dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ptaku Marcin

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Łaziska Górne
    Kod pocztowy
    43-170
    Posty
    3

    Domyślnie Płot w zabudowie szeregowej - co można ?

    Dzień dobry,
    mam pytanie dotyczące wspólnego płotu w zabudowie szeregowej.
    Płot jest wykonany przez dewelopera z paneli ogrodzeniowych, po trzech latach zdecydowałem się przepleść taśmę ogrodzeniową WDB PLAST na całości żeby odizolować się od sąsiada a właściwie od wiecznie szczekającego na nas psa - bałem się że np córka przełoży rękę i zostanie ugryziona, o tym jak uciążliwy jest ujadający na nasz widok pies już nawet nie wspominam.
    Okazało się że po paru dniach dostałem pismo od sąsiada że on nie wyraził na to zgody i mam taśmy zdemontować bo zagrażają konstrukcji płotu a jeśli tego nie zrobię to sprawę skieruje do sądu.
    Sąsiad twierdzi że połowa płotu jest jego .
    Pytanie zatem która dokładnie połowa jest jego i czy rzeczywiście muszę zdemontować taśmy z ogrodzenia i nie mam szans na odgrodzenie się od uciążliwego sąsiada ?

  2. #2

    Domyślnie

    Przyczep na tretytki płot lamelowy z Leroy/Obi i będzie gitara. Ja tak zrobiłem (tylko pomalowałem na biało) i jest cacy.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ptaku Marcin

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Łaziska Górne
    Kod pocztowy
    43-170
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niedzielny_89 Zobacz post
    Przyczep na tretytki płot lamelowy z Leroy/Obi i będzie gitara. Ja tak zrobiłem (tylko pomalowałem na biało) i jest cacy.
    Obawiam się że jak przypnę na trytytki do płotu to będzie ten sam argument, że to zagraża konstrukcji płotu bo ją obciąża...
    Wiem że mogę postawić drugi płot który będzie już w mojej działce i wtedy nic mu do tego , ale to jest bez sensu stawiać płot przy płocie.
    Stąd moje pytanie jak to wygląda od strony prawnej, może ktoś już przerabiał taki temat?

  4. #4

    Domyślnie

    Zgłoś sąsiada na policji jeśli argumenty słowne nie działają.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Ogrodzenie postawione przez dewelopera służy pożytkowi obu stron i działania powinny być wspólne i w porozumieniu. Niestety do posiadania psa trzeba dorosnąć, choćby dlatego że szczeka i sra (stawia kloce), a to podpada pod uciążliwości sąsiedzkie. Połowa posiadaczy zwierząt, ma wiedzę o nich na poziomie paznokci u stóp. Pies sąsiada kwalifikuje sie na terapię behawioralną lub coś podobnego. Może sąsiad też?
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 26-05-2020 o 17:07 Powód: Pies....

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Postaw płot betonowy. Z takimi sąsiadami nie ma co dyskutować

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ptaku Marcin

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Łaziska Górne
    Kod pocztowy
    43-170
    Posty
    3

    Domyślnie

    No właśnie obawiam się że jak nic nie podziała to będę musiał postawić drugi płot z którym będę już mógł robić co będę chciał... ale to ostateczność

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Bezpiecznie będzie dla dzieciaka, na szczekanie nie pomoże. Pies usłyszy ruch lub poczuje i będzie ujadał jak ....., szczególnie jeśli to mały sygnalizator. Teoretycznie drze japę bo broni terytorium, praktycznie to niewychowany świr. Lecz wychowanie zwierzaka to rola właściciela, o ile wie co to maniery.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony