dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie zasłonięcie kratki od kominka

    Cześć,

    nie wiem czy dobry dział - mam nadzieję, że tak.

    Zastanawiam się czym zasłonić kratkę kominka, żeby powietrze nie leciało do pokoju. Otóż na parterze stoi kominek, który ogrzewa salon i kuchnię na parterze. Teraz z żoną wykańczamy piętro i chcemy zasłonić kratkę, którą leci ciepłe powietrze z kominka. Czy użycie czerwonego karton-gipsu będzie wystarczające? Czy może w jakiś inny sposób to zakleić? Jeżeli czerwony k-g wystarczy to jakim klejem to przytwierdzić do podłogi? Na tym mają leżeć panele podłogowe.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Najpierw trzeba sprawdzić, czy można tą kratkę wyeliminować. W tym celu należy przeliczyć powierzchnie wlotów i wylotów, a potem dopasować do instrukcji montażu wkładu (tego lub podobnego). Ograniczenie ilości przepływającego powietrza przez obudowę kominka może skutkować podniesieniem temperatury w jej wnętrzu. Efektem może być uszkodzenie obudowy, lub wywołanie chemicznych zapachów i spowodowanie wdychania toksyn przez domowników.

    Jak juz przez to przebrniesz, zaklej otwór jakimś materiałem ceramicznym. Cegłą , płytką, płytą izolacyjną KW. Płyta gipsowa to papier na wierzchu. Czerwony, zielony, niebieski czy różowy, pali się tak samo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony