dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Zbyt szybkie osuszanie wylewki

    Dzień dobry. Przepraszam jeśli piszę z w złym miejscu. Zwracam się do was z następującym problemem:
    W nowym domu zrobiłem tynki gipsowe następnie po około miesiącu zrobiłem wylewki maszynowe. Zalecenia dotyczace pielęgnacji wylewek były takie aby przez pierwsze 2 dni wogóle nie wchodzić następnie po dwóch dniach podlać wylewkę. Jako że już miałem umówioną ekipę do dalszych prac wykończeniowych zależało mi aby w miare najszybciej wysuszyć wylewki. Pan który robił mi te wylewki powiedział że po tych 2 dniach mogę pouchylać okna i to wystarczy a wietrzyć na przestał nie trzeba. Po dwóch dniach faktycznie podlałem podłogi i pozamykałem dom. Nie jestem tam codziennie więc potem przez kilka dni dom stał zamknięty. Po koło 2 tygodniach od wylania wylewek przyjechałem do domu i zauważyłem że jest duża wilgoć klamka drzwi wejściowych była mokra. Więc pootwierałem wszystkie okna na przestrzał na kilka godzin. Potem na noc zakmnąłem i drugiego dnia od rana znowu otworzyłem na kilka godzin. Wyczytałem już na forum że nie powinno się tak szybko i tak intensywnie wietrzyć ale nie znalazłem odpowiedzi co zrobić jeśli taki błąd został już popełniony. Na całości podłóg wylewka zrobiła sie biała i widać że oddziela się piasek. Na górze na poddaszu natomiast powstały pęknięcia pomiędzy pomieszczeniami tak jak by w drzwiach wcześniej nie było to oddzielone była jednolita wylewka na całości kondygnacji. Na całości domu mam ogrzewanie podłogowe. Czy te pęknięcia to jest skutek zbyt szybkiego wietrzenia? Z tego co wyczytałem oddzielajacy się piasek jest właśnie przez to. Co należało by teraz zrobić? Gdzieś wyczytałem że trzeba zagruntować gdzie indziej też wyczytałem że można zalać warstwę wylewki samopoziomującej.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Zdjęć nie ma ale według Twojego opisu wszystko jest w normie.
    Luźny piasek z powierzchnie zmieść. Pęknięcia między pomieszczeniami są normalne - to dylatacje i powinny być porobione.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony