dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    roodacosa

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-738
    Posty
    14

    Domyślnie Pompa ciepła i pralka w kotłowni 3 m. kw.

    Cześć!
    Jak w temacie. Kotłownia ma wymiary 1,5mx2m i chce do niej obok pompy ciepła, najpewniej monoblok, wrzucić dodatkowo pralkę i suszarkę w słupku.
    Nie wiem tylko, czy nie będzie za ciasno...?

    Pomieszczenie nie ma okna, wentylacja mechaniczna. Etap fundamentów.

    Dzięki i pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał roodacosa Zobacz post
    Cześć!
    Jak w temacie. Kotłownia ma wymiary 1,5mx2m i chce do niej obok pompy ciepła, najpewniej monoblok, wrzucić dodatkowo pralkę i suszarkę w słupku.
    Nie wiem tylko, czy nie będzie za ciasno...?

    Pomieszczenie nie ma okna, wentylacja mechaniczna. Etap fundamentów.

    Dzięki i pozdrawiam
    Z tekstu wynika, że chcesz PC umieścić w "kotłowni"
    Ja mam 2,20x1,35 i w środku rozdzielacz podłogówki, rozdzielacz wody, pralkę, zbiornik CWU, kibelek, agregat wewnętrzny PC ,rekuperator i okno ....ale tańczył tam nie będę

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    roodacosa

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-738
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Z tekstu wynika, że chcesz PC umieścić w "kotłowni"
    Ja mam 2,20x1,35 i w środku rozdzielacz podłogówki, rozdzielacz wody, pralkę, zbiornik CWU, kibelek, agregat wewnętrzny PC ,rekuperator i okno ....ale tańczył tam nie będę
    Magik

    Kotłownia to oczywście pomieszczenie gospodarcze.

    Dzięki za ogląd, co można zmieścić na takim metrażu

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Z tekstu wynika, że chcesz PC umieścić w "kotłowni"
    Ja mam 2,20x1,35 i w środku rozdzielacz podłogówki, rozdzielacz wody, pralkę, zbiornik CWU, kibelek, agregat wewnętrzny PC ,rekuperator i okno ....ale tańczył tam nie będę
    Jak duży zasobnik CWU? Jak możesz, to wstaw proszę zdjęcia lub narysuj rzut z rozmieszczeniem urządzeń. Będę miał podobna kotłownię.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Jak duży zasobnik CWU? Jak możesz, to wstaw proszę zdjęcia lub narysuj rzut z rozmieszczeniem urządzeń. Będę miał podobna kotłownię.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200528_090337_Easy-Resize.com(1).jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	19,3 KB
ID:	444613
    Tak to mniej więcej wygląda. Starałem się zachować proporcje. Wchodząc do PG po lewej - szafka z rozdzielaczem, na wprost stojące na na podłodze - pralka, zbiornik CWU, kibelek, po prawej - pod oknem 85x85 rozdzielacz wody, licznik ,filtr itp. Po prawej stronie od wejścia elementy wiszące - agregat wewnętrzny PC plus osprzęt.
    Zbiornik CWU ma średnicę 60cm ale jest odsunięty od ściany na jakieś 17cm z powodu przyłączy itp. Wysoki ok 130cm. Nad nim (brak na rysunku) na ścianie wisi rekuperator. Agregat PC wisi tak wysoko, bym go nie zahaczał ramieniem gdy będę pędził 'za potrzebą'

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    roodacosa

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-738
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200528_090337_Easy-Resize.com(1).jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	19,3 KB
ID:	444613
    Tak to mniej więcej wygląda. Starałem się zachować proporcje. Wchodząc do PG po lewej - szafka z rozdzielaczem, na wprost stojące na na podłodze - pralka, zbiornik CWU, kibelek, po prawej - pod oknem 85x85 rozdzielacz wody, licznik ,filtr itp. Po prawej stronie od wejścia elementy wiszące - agregat wewnętrzny PC plus osprzęt.
    Zbiornik CWU ma średnicę 60cm ale jest odsunięty od ściany na jakieś 17cm z powodu przyłączy itp. Wysoki ok 130cm. Nad nim (brak na rysunku) na ścianie wisi rekuperator. Agregat PC wisi tak wysoko, bym go nie zahaczał ramieniem gdy będę pędził 'za potrzebą'
    Faktycznie, wszystko pomieściłeś. Czy warto w tym wypadku robić okno?
    Moje PG wygląda jak na zdjęciu, wejście jest od wiatrołapu. Pralkę dodałam na czerwono, jak to sobie wyobrażam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PG dom.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	15,3 KB
ID:	444650  

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    No i wszystko się mieści
    Z oknem jak kto uważa. U mnie jest ono od strony elewacji frontowej (jak tutaj - https://z500.pl/projekt/7/Z7,maly-do...raktyczny.html) i nie wyobrażam sobie jego braku.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    roodacosa

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-738
    Posty
    14

    Domyślnie

    Też mamy projekt z z500 Z473
    Myśleliśmy o siódemce, ale potrzebujemy 4 pokoi plus salon, bo musze mieć osobne miejsce do pracy, a mąż też chce mieć swoje miejsce odosobnienia.

    A okno - dlaczego jest dla Ciebie ważne? Pytam, bo wciąż mam szansę je zrobić.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cześć. Widzę, że problem okienka w pomieszczeniu gospodarczym to poważny temat Też się ciężko nad tym zastanawiam, tym bardziej, że okno mam od wschodu, a np wisząca półka zawsze się przyda lub miejsce na wspomniany wyżej rekuperator. Myślę, że Z7 bez okienka mogłoby stracić na wyglądzie elewacji, teraz wszystko jest ładnie symetryczne.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    roodacosa

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-738
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Cześć. Widzę, że problem okienka w pomieszczeniu gospodarczym to poważny temat Też się ciężko nad tym zastanawiam, tym bardziej, że okno mam od wschodu, a np wisząca półka zawsze się przyda lub miejsce na wspomniany wyżej rekuperator. Myślę, że Z7 bez okienka mogłoby stracić na wyglądzie elewacji, teraz wszystko jest ładnie symetryczne.
    Cześc!
    Tak, z7 to bardzo dopracowany projekt pod każdym względem. Natomiast u mnie dodatkowe okno z przodu elewacji psułoby efekt.
    Gdybym miała np. piec na pellet czy gazowy to pewnie bym o tym myślała ale przy pompie nie widzę takiej potrzeby. Natomiast dodatkowe miejsce na półkę bardzo do mnie przemawia.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał roodacosa Zobacz post
    Też mamy projekt z z500 Z473
    Myśleliśmy o siódemce, ale potrzebujemy 4 pokoi plus salon, bo musze mieć osobne miejsce do pracy, a mąż też chce mieć swoje miejsce odosobnienia.

    A okno - dlaczego jest dla Ciebie ważne? Pytam, bo wciąż mam szansę je zrobić.
    Tak jak pisze swierol - dla mnie okno w PG ma walory wizualne a nie użytkowe w przypadku mojego domu. U Ciebie dodatkowe okno, moim zdaniem, wygląd domu mogło by popsuć. Zmieścisz tam jedynie jakieś niewielki coś, do niczego nie pasujące.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał roodacosa Zobacz post
    Cześc!
    Tak, z7 to bardzo dopracowany projekt pod każdym względem. Natomiast u mnie dodatkowe okno z przodu elewacji psułoby efekt.
    Gdybym miała np. piec na pellet czy gazowy to pewnie bym o tym myślała ale przy pompie nie widzę takiej potrzeby. Natomiast dodatkowe miejsce na półkę bardzo do mnie przemawia.
    kotłownia z 7 (ciut powiększona do 150x220) https://z500.pl/plac-budowy/Z7+35/28...ica/zetka.html , ciężko by było jeszcze tam pralkę i suszarkę wcisnąć. Z racji braku spiżarki to wolne miejsce przeznaczone jest na regał, odkurzacz czy mopa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony