dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 97
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1923
  1. #41

    Domyślnie

    zapomnialam wyjasnic co zrobic
    strop zaczeli i wylali podciag nad garazem

  2. #42

    Domyślnie kredyt

    rzadko ostatnio sie odzywamy, zmeczyly nas strasznie zmagania z bankiem, ostatnie tygodnie rozmow na temat kredytu byly chyba gorsze niz Proces Kafki, od zeszlego tygodnia mamy 1sza transze na rachunku, ale czekamy az nas wykonawca skonczy obecna budowe, juz wylewa stropy, także lada dzień zacznie u nas, pod warunkeim, ze materialy, ktore zamowil juz beda

    po dlugim weekendzie wchodzi do nas miejscowy spec od ogrodzen...ze znalezieniem kogos z krotkim terminem i w miare niskimi cenami tez nie bylo latwo

    patrzac na umowe z wykonawca - mamy juz 2 miesiace opoznienia, najpierw czekalismy na ZE az podlaczy prad, potem walka o kredyt, wykonawca w miedzyczasie zaczal cos innego budowac .... chyba nie uda nam się w tym tempie zamieszkać na Boże Narodzenie

    z tego co widze obserwujac wszystkich Zreczniakow postawienie domu do stanu surowego idzie w miare szybko, za to wykańczanie trwa całe wieki

    w zeszlym tygodniu byliśmy juz tak zniechęceni, że mieliśmy nawet takie myśli, żeby wstrzymać się z budową aż do jesieni, może sytuacja na rynku materiałów i wykonawców jakoś by się ustabilizowała...ale skoro mamy juz kasę to jednak zaczniemy--choć jak widać z tonu posta chwilowo zapału u nas brak

  3. #43

    Domyślnie Re: kredyt

    Cytat Napisał Walaciki
    rzadko ostatnio sie odzywamy, zmeczyly nas strasznie zmagania z bankiem, ostatnie tygodnie rozmow na temat kredytu byly chyba gorsze niz Proces Kafki, od zeszlego tygodnia mamy 1sza transze na rachunku,
    ehh, nie przejmuj się - to dopiero początek "przygody" z bankiem


    Cytat Napisał Walaciki
    w zeszlym tygodniu byliśmy juz tak zniechęceni, że mieliśmy nawet takie myśli, żeby wstrzymać się z budową aż do jesieni, może sytuacja na rynku materiałów i wykonawców jakoś by się ustabilizowała...ale skoro mamy juz kasę to jednak zaczniemy--choć jak widać z tonu posta chwilowo zapału u nas brak
    myslę, ze przędzej czy później każdego dopada taki kryzys - trzeba sie pogodzić z tym, że budowa to nie bajka - a poważne przedsięwzięcie i sa lepsze i gorsze chwile.

    Ja tez juz przeżywałem "budowlaną deprechę"

    pzdr
    Habier
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  4. #44

    Domyślnie

    Walaciki, odradzam odkładanie budowy na później.
    Budowę ciągniecie (jak i my) z kredytu a ceny materiałów stale rosną, więc jesienią może zabraknąć na wykończenie.
    Lepiej teraz kupić materiały, a nawet je zamówić, żeby tylko uniknąć późniejszych podwyżek.

    Co do nerwów na budowie, to trzeba się przyzwyczaić. Mieliśmy obiecaną przeprowadzkę na grudzień 2007. Możesz sobie tylko wyobrazić naszą wściekłość, kiedy na budowie ciągle pod górkę, a święta tuż tuż. Telefony, pretensje, złość.
    Zaczęło się od dachówki, której zabrakło w hurtowniach. Ta, która już była położona musieliśmy zdjąć. Po nowym roku we wszystkich hurtowniach do połowy stycznia trwały... inwentaryzacje. A więc znowu postój na budowie.
    Pod koniec marca zrozumieliśmy, że i kolejnych świąt nie spędzimy w nowym domu. I chyba dopiero wtedy odpuściliśmy naciskanie.

    W zwolnionym tempie zostało wykończone wnętrze budynku a ja w tym czasie zrobiłem regały w garderobie i prawie skończyłem łazienkę na górze.
    Pozostało jeszcze trochę drobnej roboty wewnątrz, ale już widać koniec!
    Jeżeli sąsiad szybko przeniesie szambo, to nasz poślizg będzie "tylko" 5-miesięczny, więc głowa do góry, Walaciki
    <><><><><><><>
    C77b

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szkrab
    Walaciki, odradzam odkładanie budowy na później.
    Budowę ciągniecie (jak i my) z kredytu a ceny materiałów stale rosną, więc jesienią może zabraknąć na wykończenie.
    Lepiej teraz kupić materiały, a nawet je zamówić, żeby tylko uniknąć późniejszych podwyżek.
    Szkrab ma racje - bedzie coraz drozej.

    Wczoraj mój majster robił rozeznanie w okolicznych hurtowniach - bo ich nastepna robota bedzie z ich materialami - i powiedzial ze jest kosmos. Cena BK 24 dochodzi do 14 zlotych i cięzko go dostac - generalnie nie ma. A jeszcze niedawno jak mu opowiadlalem ze tak cizeko jest z materialami - to na mnie patrzyl jak na wariata. Teraz sam sie przekonuje jak to jest.

    Swoją drogą, jak się czymś martwię albo denerwuję, to "majstry" mi mówią: eee, Pan sie nie martwi, to dopiero początek...
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Habier
    Swoją drogą, jak się czymś martwię albo denerwuję, to "majstry" mi mówią: eee, Pan sie nie martwi, to dopiero początek...

    ...początek...
    no trudno, trzeba naładować akumulatory w długi weekend i do roboty

    Wy, budujący pewnie będziecie czynnie odpoczywać na budowie, zazdroszczę, u nas działeczka przygotowana, nic tylko budować, ale na razie możemy tylko podreptać w miejscu

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Walaciki
    Cytat Napisał Habier
    Swoją drogą, jak się czymś martwię albo denerwuję, to "majstry" mi mówią: eee, Pan sie nie martwi, to dopiero początek...

    ...początek...
    no trudno, trzeba naładować akumulatory w długi weekend i do roboty

    Wy, budujący pewnie będziecie czynnie odpoczywać na budowie, zazdroszczę, u nas działeczka przygotowana, nic tylko budować, ale na razie możemy tylko podreptać w miejscu
    ja tam wiele nie moge porobic - bo nie mam miejsca - działka od frontu jest maksymalnie zawalona towarem - piach, cegły, cement, BK, betoniara, przyczepa chłopaków - że tak naprawde niewiele moge zrobic. Jedynie humus moge sobie porozwozic po działce (humus). Ale tak naprawde to po 5-10 przejzadach taczkami mam dosyś i plecy mnie strasznie bolą. Generalnie nie ma lekko.
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  8. #48

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Wiem że nieczęsto tu piszę ale za to staram się czytać wszystkie wypowiedzi. Niestety walka z przygotowaniem sie do budowy zabiera nam mnóstwo czasu.Myślę że nie ma się co martwić bankiem, oni zawsze mówią że "to potrwa tydzień i będa pieniądze" a potem co co chwilę wymyślają jakieś papiery. My właśnie skończyliśmy robic prąd (robiliśmy na własną rękę) i walkę z gościem który sprzedał nam działkę, o to, żeby zrobił nam wreszcie drogę, bo jutro przyjeżdzą grucha z betonem (lejemy 4,5 kubika 12). Mam nadzieję że do końca tyg. będą fundamenty. Po długim weekendzie chcemy stawiać ściankę, a potem izolować.
    EEEEch zobaczymy jak to będzie
    Pozdrawiam wszystkich "Zręczniaków"
    Jacek[/code]

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Ale się nowy wątek rozwinął Pozdrawiam wszystkim Zręczniaków

  10. #50

    Domyślnie

    hej,

    mam ku...wa dosyc tej budowy.

    Wczoraj zalewalismy strop - beton mial byc miedzy 14 a 16 tą. Urwałem sie z roboty coby wszystkiego "dopilnować" i wogóle..
    Beton przyjechał o 19:30!!!! Chłopaki kończyli po ciemku o 21:30 - porażka.

    Więźba miała być u mnie na budowie wczoraj - ale jakies tam opóźnienia - będzie w czwartek rano - mówie dobra - nie ma ciśnienia niech będzie jutro. Dziś od rana mi mówią, że będzie ok 14 na budowie. Mówie ok. Chłopaki w poniedziałek zaczyanją dach - więc OK, luz i wogóle. Godzina 14:30 - telefon z hurtowni - pani pyta: "a ta więźba miała być impregnowana czy nie?" !!!!!!! No żesz ku..wa. Mam dosyć....
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Habier
    hej,

    mam ku...wa dosyc tej budowy.....
    he,he,he
    cytuję: "a to dopiero poczatek",
    wczoraj na tydzień przed planowanym rozpoczeciem budowy moją kolezankę z pracy wystawila ekipa, nie bedą u niej budowac....

    trzeba sie przygotowac jak na wojne....
    pamietajmy: co nas nie zabije to nas wzmocni [/b]

  12. #52

    Domyślnie

    teraz to nie inwestor rządzi bo ma kasę tylko budowlańcy i producenci, zanim skończymy te nasze budowy będziemy im wszyscy jeść z ręki

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Walaciki
    Cytat Napisał Habier
    hej,

    mam ku...wa dosyc tej budowy.....
    he,he,he
    cytuję: "a to dopiero poczatek",
    no niestety - dlatego mam dosyć

    Cytat Napisał Walaciki
    wczoraj na tydzień przed planowanym rozpoczeciem budowy moją kolezankę z pracy wystawila ekipa, nie bedą u niej budowac....
    oj, to najgorsze co mogło sie stać - kurcze - bardzo mi przykro.


    Cytat Napisał Walaciki
    trzeba sie przygotowac jak na wojne....
    pamietajmy: co nas nie zabije to nas wzmocni [/b]
    cos w tym jest.

    Najgorsze jest to, że człowiek nie ma na większość rzeczy wpływu. Wygląda wszystko OK, że jest załatwione na cacy - a tu takie kwiatki. Ekipa czeka - a tu nie ma towaru (beton / więźba) - a ja mogę tylko dzwonić i poganiać - straszne.
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Walaciki
    teraz to nie inwestor rządzi bo ma kasę tylko budowlańcy i producenci, zanim skończymy te nasze budowy będziemy im wszyscy jeść z ręki
    No ja juz mam ich wszystkich dosyć.

    Wykończeniówkę zrobie sobie sam
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  15. #55

    Domyślnie

    oj Habier strasznie mi przykro ze sie musiales denerwowac. ale niestety znam to z autopsji choc (odpukac) na budowie nic sie mi takiego nie przytrafilo. mielismy kilka poslizgow ale jakos tak sie zlozylo, ze mieli murarze co innego do roboty wiec przeszlo bez echa.
    Habier glowa do gory

    aa u nas strop zalewaja w srode 2 maja. a 7 maja maja przywiezc siporeks na dzialowki.

    wiecie co te ceny mnie przerazaja. porothon teraz kkosztuje ponad 7zl a my placilismy 4,3

    buziaki Zreczniaki

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał justynap13
    oj Habier strasznie mi przykro ze sie musiales denerwowac. ale niestety znam to z autopsji choc (odpukac) na budowie nic sie mi takiego nie przytrafilo. mielismy kilka poslizgow ale jakos tak sie zlozylo, ze mieli murarze co innego do roboty wiec przeszlo bez echa.
    Habier glowa do gory

    aa u nas strop zalewaja w srode 2 maja. a 7 maja maja przywiezc siporeks na dzialowki.

    wiecie co te ceny mnie przerazaja. porothon teraz kkosztuje ponad 7zl a my placilismy 4,3

    buziaki Zreczniaki
    Z siporeksem jest to samo. Rok temu kupowałem po 5,60!!!!! A teraz...ehhh...szkoda gadać

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom
    Z siporeksem jest to samo. Rok temu kupowałem po 5,60!!!!! A teraz...ehhh...szkoda gadać
    Ja miesiac temu domawiałem jeszcze po 10PLN.
    Powinno mi zostać troszkę - mogę odsprzedać po ....

    A dzis rano sobie pojechałam na działkę, wszedłem na piętro i ... olewałem
    Polewałem sobie strop - fajna zabawa.
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  18. #58

    Domyślnie

    no i widzisz Habier nastal nowy dzien i lepszy humor czlowiek odrazu ma.

    ja dzisiaj mialam strasznie duzo jezdzenia. najpierw zaplacilam za wiezbe (10 615 ), pozniej za beton na srtop- ponad 3000 i pozniej za pustaki stropowe -1900. poza tym musialam skombinowac na zaraz 20 stempli bo nam zabraklo (udalo sie na szczescie ).
    poza tym strop dopiero zalewamy 4 maja bo 2 maja betoniarnia jednak nie pracuje. dzisiaj szalowali i zbroili schody i powiem Wam ze calkiem to fajnie wyglada.
    z tego upalu zapomnialam tylko zdjecia porobic

    pozdrawiam

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał justynap13
    no i widzisz Habier nastal nowy dzien i lepszy humor czlowiek odrazu ma.

    pozdrawiam
    kolejny dzien - kolejna porażka
    przywięźli więźbe - tylko krowkwie im sie troszke zmniejszyły - zamiast 20x24 przyjechały 16x24
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  20. #60

    Domyślnie

    Habier. Nie denerwuj się bo każdy tak ma. Nam wczoraj w banku powiedziano, że wypłacą nam kredyt jak się dodatkowo ubezpieczymy mimo, że wcześniej zarzekano się, że to nie jest potrzebne. To, że do kwoty kredytu co miesiąc dojdzie ok 100 zł to nic tak jak u Ciebie mniejsze krokwie o te kilka centymetrow.
    Co do materiałów i innych miłych rzeczy to przecież mamy dlugi weekend i nikomu się nie chce sprzedawać. Czekamy na zapłacony towar a hurtownicy mają to w .... Zamawiamy deskę tarasową od kilku dni a gość od niej nawet już nie odbiera telefonu. Co za czasy.Chcesz dać ludziom zarobić a oni wspaniałomyślnie nie chcę pieniędzy.Jak już dodzwoniłem się do tej hurtowni to usłyszałem żeby poszukać sobie deski w innym miejscu. Nie jestem w stanie tego zrozumieć i naprawdę zaczynamy jak ktoś to pisał jeść im z ręki. Cieszymy się, że tylko, albo aż zostało nam wykańczanie zręczniaka a przy okazji sebie. Pozdrowienia dla wszystkich od piotraw1 (niejakiego męża).

Strona 3 z 97

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony