dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ediface

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    5

    Domyślnie Przedłużenie okapu

    Witam,
    Posiadam dach dwuspadowy przykryty papą. Dach nie posiada okapu, tzn. rynna znajduje się nad niewielkim gzymsem, który wysunięty jest od lica ściany budynku około 15 cm. Zamierzam wymienić rynny na nowe i przy okazji chciałbym przedłużyć dach w taki sposób aby rynna znalazła się poza gzymsem. Wg mnie należałoby przedłużyć dach o 30 cm.

    Moje pytanie, czy takie przedłużenie można wykonać poprzez dokręcenie do krokwi łat, na których zostanie przybita deska i zamocowane haki wraz z rynnami? Może są inne rozwiązania aby wyprowadzić delikatny okap, tak żeby rynny były wysunięte poza gzyms?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ostatnio taką sztukę robili dekarze w domku teściowej ale tam nie było żadnego gzymsu. Okap został przedłożony poprzez dokręcenie nie łat a kawałków nowych krokwi (ok. 50cm) do starych. Jak się domyślam Ty nie bardzo masz dostęp do całych krokwi żeby je przedłużyć. Pewnie to i dobry pomysł tylko czy łata 50x50 wytrzyma na tym odcinku ciężar pokrycia dachu oraz ciężar rynien, które przecież nie zawsze są puste Najwyżej musiałbyś zacząć ja mocować przynajmniej metr "w górę" połaci od miejsca rozpoczynania się tej przedłużki. Nie wiem czyś zrozumiałeś najwyżej spróbuję jeszcze raz.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ediface

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Ostatnio taką sztukę robili dekarze w domku teściowej ale tam nie było żadnego gzymsu. Okap został przedłożony poprzez dokręcenie nie łat a kawałków nowych krokwi (ok. 50cm) do starych. Jak się domyślam Ty nie bardzo masz dostęp do całych krokwi żeby je przedłużyć. Pewnie to i dobry pomysł tylko czy łata 50x50 wytrzyma na tym odcinku ciężar pokrycia dachu oraz ciężar rynien, które przecież nie zawsze są puste Najwyżej musiałbyś zacząć ja mocować przynajmniej metr "w górę" połaci od miejsca rozpoczynania się tej przedłużki. Nie wiem czyś zrozumiałeś najwyżej spróbuję jeszcze raz.
    Dostęp do krokwi będę miał jak usunę deskę pod rynną i obróbki blacharskie, które i tak zamierzam wymienić. Zastanawiałem się tylko czy jest uzasadnione robienie tego przedłużenia przez dokręcenie kawałków krokwi. Dach będzie przykryty tylko papą termozgrzewalną, która do szczególnie ciężkich pokryć nie należy.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o ciężar papy. Śnieg i woda w rynnie to są obciążenia. Profesjonalne rozwiązanie to dobicie do boków starych krokwi nowych kawałków krokwi o długości równe trzykrotnej wartości wielkości wydłużenia. Pozostaje jeszcze pytanie czy możesz to zrobić bo to zmiana elewacji. Należałoby się upewnić w urzędzie czy nie ma jakiś uwarunkowań i czy można to zrobić bez projektu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony