dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Karola134

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-114
    Posty
    3

    Angry Koszty Hydraulika Pomocy!

    Dzień dobry, zwracam się z problemem. Kupuje dom od dewelopera, uzgodniliśmy z nim, że za wszystkie dodatkowe punkty inne niż w projekcie budowlanym przy pracach elektrycznych i wodnych płacimy extra wykonawcom. Hydraulik wycenił swoją pracę następująco: kupno i montaż stelażu podtynkowego Geberit Slim, zamontowanie mieszacza baterii podtynkowej, podłączenie dodatkowego punktu pod kostkarkę w lodówce, wyprowadzenie dwóch punktów na zewnątrz domu pod być może w przyszłości nawadnianie ogrodu z rozdzielnią, i dwie skrzynki z kranami na zewnątrz domu na kwotę 2000 PLN. Nie wiem czy to jest tyle warte? Ale zgodziliśmy się. Po zakończonej pracy hydraulik żąda od nas 1700 zł za robociznę i 1450 zł za materiał tłumacząc że on nie wiedział ile go będzie kosztować i ze 50 m rur kosztuje. Czuję że chce nas ewidentne naciągnąć. Możecie coś doradzić??

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    umawialiście się na 2 tyś. to jest kwota do zapłaty. on doskonale wiedział co miał zrobić i kupić. żle wyliczył - jego błąd.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Pytanie jak się umówiliście... czy to była jego wycena tylko robocizny czy razem z materiałami? ...czy to była sztywna wycena czy orientacyjny koszt na szybko? ...spisaliście to gdzieś/macie to na piśmie czy tylko "na gębę"?

    Oczywiście powinniście zapłacić tyle na ile się umówiliście, ale z doświadczenia wiem, że często są niedopowiedzenia i takie kwiatki wychodzą.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Karola134

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-114
    Posty
    3

    Domyślnie

    Pytanie jak się umówiliście... czy to była jego wycena tylko robocizny czy razem z materiałami? ...czy to była sztywna wycena czy orientacyjny koszt na szybko? ...spisaliście to gdzieś/macie to na piśmie czy tylko "na gębę"?

    Oczywiście powinniście zapłacić tyle na ile się umówiliście, ale z doświadczenia wiem, że często są niedopowiedzenia i takie kwiatki wychodzą.[/QUOTE]



    Wyceniał to wszystko na gębę, nie chciał przygotować pisemnego kosztorysu. Facet wydał mi się od początku śliski, więc prócz męża przy rozmowie wzięłam świadka, pana którego cię zatrudnić do prac wykończeniowych. Wycenę umówiliśmy na robociznę z materiałami, teraz hydraulik twierdzi że my nic nie rozumiemy i on nie wie nigdy ile będzie go kosztował materiał. Postawiłam sprawę jasno, zobaczy pieniądze jak przedstawi zestawienie z kosztorysem za wykonane prace i fv za zakup materiału. Cisza nie przedstawił i od kilku dni nie ma z nim kontaktu.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Jak można nie wiedzieć ile materiał będzie kosztował? Trafił sie zwykły dyletant/krętacz. Pomysł z fakturą nie do końca dobry, bo może na jedną fakturę brał materiał na inne roboty. Zawsze można zrobić kosztorys podwykonawczy. Inna sprawa te 2000 z materialem (w tym stelaż) i robocizną to było bardzo mało.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony