dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    młotkowy

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-017
    Posty
    10

    Domyślnie Wełna mineralna-gruba.Z poddasza budynku dewelopera.Teraz jako wygłuszenie.

    Witam Wszystkich.
    Jakiś czas temu otrzymałem od pewnej Pani dużą ilość waty mineralnej w rolkach(nieporwana,niezniszczona) z izolacji poddasza.Teraz nie potrzebuję jej użyć do ocieplenia.A do wytłumienia mieszkania na parterze.Osoba od której otrzymałem tą że watę, miała jakieś wątpliwości co do jakości tej waty.Tak naprawdę to nie wiem do końca.Wiem że zakupiła nowy dom od dewelopera a watę wymieniła.
    Czy taka wata pomoże mi w wytłumieniu trzeszczącego sufitu.Będę mieszkać na parterze w domku jedno piętrowym.Założę się że będą trzaski starych podług.
    U góry mieszkają młodzi.Może wiele się dziać...
    Budynek budowano w 1920 roku.

  2. #2
    p_n_usunięte
    Guest
    p_n_usunięte

    Domyślnie

    Witam

    Jakbyś wrzucił zdjęcia tej wełny to by bardziej pomogło znaleźć odpowiedź na pytanie.

    Pozdrawiam
    plasticfun

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Wrzuć prosze zdjęcia wełny którą posiadasz. Postaram się zaproponować odpowiedne rozwiązanie. i
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    młotkowy

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-017
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cześć.Ale numer.Pszczoły zrobiły sobie ul w mojej wacie.Zostałem zaatakowany i pożądlony.Nie mogę się nawet zbliżyć.Wata jest elegancko zwinięta w rulony w workach i stoi na palecie euro.Ale jest tam rój pszczół!
    Mogę powiedzieć że ma brązowy kolor nie żółty.Jest puszysta miękka.A jej grubość to ok 15 cm.

  5. #5
    p_n_usunięte
    Guest
    p_n_usunięte

    Domyślnie

    Witam

    Z tymi pszczółkami to współczuję.

    Jeśli jest ich tam bardzo dużo to zgłoś to lokalnej straży pożarnej,powinni pomóc.


    Z twojego opisu koloru wełny wnioskuję że masz w posiadaniu wełnę mineralną marki Knauf.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	knauf.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	8,0 KB
ID:	444647


    Każda wełna mineralna lub szklana posiada właściwości termoizolacyjne oraz akustyczne,więc moim zdaniem śmiało możesz zastosować tę wełnę jako wygłuszenie trzeszczącego stropu.

    Nasuwa się pytanie w jaki sposób chcesz wykonać owe wytłumienie jak napisałeś w pierwszym poście.

    Jeżeli masz wysokie pomieszczenie mieszkalne to proponuję zrobić sufit podwieszany.
    Na konstrukcji ułożyć dokładnie wełnę i od spodu przykręcić płytę gipsową.


    Bardzo ważne jest to, że musi być zachowana pustka między sufitem a wełną.

    Teraz pomyśl o ile będziesz musiał obniżyć sufit:

    Przykład 3-5 cm pustka+wełna 15 cm + grubość rusztu krzyżowego sufitu podwieszanego+pyta gipsowa.

    Poniżej masz ciekawego linka.


    https://muratordom.pl/wnetrza/prace-...zMZx-q4jY.html

    Pozdrawiam
    plasticfun
    Ostatnio edytowane przez p_n_usunięte ; 29-05-2020 o 20:07

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony