dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bobas1979

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    2

    Domyślnie Prośba o pomoc w identyfikacji

    Witam wszystkich forumowiczów.


    Jestem świeżym właścicielem domu który jest opalany piecem na ekogroszek. Szczęśliwie mam gaz w ulicy i planuje przejść na ogrzewanie gazowe, ale za nim to się stanie muszę ogarnąć ten pie^$#& piec .
    Problem polega na tym, że co prawda jestem w stanie uzyskać temperaturę na piecu rzędu 65 stopni, ale piec nie dopala ekogroszku (poniżej zdjęcia jak wygląda efekt spalania i sam piec) i spala na poziomie 30kg na dobę, dodatkowo nie wiem co to za piec bo brak jest już na nim oznaczeń producenta a instrukcja jest tylko do sterownika.

    Mam prośbę do forumowiczów w miarę możliwości o pomoc i wskazanie co to za piec i gdzie szukać instrukcji (szczególnie do czyszczenia), w czym jest problem z niedopalaniem się groszku (podejrzewam zbyt mało powietrza)?
    Zdaję sobie sprawę że jest to starsza konstrukcja (dom 12 lat) ale muszę się do wiosny z tym przemęczyć zanim wejdę z gazem a nie koniecznie chciałbym bankrutować na opale, o utylizacji popielnika nie wspomnę. Dodatkowo chciałbym uzyskać trochę wiedzy jak w tym przypadku ustawiać dmuchawę, na razie jest tak jak na zdjęciach.

    Poniżej podsyłam linka do zdjęć pieca, dmuchawy, i efektu spalania.
    Obecne ustawienia to czas podawania 5sec, odstęp pomiędzy załączeniem podajnika 75 sec (leciałem od 30sec co 5 sec w górę i teraz uzyskuję najmocniej dopalony węgiel co i tak jest dalekie od celu). Na zdjęciu dmuchawy jest taka jakby śrubka z dwiema nakrętkami, podejrzewam że jest to jakaś przepustnica tylko praktycznie nie da się jej poruszyć, czy jest to problem z tym ze całość jest zanieczyszczona i się przyblokowała czy to coś zupełnie innego?https://photos.app.goo.gl/UGnRemL4aegfKSeb6

    Z góry serdecznie dziękuje za wszelką pomoc.

    Pozdrawiam
    Rafał

    PS. Ewentualnie jeśli ktoś byłby w stanie wykonać czyszczenie tego pieca za opłata oczywiście to również byłbym wdzięczny. Dom jest w miejscowości Targówka (Mińsk Mazowiecki).
    Ostatnio edytowane przez bobas1979 ; 26-05-2020 o 21:36

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bobas1979

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Palę ekogroszkiem skarbek 28J.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony