dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 97
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1923
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom
    Postępy na razie bardziej ogrodowe niż budowlane - zrobiłem grządkę i posadziłem na niej po trochu - rzodkiewki, szpinaku,groszku, sałaty
    Stwierdziłem że fajnie tak sobie jeść z własnego ogródka i nie nastawiłem sie tylko na trawę i iglaki ale znalazło się też miejsce na jedną małą grządkę.

    A co do budowy - ruszyliśmy z łazienką ( wreszcie no bo ile można myć sie na w wannie na betonach), na początek idzie sufit podwieszany., potem płytki i cała reszta
    Pozdrawiam
    Rom-ek
    Ogródek... ogródek... Moja żonka już nie może się doczekać!

    Po miesięcznym urlopie ekipy znów pracujemy. Rura gazowa jest zakopana!!! Sambo zaizolowane. Teren jest sprzątany i przygotowywany do nawiezienia ziemi, bo na tej glinie to nic nie posadzimy. Wczoraj zaczęliśmy montaż drzwi wewnętrznych. Plac pod taras jest już odeskowany i czeka na zagęszczenie i zalanie. Podobnie jest z wejściem przed domem.

    Niestety, żeby nie było tak pięknie mamy kolejny problem.
    W naszej drodze dojazdowej (część działki) jest położone szambo sąsiadki.
    Wbrew zapewnieniom, że "wchodzi" ono "troszeczkę" na naszą drogę, okazało się, że zajmuje tyle miejsca, że nie mamy gdzie położyć kabla energetycznego!
    Teraz musimy poczekać, aż sąsiedzi postawią drugie szambo. Obiecali uwinąć się w dwa tygodnie (stąd moje pytanie na priv).
    <><><><><><><>
    C77b

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    No No prace ostro idą do przodu. Wysłałem Ci na priv namiary
    Daj znac czy coś załatwiłeś
    Pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szkrab
    Habier
    Ale Ci drzewo wyrosło!
    hihi, a działkę mam dopiero od kilku miesięcy
    to tak działa specjalny nawóz - mikstura jak u Asterixa


    To drzewo to chyba świerk - ma chyba kilkanascie (kilakdziesiąt?) lat. Jest ogromne.
    Mogę sie pochwalić, że na działce mam jeszcze: Morelę, Orzech, Gruszki, Jabłoń i chyba wisienkę


    p.s. tam w moim albumiku jest galeria - jak wygłądała działka gdy ją przejmowałem (horror).
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  4. #24

    Domyślnie

    Habier a menele, po pijaku, nie zachodzą, z przyzwyczajenia, na "swoją" działkę?
    <><><><><><><>
    C77b

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szkrab
    Habier a menele, po pijaku, nie zachodzą, z przyzwyczajenia, na "swoją" działkę?
    hihi, nie - na szczęście działka była "zamieszkana" przez pewną staruszkę. Po jej odejsciu rodzina postanowiła sprzedać ziemię i od tego czasu my się opiekujemy działką. Nikt tam nie włazi bez pozwolenia.
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  6. #26

    Domyślnie

    Z naszych postępów:


    drzwi dre (poddasze)


    taras przed zalaniem
    <><><><><><><>
    C77b

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Szkrabie piknie tam u Ciebie

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom
    Szkrabie piknie tam u Ciebie
    Dzięki! Nam też się bardzo podoba! Mam nadzieję, że będzie tak dalej. Oby!!!
    A u Ciebie, jak? Daj jakieś fotki!
    <><><><><><><>
    C77b

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    świercz

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.794
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Szkrab drzwi w tym zestawieniu wyglądają super!
    Dziennik: 1 2 Komenta: 27

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał świercz
    Szkrab drzwi w tym zestawieniu wyglądają super!
    Bardzo dziękuję
    <><><><><><><>
    C77b

  11. #31

    Domyślnie

    no Zreczniaki ale tu zmian...ho ho ho

    smutno ze nam watek zmieniliscie. ale chyba trzeba sie przyzwyczaic zawsze na poczatku jakos tak dziwnie

    Habier ale eksploatujesztych swoich murarzy

    u mnie bedzie maly przestuj bo ciesla prawdopodobnie wejdzie dopiero po koniec maja mam jednak nadzieje, ze cos wszesniej wykombinuje.

    zaraz Wam sie pochwale poestepami.
    kominy oczywiscie jeszcze nie dojechaly. od zeszlej srody jada jutro rano maja byc.
    jednak zostawiamy komin w kuchni ale za to nie bedziemy miec kominka.
    no i dzisiaj ostatecznie podjelismy decyzje ze robimy betonowe schody z tego wzgledu ze ladnie sobie wykorzystamy przestrzen pod nimi. bo jednak ten zreczny to az taki wielki nie jest a kazde didatkowe wolne miejsce bardzo sie przyda.

    pozdrawiam




  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał justynap13
    no Zreczniaki ale tu zmian...ho ho ho
    dzieje się, dzieje teraz wszyscy przyspieszą chyba, żeby przed EURO2012 zdążyć

    Cytat Napisał justynap13
    Habier ale eksploatujesztych swoich murarzy
    sami się eksploatują ja ich nie gonie do roboty

    Cytat Napisał justynap13
    no i dzisiaj ostatecznie podjelismy decyzje ze robimy betonowe schody z tego wzgledu ze ladnie sobie wykorzystamy przestrzen pod nimi. bo jednak ten zreczny to az taki wielki nie jest a kazde didatkowe wolne miejsce bardzo sie przyda.
    u nas też będa lane schody.
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  13. #33

    Domyślnie

    justynap13 wreszcie się odezwałaś!
    Co do miejsca, to racja, trzeba je maksymalnie wykorzystywać.
    U nas będzie mało miejsca w pom. gosp. na ubrania i buty. A planowaliśmy jeszcze urządzić tam prasowalnię

    Kiedy strop?
    <><><><><><><>
    C77b

  14. #34

    Domyślnie

    A tak wykorzystujemy miejsce.
    W garderobie na poddaszu jest przejście 65cm:
    <><><><><><><>
    C77b

  15. #35

    Domyślnie

    justynap13 wreszcie się odezwałaś!
    no tak a wszystko przez ten slub. juz piec dni jestem mezata

    Szkrabie my tez bedziemy sie starali wykorzystac wszystko jak najlepiej.

    dzisiaj zalewali filary. zminilismy na kwadratowe 35*35cm. jutro pewnie kominy wiec szczerze powiem nie mam pojecia kiedy ten strop. ale na dniach pewnie.

    no i brakuje nam jeszcze piec belek bo zle wyliczyli. w kazdym razie maja jak na razie co robic

    pozdrawiam w ten sloneczny acz chlodnawy dzionek[/quote]

  16. #36

    Domyślnie

    Hejka,

    Cytat Napisał justynap13
    justynap13 wreszcie się odezwałaś!
    no tak a wszystko przez ten slub. juz piec dni jestem mezata
    i jak tam życie ??

    Cytat Napisał justynap13
    dzisiaj zalewali filary. zminilismy na kwadratowe 35*35cm. jutro pewnie kominy wiec szczerze powiem nie mam pojecia kiedy ten strop. ale na dniach pewnie.
    my bedziemy mieć filary 40cm srednicy - ale jeszcze muszę obgadać ten temat - może rzeczywiście kwadratowe zrobimy? Tuby 40cm srednicy są po 200PLN

    Cytat Napisał justynap13
    no i brakuje nam jeszcze piec belek bo zle wyliczyli. w kazdym razie maja jak na razie co robic
    u nas troszke zmienili strop - wyszło 37 belek dł 5,4 i 670 pustaków keramzytowych - własnie go układają.
    Drogo placiliście za belki i pustaki?

    pzdr
    Habier
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  17. #37

    Domyślnie

    witajcie!
    odrazu biore sie za dopowiedzi na pytania Habiera
    i jak tam życie ??
    niczym kraina miodem i mlekiem plynaca. z tym ze ja w domku narazie siostre zabawiam bo przyjechala na 2 tygodnie z USA a maz pracuje ciezko niestety

    u nas troszke zmienili strop - wyszło 37 belek dł 5,4 i 670 pustaków keramzytowych - własnie go układają.
    Drogo placiliście za belki i pustaki?
    u nas wychodzi 35 belek dlugosc 5,4 a pustakow: 650 szt (525 pustych i 125 pelnych)

    za 30 belek zaplacilismy: 2923,76 a za pustaki nie pamietam za ile sztuk wiec nie powiem niestety.

    smiac mi sie chce bo kazdemu co innego wychodzi tylko ze u mnie strop jeszcze nie zrobiony wiec sie moze okazac ze trzeba bedzie cos dobierac.

    a poza tym to zalamana jestem bo nigdie rockwoola nie ma na poddasze. ze tez musze w takich kretynskich czasach budowac towaru nie ma i trzeba sie zapisywac.
    chyba na to poddasze Paroca wezmiemy. 20 cm + 5cm. tylko podobno paroc 5cm nieciekawy jest troche. wiecie cos na ten temat?

  18. #38

    Domyślnie

    Szkrab-ie po jakiemu cichu?? Jak mozesz to wroc do watku C77c od drugiej strony. Wszystkich etapow niestety nie moge udokumentowac bo domek kupowalismy od dewelopera w stanie (wtedy) surowym zamknietym. Teraz wlasciwie czekamy az dol calkiem wyschnie i wolniutko zaczynamy lazienke na gorze. Co do naszych slupow to wydaje mi sie ze sa takie jak w projekcie ale nastepnym razem postaram sie sprawdzic. pozdrawiam serdecznie.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał martkaw1
    Szkrab-ie po jakiemu cichu?? Jak mozesz to wroc do watku C77c od drugiej strony. Wszystkich etapow niestety nie moge udokumentowac bo domek kupowalismy od dewelopera w stanie (wtedy) surowym zamknietym. Teraz wlasciwie czekamy az dol calkiem wyschnie i wolniutko zaczynamy lazienke na gorze. Co do naszych slupow to wydaje mi sie ze sa takie jak w projekcie ale nastepnym razem postaram sie sprawdzic. pozdrawiam serdecznie.
    Ja tylko żartowałem.
    A chodziło mi o to, że przez te dwa miesiące "po cichutku" ale jakże szybko prace postępowały. W lutym początek poddasza, a w kwietniu ukończona elewacja.
    Gratuluję ekipy!
    <><><><><><><>
    C77b

  20. #40

    Domyślnie

    witajcie Zreczniaki!
    oto postepy z soboty. zaraz jade zobaczyc co dzisiaj zrobili.



    powiedzcie mi ile Wy welny na dach zamawiacie?? i jakiej??
    generalnie jest u nas w Gorzowie problem z rockwoolem. trzeba czekac ok 2 miesiace

Strona 2 z 97

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony