dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Brama wjazdowa nietypowa

    Witam Wszystkich .Przymierzam się do wykonania bramy 2 - skrzydłowej z tym że trochę nietypowy zamysł mam . Szerokość bramy to ok. 4.67m początkowo skrzydła miały być takie same.Jednak plany się zmieniły i teraz jedno skrzydło ma mieć 2.60m główne do wjazdu .Drugie krótsze miałoby w sobie już bramkę o szerokości 70 lub 80 cm. .Brama ma mieć wysokość 1,50m około a jej wypełnienie będzie z panelu ogrodzeniowego Tylko nie jestem pewien czy skrzydło z bramką bez górnej belki na części by to wytrzymało .Dlatego proszę o jakieś rady ,sugestie bardziej znających się na rzeczy osób ode mnie Czy ta koncepcja jest wykonalna? jakich profili mógłbym użyć? Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Brama.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	444535  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Skrzydło 2,1m i furtka będzie jak drzwi, lecz obcy będą się potykać o dolną belkę jak o wysoki próg. Słaby pomysł. Jeśli już, to zrób dwa skrzydła: furtka 1,1m i drugie 3,67m (chyba górą odciąg i moocny słupek). Lub furtka jak poprzednio a duże skrzydło odsuwane (temat ogólnie znany).

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko że słupki już mam zalane na wspólnym fundamencie 8x8x3 Wytrzymają?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200526_171349 lii.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	444536

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Jakiś murek widzę tak więc wkręć się górą do tego czegoś betonowego i będzie chyba dobrze

  5. #5

    Domyślnie

    Ten murek to niestety ściana budynku sąsiadki :/ do którego niestety nie mogę się wkręcić brama jest pomiędzy dwoma budynkami i do żadnego z nich nie ma jak się wkręcić Czy pomijając kwestie progu którą można by rozwiązać np. nakładką zdejmowaną(by się nie potykać o próg) w razie potrzeby otwarcia drugiej połówki .Czy mógłbym zastosować profil zamknięty np 50x30x3.wtedy skrzydło 2.6m miałoby około 50-55kg.W przypadku jednego długiego skrzydła 3,67 jak proponował "Bertha" myślę że mogłoby być za ciężko już

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony