dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 47 z 97
Pokaż wyniki od 921 do 940 z 1923
  1. #921

    Domyślnie

    Drzwi będą DRE w "negatywie"; wszystkie mamy w orzechu. Drzwi są jasne a ościeżnica ciemna. Tutaj będzie odwrotnie. Szkoda, że trzeba czekać 4 tyg.
    <><><><><><><>
    C77b

  2. #922

    Domyślnie

    Czy to prawda, że od tego tj, 2009 roku każdy dom będzie musiał posiadać "świadectwo energetyczne"? Mój kier-bud właśnie mnie o tym uprzejmie poinformował. 1200zl trzeba wybulić na taki świstek...:/

    http://www.swiadectwa-energetyczne.pl/

  3. #923
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar banko
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    702
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickoz
    Czy to prawda, że od tego tj, 2009 roku każdy dom będzie musiał posiadać "świadectwo energetyczne"? Mój kier-bud właśnie mnie o tym uprzejmie poinformował. 1200zl trzeba wybulić na taki świstek...:/

    http://www.swiadectwa-energetyczne.pl/

    http://forum.muratordom.pl/budujesz-...se,t149215.htm

  4. #924
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aziniaki

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    słyszałam też, że w związku z tym przepisem już podczas załatwiania pozwolenia na budowę trzeba mieć jakieś papiery, które określają zapotrzebowanie budynku na wszelaką energię i tego też pewnie za darmo nie dają
    aha, mam i dobrą wiadomość dla wszystkich ociągających się z rozpoczęciem budowy (tak jak np. ja ) - pozwolenie na budowę jest podobno ważne nie 2 a 3 lata
    czy ktoś może to potwierdzić?

  5. #925

    Domyślnie

    Mam pytanka do posiadaczy podbitki.

    1. Jak macie zamontowaną podbitkę nad tarasem?
    Proszę o fotki z etapu montażu (chodzi o stelaż). Chyba będę to robił sam, więc każda sugestia mile widziana.

    2. Podbitkę można zrobić z płyty osb i otynkować. Tylko co zrobić z deską masującą widoczną od przodu (pod rynną)? A może zrezygnować z niej i ściąć krokwie tak, żeby nie były widoczne? Co o tym sądzicie?
    <><><><><><><>
    C77b

  6. #926
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aziniaki

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    nie wiem czy ktokolwiek tu jeszcze zagląda bo cisza tu okrutna ale mamy z mężem niecodzienny pomysł - CHCEMY WYBUDOWAĆ NASZEGO ZRĘCZNIAKA W WERSJI DREWNIANEJ jak Wam się to widzi?

  7. #927
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wawrzus33

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Faktycznie jakoś smutno na forum... Dzisiaj był u nas geodeta i wytyczyliśmy naszego zreczniaka c77c. Z kopaniem jeszcze poczekamy bo u nas glina i wody gruntowe jeszcze wysoko. Może nawet po swietach zaczniemy

  8. #928

    Domyślnie

    Witam,

    żeby ozywić troszkę wątek to informuję, że nasz "zręczny" jest juz praktycznie ukończony, w najbliższą sobotę odbędzie się inauguracyjne spanie jeszcze nie przeprowadzka, ale juz pare sprzętów zwiżliśmy wiec da się przez weekend przemieszkać, na początku tygodnia wrzucę parę fotek dla tych co rozpoczynają zmagania

    pozdrawiam

  9. #929

    Domyślnie

    Witam,
    Pytanko jakim styropianem macie/planujecie ocieplić swoje Zręczniaki???
    Ja się zastanawiam nad 15cm ale ostatnio wszyscy chcą mnie przekonać ze 12 to max.
    Jak Wy sądzicie??
    Pozdrawiam
    Artur


  10. #930

    Domyślnie

    Cytat Napisał NikoMati
    Witam,
    Pytanko jakim styropianem macie/planujecie ocieplić swoje Zręczniaki???
    Ja się zastanawiam nad 15cm ale ostatnio wszyscy chcą mnie przekonać ze 12 to max.
    Jak Wy sądzicie??
    Pozdrawiam
    Artur

    ja ociepliłam 15 i uważam to za świetną decyzję, domek naprawdę kapitalnie trzyma ciepło.

  11. #931

    Domyślnie

    Cytat Napisał pogor
    Cytat Napisał NikoMati
    Witam,
    Pytanko jakim styropianem macie/planujecie ocieplić swoje Zręczniaki???
    Ja się zastanawiam nad 15cm ale ostatnio wszyscy chcą mnie przekonać ze 12 to max.
    Jak Wy sądzicie??
    Pozdrawiam
    Artur

    ja ociepliłam 15 i uważam to za świetną decyzję, domek naprawdę kapitalnie trzyma ciepło.

    Pytanko dodatkowe - stosowałeś listwy startowe?? - czytałem opinie ze prze te listwy ucieka ciepło (przemarza)

  12. #932

    Domyślnie

    Hej. My zakupiliśmy styropian o grubości 15cm. Moim zdaniem im więcej tym lepiej Na podłogę 5cm twardego i tak myśle czy nie za mało.

    Pytanko z innej beczki. Zastanawiam się nad ogrzewaniem na olej opałowy. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym związane? Bo wydaje mi śie, że przy dobrze ocieplonym bydynku to niegłupie rozwiązanie...

  13. #933
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aziniaki

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickoz
    Zastanawiam się nad ogrzewaniem na olej opałowy. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym związane? Bo wydaje mi śie, że przy dobrze ocieplonym bydynku to niegłupie rozwiązanie...
    w obecnym domu mamy piec na olej opałowy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Mamy zamiar przenieść obecny piec do Zręczniaka. Jedyny problem jest taki, że piec z całym sprzętem zajmuje bardzo dużo miejsca - sam zbiornik (my mamy 1600l) zajmuje około 5 m2.

  14. #934

    Domyślnie

    No właśnie mamy dylemat. Eko-groszek czy Olej opałowy...
    A można wiedzieć ile litrów oleju zużywacie na rok/miesiąc? I jakiej powierzchni domek ogrzewacie?

  15. #935
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aziniaki

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickoz
    A można wiedzieć ile litrów oleju zużywacie na rok/miesiąc? I jakiej powierzchni domek ogrzewacie?
    Dom o pow. 120m2 - tankujemy raz na rok do pełna. tzn. zużywamy rocznie 1500 litrów oleju (ogrzewanie + ciepła woda przez cały rok). Naprawdę polecam. Co prawda teraz jest dużo drożej niż kiedy podejmowaliśmy decyzję. Pamiętam pierwsze tankowanie po 85 groszy za litr ale i tak uważam, że był to dobry wybór. Za chwilę ruszamy z budową zręczniaka i nawet nie ma tematu wyboru ogrzewania - przenosimy piec i koniec.

  16. #936

    Domyślnie

    Cytat Napisał NikoMati
    Cytat Napisał pogor
    Cytat Napisał NikoMati
    Witam,
    Pytanko jakim styropianem macie/planujecie ocieplić swoje Zręczniaki???
    Ja się zastanawiam nad 15cm ale ostatnio wszyscy chcą mnie przekonać ze 12 to max.
    Jak Wy sądzicie??
    Pozdrawiam
    Artur

    ja ociepliłam 15 i uważam to za świetną decyzję, domek naprawdę kapitalnie trzyma ciepło.

    Pytanko dodatkowe - stosowałeś listwy startowe?? - czytałem opinie ze prze te listwy ucieka ciepło (przemarza)
    nie, nie stosowalismy, też wiem z forum że podobno sa z tym takie problemy, syr frezowany 15, dodatkowo wszystkie łączenia piankowane, naprawdę solidnie Panowie robili, ale widać efekty.

  17. #937

    Domyślnie

    Cytat Napisał pogor
    Cytat Napisał NikoMati
    Cytat Napisał pogor
    Cytat Napisał NikoMati
    Witam,
    Pytanko jakim styropianem macie/planujecie ocieplić swoje Zręczniaki???
    Ja się zastanawiam nad 15cm ale ostatnio wszyscy chcą mnie przekonać ze 12 to max.
    Jak Wy sądzicie??
    Pozdrawiam
    Artur

    ja ociepliłam 15 i uważam to za świetną decyzję, domek naprawdę kapitalnie trzyma ciepło.

    Pytanko dodatkowe - stosowałeś listwy startowe?? - czytałem opinie ze prze te listwy ucieka ciepło (przemarza)
    nie, nie stosowalismy, też wiem z forum że podobno sa z tym takie problemy, syr frezowany 15, dodatkowo wszystkie łączenia piankowane, naprawdę solidnie Panowie robili, ale widać efekty.
    Będę wdzieczny jeszcze za info ile metrów poszło Wam styropianu. (15cm frez)
    A podbitkę już macie??
    Pozdrawiam
    Artur

  18. #938

    Domyślnie

    My kupilśmy 170m2 styropianu 15cm. A ile faktycznie zużyjemy to sie okarze w praniu...
    Dom o pow. 120m2 - tankujemy raz na rok do pełna. tzn. zużywamy rocznie 1500 litrów oleju (ogrzewanie + ciepła woda przez cały rok). Naprawdę polecam. Co prawda teraz jest dużo drożej niż kiedy podejmowaliśmy decyzję. Pamiętam pierwsze tankowanie po 85 groszy za litr ale i tak uważam, że był to dobry wybór. Za chwilę ruszamy z budową zręczniaka i nawet nie ma tematu wyboru ogrzewania - przenosimy piec i koniec.
    No kurcze jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Sam nie wiem na co się zdecydować. Teraz olej jest po 2 zl ale w zeszlym roku byl nawet po 3 zl z litr . Z drugiej strony ceny groszku systematycznie idą do góry i przestaje się to opłacać.
    Dzięki za info.


    Jeszcze jedno aziniaki jakiej firmy macie kocioł. Może możecie polecić jakąś markę?

  19. #939

    Domyślnie

    Cytat Napisał NikoMati
    Cytat Napisał pogor
    Cytat Napisał NikoMati
    Cytat Napisał pogor
    Cytat Napisał NikoMati
    Witam,
    Pytanko jakim styropianem macie/planujecie ocieplić swoje Zręczniaki???
    Ja się zastanawiam nad 15cm ale ostatnio wszyscy chcą mnie przekonać ze 12 to max.
    Jak Wy sądzicie??
    Pozdrawiam
    Artur

    ja ociepliłam 15 i uważam to za świetną decyzję, domek naprawdę kapitalnie trzyma ciepło.

    Pytanko dodatkowe - stosowałeś listwy startowe?? - czytałem opinie ze prze te listwy ucieka ciepło (przemarza)
    nie, nie stosowalismy, też wiem z forum że podobno sa z tym takie problemy, syr frezowany 15, dodatkowo wszystkie łączenia piankowane, naprawdę solidnie Panowie robili, ale widać efekty.
    Będę wdzieczny jeszcze za info ile metrów poszło Wam styropianu. (15cm frez)
    A podbitkę już macie??
    Pozdrawiam
    Artur
    dokładnie nie pamiętam, mogę sprawdzić na rachunku, ale kupiliśmy chyba 190 m2 i poszło co do joty, podbitkę tez mamy.

  20. #940

    Domyślnie

    Cytat Napisał NikoMati
    Cytat Napisał pogor
    Cytat Napisał NikoMati
    Cytat Napisał pogor
    Cytat Napisał NikoMati
    Witam,
    Pytanko jakim styropianem macie/planujecie ocieplić swoje Zręczniaki???
    Ja się zastanawiam nad 15cm ale ostatnio wszyscy chcą mnie przekonać ze 12 to max.
    Jak Wy sądzicie??
    Pozdrawiam
    Artur

    ja ociepliłam 15 i uważam to za świetną decyzję, domek naprawdę kapitalnie trzyma ciepło.

    Pytanko dodatkowe - stosowałeś listwy startowe?? - czytałem opinie ze prze te listwy ucieka ciepło (przemarza)
    nie, nie stosowalismy, też wiem z forum że podobno sa z tym takie problemy, syr frezowany 15, dodatkowo wszystkie łączenia piankowane, naprawdę solidnie Panowie robili, ale widać efekty.
    Będę wdzieczny jeszcze za info ile metrów poszło Wam styropianu. (15cm frez)
    A podbitkę już macie??
    Pozdrawiam
    Artur
    dokładnie nie pamiętam, mogę sprawdzić na rachunku, ale kupiłam chyba 190 m2 i poszło co do joty, podbitkę tez mamy.
    Ostatnio edytowane przez pogor ; 19-07-2010 o 10:48

Strona 47 z 97

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony