dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Projekt budowy domu - Z41GP lub Z41 + GP // Czy tani w budowie?

    Witajcie,

    Pisałem już do Was z prośbą o opinie, czy lepiej brać szeregówkę, bliźniaka czy może jakiś używany dom. Niektórzy z forumowiczów zaproponowali budowę, ale mimo wszystko nie byłem w stanie sobie wyobrazić sytuacji że uda mi się z moimi finansami to ogarnąć. Teraz już sam nie wiem, i chciałem się spytać Was. Kredyty potaniały, mi najemca mieszkania podniósł czynsz. Wkurza mnie mieszkanie w bloku.

    Trochę czytałem już na forum o budowach tanich domów, widziałem projekt "domza150tys". I pojawia się tutaj moje pytanie.

    Czy przykładowy projekt domu z tytułu tj. Z41 GP lub Z41 GP +, da radę zrealizować pod klucz w systemie zleconym w kwocie MAX 450 tyś za wszystko?

    Pod pojęciem "pod klucz" mam na myśli zrobienie wszystkiego w domu, ale brak wykładania pieniędzy na działkę. Jedyna rzecz to zrobienie ogrodzenia.

    Dom parterowy, dach dwuspadowy, koniecznie z garażem, strop drewniany lub betonowy (sprzeczne opinie pojawiają się który tańszy), ogrzewanie konieczine na gaz, kuchnia może być na prąd.

    Sam zrobię ocieplenie, płytki, panele, gładzie. Reszta w systemie zleconym

    I proste pytanie: da radę zmieścić się w 450.000,00 czy nie?

    Z góry dzięki za opinie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Jeśli dużo potrafisz, i nie boisz się ciężkiej pracy to oczywiście, że dasz radę. Obecnie droga jest robocizna, naprawdę w porównaniu do 10 lat wstecz większość usług w tym sektorze bardzo podrożała a specjalistów jest naprawdę mało.Jak podejmiesz się wyzwania musisz się wiele nauczyć - niestety w PL kto buduje musi się "trochę znać" aby mógł pilnować robotników i sam tworzyć coś z najnowszymi trendami. Fora takie jak to również po części pomaga, a nieraz zachęca do samodzielności. Warto jest się też zapytać - to pomaga, a u człowieka gdy już ma faktycznie "dość" powraca chęć do dalszego tworzenia.
    Zerknąłem na ten projekt i jest prosty co nie znaczy że tani, ale nie jest na tyle skomplikowany aby popełnić błędy czy to w elewacji czy konstrukcji dachu. Wykończenie i rozmieszczenie pomieszczeń daje duże możliwości zarówno samodzielnej pracy jak i realizacji marzeń o własnym domu.
    Powodzenia - ponawiam jest możliwość za tą kwotę i to bardzo realna.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PROJIMG536cc203c378b_oryg.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	66,4 KB
ID:	444517
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Jeśli dużo potrafisz, i nie boisz się ciężkiej pracy to oczywiście, że dasz radę. Obecnie droga jest robocizna, naprawdę w porównaniu do 10 lat wstecz większość usług w tym sektorze bardzo podrożała a specjalistów jest naprawdę mało.Jak podejmiesz się wyzwania musisz się wiele nauczyć - niestety w PL kto buduje musi się "trochę znać" aby mógł pilnować robotników i sam tworzyć coś z najnowszymi trendami. Fora takie jak to również po części pomaga, a nieraz zachęca do samodzielności. Warto jest się też zapytać - to pomaga, a u człowieka gdy już ma faktycznie "dość" powraca chęć do dalszego tworzenia.
    Zerknąłem na ten projekt i jest prosty co nie znaczy że tani, ale nie jest na tyle skomplikowany aby popełnić błędy czy to w elewacji czy konstrukcji dachu. Wykończenie i rozmieszczenie pomieszczeń daje duże możliwości zarówno samodzielnej pracy jak i realizacji marzeń o własnym domu.
    Powodzenia - ponawiam jest możliwość za tą kwotę i to bardzo realna.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PROJIMG536cc203c378b_oryg.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	66,4 KB
ID:	444517
    Cześć CityMatic,

    Dzięki za odpowiedź. Poniekąd chciałem się dowiedzieć czy taki projekt jest rzeczywiście w miarę prosty w budowie. Twoja odpowiedź to potwierdziła, więc idę w dobrym kierunku Grunt, aby żona nie zaczęła szaleć z wykończeniem bo jak wiadomo, górnej granicy cenowej nie ma

    Pójdziemy z żoną tą drogą chyba. Tyle ile się da, postaram się zrobić sam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony