dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Szerokość wejścia do kuchni

    Witam i proszę o poradę: jaka jest optymalna szerokość wejścia z salonu do zamkniętej kuchni? Kuchnia jest niewielka - 10m2, zaraz za nią spiżarka 2,7m2. Zrobiłam dwa wejścia na przeciwległych końcach tej samej ściany. Jedno jest od strony korytarza i ma szerokość 90cm, a drugie prowadzi z kuchni do salonu (tuż przy części jadalnianej) i wyszło szerokie na 87cm. Dom parterowy, tradycyjny, wejścia będą bez drzwi.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    od korytarza mam 80 cm od salonu 1,5 m

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    od korytarza mam 80 cm od salonu 1,5 m
    Myslisz, że 86 z kuchni do salonu to za mało? Mogę poszerzyć wejście maksymalnie o 5-7cm.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wstawiasz tam drzwi? To otwór musi być 10 cm szerszy na futrynę. Jeśli nie, to 80 jest mało, ale to normalny otwór przejścia między pomieszczeniami. Z tym, że przechodząc z tacą, musisz już uważać na łokcie.
    U nas w drodze do kuchni często się mijamy, więc szeroki otwór jest po prostu wygodny.

  5. #5
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Optymalny rozmiar to 90 cm, jeśli kuchnia nie pretenduje do miana „otwartej”. Jeśli na jednej ścianie znajdują się dwa otwory drzwiowe to ze względów estetycznych warto je ujednolicić pod względem rozmiaru. Klasyczne 90cm będzie optymalne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony