dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Schemat instalcji CO i CWU prośba o opinię

    Witam szanownych forumowiczów!
    Bardzo bym prosił o opinię odnośnie poniższych instalacji.
    Instalacje mają być tak proste jak to tylko możliwe (bez sprzęgła, zworów 3d, dodatkowych pomp, naczyń wzbiorczych i innych - skoro większość jest już w kotle).
    Co do kotła jestem zdecydowany i chcę właśnie buderus gb122 15kw (będzie on bezpośrednio sprzężony z instalacją inteligentnego domu przez BUS-a).
    Dom 110mb. Nie mam jeszcze pętli, ale spodziewam się że będzie ich po ok 6-8 sztuk na obu kondygnacjach. Jeśli pompa w kotle byłaby za słaba to mógłbym ją wymienić na mocniejszą jednak preferuję mieć tylko 1 pompę na całość instalacji. Rurka podłogówki 18-stka, niebieski kan-therm. Całość kotłowni zostanie wykonana w rurkach PP stabi o przekrojach 3/4 na CO i 1/2 na CWU. Naczynie wzbiorcze w CWU 8l.
    Z góry uprzejmie dziękuję za wszelkie opinie!
    PS wiem, że brakuje sporo danych jak długość pętli itp, ale za wszelkie sugestie mimo braku danych będę bardzo wdzięczny!
    Pozdrawiam
    grzesiekyogi
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CO.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	80,8 KB
ID:	444430   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cwu.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	70,7 KB
ID:	444431  

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    na wodzie użytkowej nie daje się odpowietrzników
    oprócz niebieskich zbiorników są zielone wstawiane na trójniku i one zapewniają przeplyw wody w zbiorniku
    zawór przeciwskażeniowy nie będzie razem z licznikiem?
    kocioł możesz podłączać gotową konsolą, są tam zintegrowane półśrubunki, zawory, filtry

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za uwagi. Nie widziałem nigdy zielonych baniek do CWU (słyszałem że niebieskie są do tego). Czytałem też że można go zamocować na opasce do ściany "do góry bańką" wtedy woda nie powinna w nim zalegać. Antyskażeniowy dałem trochę na wyrost -bardziej chodziło o zwrotny aby w przypadku braku ciśnienia w sieci wodociągowej woda nie cofała się z układu CWU do ZWU (przepona mogłaby wypchnąć swoją zawartość, która by trafiła do ZWU a tego chciałbym uniknąć). Antyskażeniówka oczywiście będzie przy liczniku - zgodnie z projektem.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,
    takie pytania mam jeszcze. Czy na powrocie z wężownicy CWU też musi być filtr siatkowy aby zachować gwarancję kotła? (czy wystarczy tylko filtr na powrocie wody ogrzewczej)? Czy zawór na belce od rozdzielacza mogę traktować jako spustowy/napełniający (o ile będzie w najniższym punkcie instalacji) czy muszę dodatkowy zawór założyć do tego celu?

  5. #5

    Domyślnie

    Nie musi być filtra przy zasobniku.Zawór napełniający powinien być w okolicach powrotu do kotła(połączenie nie na sztywno tylko wężykiem jak to mawiał niejaki Jan K a zapisywał Wiesław G )
    Ostatnio edytowane przez Kondensat ; 31-05-2020 o 19:57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony