mocy pięć też będzie dobry wyborem.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Junkers CERAPUR, odpowiedniej mocy pięć też będzie dobry wyborem.
    a jaki regulator bezprzewodowy?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Większość dwustanowych, Konsultant dobierze odpowiedni.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Większość dwustanowych, Konsultant dobierze odpowiedni.
    przecież takim sterownikiem nie wysterujesz w pełni kotła a badziewie za 200 zł to do buderusa tez można podpiąć

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    przecież takim sterownikiem nie wysterujesz w pełni kotła a badziewie za 200 zł to do buderusa tez można podpiąć
    Cytat Napisał titanium Zobacz post
    Przy wyborze pieca nie zwracam uwagi na jakieś sterowania z telefonu i inne wodotryski , dobrzy było by żeby piec był ustawiony na " Krzywe graniczne " czyli czujnik zew... itp .
    Odpowiadałem autorowi,ma być tanio i prosto - przez przypadek Tobie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    titanium

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    jaka jest różnica między Piecem Crystal 2 ( nowość na stonie Termeta) a goldem ? pan w sklepie poleca tego Crystala ?

    Jest jeszcze myśle alternatywa dla buderusa "Vaillant ecoTEC VC plus 146/5-5" ponoć dobra bezawaryjny praca ?

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał titanium Zobacz post
    Witam posiadam domek parterowy z poddaszem użytkowym .
    Góra : 3 pokoje + łazienka.
    Parter 2 pokoje , łazienka , wiatrołap , kuchnia , kotłownia.
    W całym domu są grzejniki + ogrzewanie podłogowe wszędzie tam gdzie płytki łącznie : 1 łazienka 5,5m² (zaraz obok kotłowni ) ,wiatrołap 4m² (zaraz obok kotłowni) ,kuchnia 7,5m2 (zaraz za wiatrołapem ) , 2 łazienka 5m ² (poddasze zaraz nad kotłownią) , w domu znajdują się dwa rozdzielacze jeden w kotłowni drugi w łazience na górze podłogówka jest wpięta w te same rozdzielacze co grzejniki są tylko dołożone zawory RTL.
    Wysokość pomieszczeń to 2,6m na dole , góra skosy i max wysokość to 2,5m , Dach docieplony wełna 20cm +10cm 033 lambda, ściany Porotherm 25 P+W + styropian 15cm 032 lambda , okna Salamander pakiet 3 szyby gruba rama ( nie pamiętam grubości )
    Łącznie do ogrzania + ciepła woda, jest 102m2 Dwie osoby w przyszłości +1

    Trochę przestudiowałem internet w tym kierunku, popytałem też i u mnie powiela się to co wyczytałem , kilku sprzedawców jak i instalatorów poleca piece 24kW
    " bo taki dogrzeje szybko wodę " bo i tak jest modulacja to lepiej mieć zapas mocy" bo taki jest najbardziej popularny" "no taki jest najczęściej produkowany "....
    Na forum wyczytałem również że ważne jest z czego wykonane są palniki jak i wymiennik ciepła . Jak Blisko Jest serwis no i cena serwisu .

    czyli do mojego domu najlepszy był by piec powiedzmy 10kW z zakresem modulacji 2-10kW z palnikami oraz wymiennikiem ciepła ze stali nierdzewnej.
    Teraz pytanie czego szukać w rozsądnych pieniądzach ?

    ECOCONDENS SILVER z rodzimej produkcji "Termet" Palniki jak i wymiennik z Stali nierdzewnej , modulacja w szerokim zakresie, to na + z minusów to że 20kW ,no i duży plus to sama cena , nie ma też wbudowanego zaworu trój drożnego.

    Kolejny piec do bodajże włoski "Imergas" (pan który polecał Buderusa powiedział ze na imergasie po 2 latach to najwyżej pizze można zrobić )
    VICTRIX 12 X TT 2 ERP dość mała moc duży zakres modulacji już od 1,9kW minus to wymiennik ciepła aluminiowo-krzemowy, nie znalazłem informacji i palnikach .
    Np model VICTRIX TERA 24 PLUS ma już wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej ale moc pieca to 24kW i modulacja zaczyna się od 4kW.

    Buderus Logamax plus GB072 model 14kW wydaje się ciekawy , Palniki ze stali nierdzewnej , sam wymiennik niestety aluminiowo-krzemowy , z wpisów na forum wygląda że z Serwisem nie nie jest słodko i nie jest też tani .

    Logamax plus GB122 wygląda też nieźle ma nawet większy zakres modulacji niż model wymieniony wyżej o palnikach nie znalazłem informacji , wymiennik ciepła aluminiowo-krzemowy, ogólnie piec jest niżej pozycjonowany przez firmę niż model wymieniony wyżej .

    Przy wyborze pieca nie zwracam uwagi na jakieś sterowania z telefonu i inne wodotryski , dobrzy było by żeby piec był ustawiony na " Krzywe graniczne " czyli czujnik zew... itp .
    Może ktoś kupował piec do małego domu i ma już jakieś doświadczenie i mógł by mi doradzić czego unikać a co brać pod uwagę ?moja wiedza w tej tematyce jest ograniczona do tego co wyczytałem na forum i www. a wiadomo ile ludzi tyle opinii .
    Witam,
    a jakie jest projektowe zapotrzebowanie na moc? Dom budowany zgodnie z projektem? Trudno i wręcz nieprawidłowo jest podawwać tutaj dokładną moc kotła, którzy ogrzeje Twój dom - rozmawiałeś może już ze specjalistami? Byli u ciebie, widzieli projekt itd?
    Takich rzeczy nie dobiera się na oko

    Jeśli chodzi o kotły kondensacyjne polecam rodzinę kotłów Vitodens, ale który model i jaka moc - dokładnie dobiorą to nasi specjaliści!
    Rodzina Vitodens - TUTAJ
    Sieć sprzedaży - TUTAJ
    zobacz, zapytaj to nic nie kosztuje i do niego nie zobowiązuje.

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    titanium

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Witam,
    a jakie jest projektowe zapotrzebowanie na moc? Dom budowany zgodnie z projektem? Trudno i wręcz nieprawidłowo jest podawwać tutaj dokładną moc kotła, którzy ogrzeje Twój dom - rozmawiałeś może już ze specjalistami? Byli u ciebie, widzieli projekt itd?
    Takich rzeczy nie dobiera się na oko

    Jeśli chodzi o kotły kondensacyjne polecam rodzinę kotłów Vitodens, ale który model i jaka moc - dokładnie dobiorą to nasi specjaliści!
    Rodzina Vitodens - TUTAJ
    Sieć sprzedaży - TUTAJ
    zobacz, zapytaj to nic nie kosztuje i do niego nie zobowiązuje.

    Pozdrawiam!
    Dziękuje ale nie skorzystam , nie stać mnie .

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Po co do takie domku gaz.

    Klimatyzacja kanałowa lub 1-2 splity i podłogówka na prąd w taniej taryfie. Za jakiś czas jak z kasa będzie lepiej PV
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    titanium

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Po co do takie domku gaz.

    Klimatyzacja kanałowa lub 1-2 splity i podłogówka na prąd w taniej taryfie. Za jakiś czas jak z kasa będzie lepiej PV
    za późno mam już grzejniki i podłogę

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    titanium

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    raczej będzie to gold plus albo Crystal II , ale chyba Gold .
    Co do samego zbiornika na wodę to czego szukać ? ma być raczej stojący , i teraz pytanie z wężownicą czy z podwójnym płaszczem ? Na forum ktoś pisał o bojlerach firmy "Ermet " ponoć nie wymaga anody magnezowej i jest zabezpieczony żywicą .... ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony