dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Aranżacja salonu z aneksem i łazienki

    Dzień dobry
    od pewnego czasu przeglądam forum, widzę że jest tutaj bardzo dużo doświadczonych ludzi chętnych do pomocy. Jako, że dopiero zaczynam pierwszy raz w życiu urządzać mieszkanie chciałabym zasięgnąć Waszych porad
    Mieszkanie w stanie deweloperskim ma około 44m2, będą w nim mieszkać 2 osoby. Mieszkanie jest usytuowane na parterze, w połowie bloku "na załamaniu" dwóch części (widać to dobrze na rzucie tarasu) - z racji tego niektóre ściany są pod skosem a w łazience słup konstrukcyjny, który spędza mi sen z powiek

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4081.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	444492

    Jeśli chodzi o łazienkę, zdecydowaliśmy się na prysznic jednak mam problem jak wkomponować owy słup konstrukcyjny, przez dewelopera została tam zaprojektowana wanna. Myślałam nad przeniesieniem przyłączy wodnych na lewą strony (obecnie są na prawej) lub wkomponować słup w kabinę i położyć inne kafle niż na reszcie łazienki. Jeśli chodzi o układ toaleta, umywalka, pralka chcemy zostać przy tym układzie, który jest na planie. Owy słup wygląda tak:

    Załącznik 444496

    W aneksie kuchennym podoba mi się wyspa - oddziela kuchnie od salonu, jednak jest ona niepraktyczna pod względem miejsca dla gości. Chciałabym mieć prostokątny stół dla 6 osób. Czy zrezygnować z wyspy i dać tylko stół? Obawiam się, że oba się nie zmieszczą.
    Co polecacie na podłogę? W kuchni kafle czy panele? Myślę również nad deską na całej powierzchni.

    Jeśli maja Państwo dla mnie jakieś porady to bardzo proszę o pomoc Z góry dziękuję!
    Pozdrawiam, Ola
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4280.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	444497  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja bym na początek poprostowała ściany, żeby uzyskać kąty proste i nie trzeba było zamawiać szaf na wymiar.




    W aneksie półwysep (poszerzony do 80 cm i od strony salonu półki i dostawiła do niego stół rozkładany.(80 cm x 120 cm) - na co dzień nie potrzebujecie 6 miejsc siedzących, a na imprezę stół będzie się odstawiać od półwyspy na środek pokoju i rozkładać.
    układ stołu i półwyspy taki:

  3. #3

    Domyślnie

    Elfir, bardzo dziękuje za posunięcie pomysłu z rozsuwanym stołem Nad prostowaniem ścian też bede musiała pomyśleć.
    A jak to widzisz z łazienką? Bo widze, że zmieniłaś na planie miejsce pralki Raczej chciałabym zostać przy opcji pralki obok ubikacji (są tam wszystkie przyłącza). Jak pisałam sen z powiek spędza mi owy słup konstrukcyjny. Myślałam żeby zrobić tam kabinę walk in, może przychodzą Ci na myśl inne rozwiązania?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kabina walk in. Ja przestawiłam w łazience, aby przesunąć drzwi i móc wstawić szerszą kabinę.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak sprawdza Ci się ta kabina? Polecasz? Słyszałam różne opinie

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja we własnym domu mam murowane bezbrodzikowe prysznice z zasłonkami - nie chciałam bawić się w mycie szyb .

    W wypowiedzi powyżej pisałam o przeróbkach na planie - przestawiłam drzwi by wszedł większy brodzik.

  7. #7

    Domyślnie

    Myślę jeszcze o takim rozwiązaniu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_40812.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	444574
    Na niebiesko szklana kabina walk in i szafka przed prysznicem ponieważ obawiam się, że jedna szafka tylko pod umywalką to za mało.

  8. #8
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    To trafne rozwiązanie. Po obydwu stronach słupa, można stworzyć pojemne półki na kosmetyki, a dodatkowa szafka w łazience na pewno się przyda. Powodzenia!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony